bugün

entry'ler (166)

uludağ sözlük te yazacak kadar zavallı olmak

okudugunda insana, \"yavrucum sen ne ictin, neyin kafasiyla actin bu basligi da entry giriyosun bi de.. farkinda misin lan oglum uludag sozluktesin!\" saskinligi yaratan baslik.

survivor all star

ikinci haftasinda izlemeyi biraktigim yarisma. all star nami yurusun diye, rakip oyuncularin oyunlari birbirlerine nasil comertce verdiklerini ve oyunlarin hep 9-10 bittigini gorunce ' tamam arka planda bi isler hep donuyordu ama bu kadar bariz olmasi da fazla' diyip biraktim izlemeyi. muzikleri guzeldi be..

survivor izleyen insan zekası

Game of thrones vb. yabanci dizileri izleyene 'cool' 'entel' diye dibi dusen ve entel gorunme amaciyla yerli her naneye camur atma cabasindaki sevgili sozluk yazarlarimizin zekasiyla kiyaslanamayan zeka. elestiri tamam da hakarete vardirmayin olayi derim. herkesin vaktini harcadigi ve baskasina anlamsiz gelen bi ton sey var sonucta.

alms auzef org

an itibariyle cokmus, beni giremedigim iki sinavla basbasa birakmis istanbul universitesi auzef portali. dertliyim dert ortagi ariyorum.

auzef felsefe

Istanbul universitesinin baslik acmaya deger gorulmemis programlarindan biri. pasif ogrencilerle dolu oldugundan, bilgi paylasimi, aglayacak omuz ne biliyim yalnizliga care hak getire. ayip olmasin diye bir facebook grubu kurulmus ama bence kurucusu bile donup bir daha bakmamis gruba. yaziktir yahu, cok yalniziz cook.

çare sarıgül

"caresi sarigul olanin dert,cefa ayagina gelirmis" gibi bir atasozu uydurma istegi doguran vehim. bile bile lades olunmaz umarim.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

sorvayvirin fon muzikleri.

sarıgül camileri yıkacak iddiası

yapmayacağı eylemdir. zira başörtülü kızlara tanıtım reklamlarında bolca yer vermiştir. bu da bizleri hayli ikna etmiştir. yedik yani. ama cidden cami felan yıkacağı saçmalığına prim verecek kadar da saf olmayınız pliz. en fazla 14 sene öncesinde yaşananlar tekrarlanır o kadar.

alternatif kıyamet alametleri

Kimyasal bombayla binlerce masumun oldurulmesi
bariscil gosteri yapan binlerce kisinin gunduzun gozu katledilmesi
camiler ve icine siginmis insanlarin yakilmasi
insanlarin acliktan olmesi

bi dakka.. butun bunlar zaten oldu ve oluyor.. aman allah'im.. hala yasiyor muyuz biz!

sözlük yazarlarının itirafları

cok radikal kararlar aliyorum sozluk ve bu kararlar dogrultusunda hareket ediyorum. bu durum odumu patlatiyor. ama kendime duydugum saygi boyle yapmami ongoruyor. aksi halde kendi kendimi hayal kirikligina ugratmis olurum ve bu ihtiyacim olan son sey. ne halt edicem ben!

öğrencilerini acımasızca döven mısırlı öğretmen

videoyu çeken şerefsiz de zevkten dört köşe! ve farkettim de kızları daha fena dövüyor sütü bozuk! o cetvel bir tarafına girecek haberi yok. töbe töbe! allah belasını versin.

bir gün mutlaka gideceğim denen yerler

(bkz: thailand) insallah diyelim de..

yeni türkü ve zakkum

o nasıl "destina" demektir yarabbi..

http://www.youtube.com/watch?v=FGgR6Cicn0Y

sözcü

zaytung'un en büyük rakibi olan gazete.

gelmiş geçmiş en güzel türk kadın

filiz akın.

gelmiş geçmiş en yakışıklı türk aktör

mehmet günsur*

yazarların en iğrenç bulduğu şeyler

sakız çiğneyen kişi.. ne sesine ne görüntüsüne katlanamadığım.. duvara vurasım gelir kafasını, çiğneyen kişinin..

kimseye hesap verme zorunluluğu olmayan kadın

hep yalnız kalacak olandır. böylelerini sevmez, taşıyamaz erkek milleti. hoş onlar da erkek milletini sevmezler ya.*

dream theater

hollow years adlı parçalarının live versiyonu çok iyidir. sonundaki solo masterpieceleri bence. vokal bakımından çok iyi olmasa da türünün en iyi grubudur.

babayla tartışmak

hayatım boyunca bir veya iki kere karşı karşıya kaldığım durum. güzel değildir. babalar sevilmeli ve sayılmalıdır. onlar bizden daha iyi bilirler her zaman. hayat tecrübeleri vardır hiç olmazsa ve bu küçümsenemeyecek kadar önemli. en olmadı bu yaşa kadar kahrımızı çektikleri, bizim için vazgeçtikleri ve ellerinden geldiğince bize iyi baktıkları unutulmamalıdır.*