1. 1.
  yunan mitolojisinde odysseus un karisi. telemakhos un annesi. odysseus troya savasindan sonra yillarca evine donemedi. buna ragmen penelope kocasina hep sadik kaldi. penelope sadakatin semboludur.
  3 ... gitarist
 2. 2.
  homeros destanlarında yunan mythos'unun en ünlü kişilerindedendir. ikarios'un kızı, odysseus'un karısıdır. eşinden ayrı kaldığı 30 yıl sürece başkalarıyla evlenmemek için kurnazca bahaneler bulmuştur.
  2 ... annabell lee
 3. 3.
  tropikal amerika ormanlarında yaşayan koyu renk tüylü kuş cinsi sesi güçlü, gagası çengelli ve güçsüzdür. ağaçlarda yuva yapar.
  2 ... mevta
 4. 4.
  (bkz: penelope cruz)
  1 ... mevta
 5. 5.
  lost' ta desmond karakterinin kavuşamadığı sevgilisi.
  *
  1 ... nickinosuke
 6. 6.
  Margaret Atwood un yazdigi bir romanin bas rol karakteri Odysseus un karisidir.
  Kuzeni Helen gibi guzelligi ile degil, zekiligi ile bilinirdi. Kocasi Odysseus onu babasinin duzenledigi bir yarista hile ile kazanir, bu da Odysseus un zeki ve uyanik oldugunu gosterir.

  Kendini dusunen Helen kocasina ve olacaklara aldiris etmeden Truva krali Paris ile kacar ve bu kacis Penelope nin 20 yil boyunca kocasindan ayri kalmasina yol acar.

  Penelope, onunla evlenmek isteyen ve yaslari henuz cok genc olan 200 genc ile ugrasir ve en sonunda Oysseus'un babasinin kefenini dikmek bahanesiyle onlari oyalar.Gunduzleri herkezin gozu onunde isler geceleri de yaptigi kadarini soker boylece kefen asla uzamaz.

  Sonunda Odysseus geri dondugunde hepsini oglu Telemachus ile oldurur.
  1 ... virjinya
 7. 7.
  odysseus troya savaşından sonra yıllarca evine dönmemesi ve buna rağmen kocasına hep sadık kalmasıyla bilinen sadakatin sembolüdür.
  2 ... i belong to che
 8. 8.
  mark palansky filmi. vakit geçirmek için izlenebilir, gerçek güzellik içimizde gibilerinden sonlanan bir masal.
  ... abala
 9. 9.
  Lost'ta desmond abimizin biricik penny'si. ayrıca kendisi zengin bir işadamı olan charles widmore'un kızıdır.

  (bkz: Lost)
  ... adamin biri
 10. 10.
  christina ricci ve james mcavoynin başrollerini paylaştığı, bir büyü sonucu domuz burunla doğan bir kızın * hikayesi anlatılan hoş film. ne yapacağınızı bilmediğiniz 100 e yakın dakikanız varsa durmayın izleyin derim.
  ... toliveistodie