bugün

fransa'nın lazio'su.
(bkz: kupa beyi)
Fransa burjuvazisinin desteklediği takımdır. Marsilya ile oynadıkları son maç kendileri adına bir talihsizlik olmuştur. Dayak yemişlerdir ve bir taraftarları ölmüştür.

Sonra deplasman yasakları vs. muhabbetleri yine oldu.
hisselerinin yüzde 30 u katar kraliyet ailesi tarafından alınacaktır.
15 aralık 2010 tarihinde oynanan karpaty lviv maçını 1-1 tamamlayan futbol takımı. yine tek maçtan yatırdı.
iddia fikstüründe görünce o maçta direkt alt ya da 0 işaretlediğinizde %75'in üzerinde tuturma olasılığınız olan takımdır. ne de olsa fransa ligi baba
Sezon başından beri, eskişehirsporlu sezgin coşkun'u izleyen, sezginin de sezon sonu sözleşmesi bitmesinden dolayı çok yüksek ihtimalle bu transferi gerçekleştirecek takımdır.

Menajerler aracılığıyla görşmeler sürüyor.
2011-2012 sezonu öncesinde son derece sansasyonel oyunculara imza attırmış olan kulüp. eğer bir aksilik yaşanmazsa zirveyi zorlayacaklardır. şu ana kadar kadrolarına kattıkları önemli oyuncular:

mohamed sissoko
jeremy menez
blaise matuidi
kevin gameiro
javier pastore

diğer taraftan ise takımdan ayrılan önemli oyuncular:

claude makelele
gregory coupet
ludovic giuly
hayatımda ilk kez iddaa dan para kazanmama engel olan takım.
pastore'yi almaları için;
(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
okunuşu güzeldir.
(bkz: parissen jarmen)
Fransa liginin rekorunu kırarak 43 milyon euro ya Pastore yi almışlardır.
kıçımla güldüğüm takım. ilk maçta kendi evlerinde lorient'e 0-1 yenilmişler.
fransa liginde harcadigi 86.100.000 euro ile bu senenin transfer sampiyonu olan takim.

sadece javier pastore ve Kevin Gameiro ye 53 milyon euro veren takim, bu sezonki satilan tüm oyunculardan 2.800.000 euro kar elde ederek, bu sezon mali acidan zor duruma düsme olasiligini zorlamistir.
an itibariyle evian thonon gaillar takımına 1-0 yenik olan ve maçı çevirmek zorunda olan takımdır. ben size bastım oolmm.
2011-2012 sezonunu fransa şampiyonu olarak tamamlayacak başkent ekibidir. ilk 10 hafta uyum sıkıntısını atlatırlar ve ligi forse ederler.
daha önce de söylediğimiz gibi ligde 9. hafta itibariyle liderliği almış takımdır. bu yıl kesinlikle şampiyon olacaklar.
yoluna dolu dizgin devam eden lider. dün de 3 golle 3 puanı aldılar. özlemişiz lan psg!
(#13424835)
fransa ve avrupanın yeni şımarık çocuğu. kulübünün satılmasının ardından yeni sahiplerin sezon başı saçtığı paralar yetmiyormuş gibi ligin ilk yarısını lider tamamlamalarına rağmen teknik direktör kambouraeyi gönderip yerine ancelotti gibi daha pahalı bir teknik direktör getirecekler. hulkun transfer gündemlerinde olması da cabası.

seyirlik zevkimizin içine etti böyle takımlar ve sahipleri. şimdi menajerlik oyunu oynar gibi oynayın bakalım. gün gelecek, endüstriyel futbol bitecek. futbola ve seyre yatırım yapanlar kazanacak.
manchester city nin fransız kopyası olma yolunda ilerleyen takım. şimdi de pato yu transfer etmek üzereler. beckham gelecek, ancelotti gelecek, malouda düşünülüyor. lugano nun haykırışlarını duyar gibiyim şimdiden:
-yüce isa yı seven defansa gelsin!
tevezide almaları halinde ligi açık ara lider bitirecek takımdır. oaraya saadet olduğunu kanıtlayan takımlardan biridir ayrıca.
başarılı giden bir durumda hocasını* kovup italyan ancelotti ile anlaşan ve yoluna devam eden, aptal, ahmak arapların parasının har vurup savrulacağı başkent takımı. şimdi ne güzel uyum sorunlarını atlatıp lider devam ediyorlardı ve en büyük favorimdiler ama artık umuyorum ki, şampiyon olamasınlar. sırf bu sığır ancelotti isimli hoca bozuntusundan dolayı!
samir nasri ve frank riberyi de almak isteyen kulüptür.
ara transfer döneminde pato ve kaka ile ilgilenmesine ragmen alamayan fakat chelsea'den alex ve inter'den thiago motta'yı kadrosuna katmış ligue 1'in en büyük favorisi.
ismi bana çok karizmatik gelen kulüp.

paris'teki st. germain bulvarı'ndan adını alır. champs-elysees caddesinde fenerium tarzı forma satan bir dükkanları vardır.