bugün

bazı insanların ulaşım ihtiyaçlarını, bazı insanların gezinme ihtiyaçlarını, bazı insanların ise spor ihtiyacını karşıladıkları bisikletlere de yarın bir gün gelebileceği düşünülen vergileme sistemidir.

bisikletin tipine (dağ, şehir, yol, yarış), fiyat aralığına, model yılına, vites sayısına göre ptv oranları değişebilir.

(bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)
(bkz: ptv)
(bkz: başlık parsellemek)
her gün bisiklet süren birisi olarak böyle bir şey çıkarsa yeminle gider darbeye kalkışırım ne demek lan benim bireysel insan gücümle kullandığım bisikletten vergi almak. yeminle işi gücü bırakır savaş açarım. ben her gün canımı siktiğimin evladı taksici dolmuşçuların önüne bu adamlara vergi ödemek için mi atıyorum. yok öyle bir dünya. hayatta kaldığım her gün onların bana ödemesi yapması lazım kusura bakmayın. bu özürlüler sizin canınıza her gün kastediyor bizim ihmallerimize rağmen hayattasınız bunu da bu başarınızın bi ibaresi olarak alınız diyerekten.
(bkz: basit makineler vergisi)
bence fındık kıracağından da vergi alınmalı.
(bkz: hocam ödev vardı)
Erdoğan'ın torununun razı gelmeyeceği öneri.

Teklifi Rafa kaldırabilirsiniz.

Edit: hay amk. Onlar vergi vermiyordur ki.
Nefes alma vergisi de getirsinler bi de sayaç taksınlar.
(bkz: durduk yere adamın amına koyan vergiler/#37853185)
(bkz: kürekli taşıtlar vergisi) olur mu olur.
gayet mantıklıdır.
otolara vergi koymayı gerektiren ne varsa bisikletler için de mevcuttur.
sonuçta, onların üretiminden de para kazanılıyor. onlarda yolları kullanıyor.

ben desteklerim, ciddi ciddi.
türkiye de en az 5 milyon bisiklet vardır.
50 tl vergi alsan 250 milyon tl eder. köprü ve otoyollardan elde edilen gelir 800 milyon tele. düşün artık. üçte biri kadar neredeyse.
o zaman üniversiteler bisikleti kaldırır. mesela yıldız teknikte sırf onun için maviyle boyanmış bisiklet yolları var. her ne kadar bisiklete yüksek geldiğinden binemiyor olsam da vergi gelmemeli çünkü en zararsız çevre aracıfır kendileri.
illaki olması gereken uygulamadır. Yere değen her şeyden hatta ayaklarımızdan bile vergi alınması elzemdir..

(bkz: Ben oyalıyorum siz kaçın)
buralar değerlenecek gibi.
masrafsız bir vergi sistemidir.

Ayrıca (bkz: atarlı yaşıtlar vergisi)
yamulmuyorsam yunanistanda alınan bir vergidir.

yunanistanda yaşayan qızlar vergin öde ve eqle.
alınmaya başlanırsa ki bu ülkede hiç şaşırtıcı olmaz kimsenin yine bi bok yapamayacağı vergidir. daha önce yapılan zamlara, yaptık oldulara, canım istedi kime nelere vs'lere tepki gostermedigimiz gibi.
çok popüler bu aralar ama yine de ekliyim (padişahım tekere ayrı, seleye ayrı vergi al böyle olmuyor)
Köprünün ortasına bir adam yetmiyor ikincisini koyun sıra oluyor.
(bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu getirmek).
ulan iyi ki sürmeyi bilmiyormuşum dedirtir adama.