bugün

Avrupayı titretir

Avrupa korkuyor bizden
kendi yaşlısın siken süründüren millet bize neler yapmaz diye korkuyordur.
Gerekirse onu da toplamazlar dış güşler avuşlarını yalar.
Avrupa'yı kıskançlıktan krize sokan emeklidir...
evde g.t büyüten ev kadınlarını üç kuruş prim toplayacağım diye emekli edip, 30 sene maaş bağlamayı göze alan devlet, bir zamanlar hakkıyla emekli olmak isteyen 200-300 bin kişiyi devlete yük olarak görüyordu... şimdi maşallah, 16 milyon emeklimiz var ve her gün prim gün sayıları azaltılıyor, yeni yeni insan grupları emeklilik kapsamına alınıyor..

gerçek emekliler ne alemde? onlar ne b.k yerse yesinler..
en olmadı uçakla halep'e geçsin. pasaportu yakıp akp'nin mayınları temizlediği sınırdan yürüyerek türkiye'ye geri giriş yapsın. en yakın valiliğe gitsin, "ena arabii yaa saydii" desin.
görsel
işin şakası bir yana bunu gerçekten yapan insanlar var çok üzülüyorum bunları gördükçe. emekli insanımızın durumu bu olmamalı maalesef.
Takılmayalım böyle küçük ayrıntılara. Ezanlarımızı susturamadılar, önemli olan bu.
Olur öyle. Sebep sonuç.
belese yiyecek bulmus daha ne olsun. reise duacidir kesin.
Nas var evet ama, komşusu açken tok yatan bizden değildir.
"reis" dedikleri oluşum, ejder meyvesi yesin, hastalığı ilerlemesin, üzülmesin diye tıpış tıpış 3 kuruş alacağım diye oylarıyla başlarına bela ettikleri sayesinde tüm yaşadıkları.

onlara bunu reva gören kuş sütü ile beslenmekle meşgul.
Mevcut ekonomik durum berbat, üç kuruşa aldığımız her şey uçuk fiyatlara evrildi, bundan 3 sene önce mis gibi zengin insanmışım onu fark ediyorum kendi adıma.

Ama bu insanlara neden kimse yardım etmiyor arkadaşlar? Yaşadığım yer adına söylüyorum kimin durumu iyi kimin durumu kötü herkes bilir, yardım yapılır, insanlar zekatlarını bu insanlara verir, daimi yardım yapılır ve tam olarak çözülmese bile bir nebze ihtiyaç giderilir.

Şahsen vakti zamanında ricacı oldum eşinden boşanmış bir ablanın beyaz eşyalarını esnaf aldı, halısına kadar arkadaşlarıma aldırdım. Büyük şehirlerde çok daha zenginler vardır, kıç kadar yerde yaşıyorum ama bunu bu imkanlarda biz dahi başarıyoruz.

ihtiyaç sahibi insanlar biraz da imkan sahiplerinin suçu, kimse kusura bakmasın. Bir gün onların yerinde olabilme ihtimalimizin varlığını düşünerek görmek istediğimiz kadar merhamet gösterelim, lütfen.
Hükümetin vatandaşlarına sırtını dondugunun kanıtıdır.
bizim sitede bir emekli var adamın hiçbir maddi sorunu olmamasına rağmen çöpleri karıştırır. sanırım piskolojik sorunları var.
Eğer ekonomi bu kadar iyi olmasaydı pazarda yerde bu kadar güzel sebzeler olmazdı.
bik bik acilen siyaset konuşmayı bırakman gerekiyor. sen dondurmalı irmik helvası falan yapmalısın.
Sende yazdıklarımdan rahatsızsan sapık gibi sadece beni takip etme şekerim.
asıl sen takip ediyorsun beni o dediğin gibi. benim entry mi refere eder şekilde entry giren sensin. bak yukarı istersen.
Judas yaşına hürmetim var ve sanırım demans gümbür gümbür geliyor. Aynı başlığa yazdık ya o yüzden altalta geldik ya hani? Yazık ya adama okuduğunu anlamıyor? Ayrıca al bak kim kimi tıs tıs takip salça oluyor.

görsel
Pazarda yerden sebze toplamanın emekli olmakla nasıl bir ilgisi olduğu anlaşılamamaktadır. Her sebze toplayan emekli midir? Ayrıca niye sadece sebze? Meyve de toplasınlar, reçel yaparlar.
--spoiler--
bik bik acilen siyaset konuşmayı bırakman gerekiyor. sen dondurmalı irmik helvası falan yapmalısın.
--spoiler--

isteyen istediğini konuşabilir burası Özgür bir me meh meehh mecrah hahaha.
Bik bik seni anlıyorum. Belli ki sözlükte seni takip ediyor olmama farklı anlamlar yüklemişsin. Seni takip ediyor olmam sana bir künye kazandırmaz.
Ülkenin nasıl bir bolluk ve refah içinde olduğunu gösteren durum. Adamlar meyve sebzeyi o kadar değersiz görüyorlar ki, yerlere saçıyorlar. (!)
yemin etmeye gerek yok çünkü gözle görülür düzeyde çoktur. malesef meyve sebze fiyatları uçmuş durumda. asıl saçması da pazarda mahsullerini pahalı pahalı satıp,satamadıkları ürünleri kanallara döken pazarcılardır. çöpe dökeceğine bari ucuza da olsa sat da millet alabilsin.
Satamadıkları ürünleri kanallara dökmüyor simsarlar. Bolluk olmasın da ürün fiyatlansın diye döküyorlar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar