bugün

Ben ben ben !!! Ehe ehe ehe. Elimde bulunan para hiçbir şeye yaramadığı için değer veremiyorum. Şu an eşime dostuma aileme harcamak daha mantıklı geliyor. Zira günümüzde 7 haneli rakamlar bile anlamsız miktar .
Ya tam fakirdir, ya tam zengin.
(bkz: söylendiğine göre - queen elizabeth)
Afedersiniz lakin bugüne kadar defalarca sikilmiştir. Etrafınca.
Hepiniz böyle tok gözlüsünüzde dişarıdaki açgözlü insanlar kim demek istediğim gereksiz başlık.
insan, insani vasıflarından kopmaya başladıkça hayvanlaşır, hayvanlaştıkça da dünyaya duyduğu sevgi artar, buna paralel olarak hayatta kalma içgüdüsü bedenin kontrolünü ele geçirir; ahlaki değerler azalarak biter, kaygı ve haz arasında bir yaşam başlar. güç gözleri kamaştırır. parayı kaybetme kaygısı, parayı kazanma hazzı... bütün yaşam: para, para, para...

paraya önem vermeyen insan sanıldığı gibi paradan nefret etmez, parayı sever, para için çabalar. fakat yukarıdaki tipten farklı olarak değer sahibidir. parayı kaybetmekten korkmaz, kaygılanmaz, paylaşır, harcar. en önemlisi, satın alınamaz.
bugünlerde çok görülmeyen insan türü.

http://www.haberturk.com/...-vatandasa-servet-teklifi
(bkz: Acun ılıcalı)
önce parası olması gereken insandır, hemen akabinde paraya önem vermemeyi gerekli durumlarda kendini beğendirme aracı olarak cümle içinde kullanması kuvvetle muhtemeldir.
salak olan insandır.

kendimden biliyorum. aç kalır aç dolaşır aç ölür.
parası fazla olan insandır.
parayla insanları satın almak istemeyen samimi insandır.
yüzyılın samimiyetsizliği insanların parası kadar değer görmesi ve parası kadar adam sayılması.
yoktur. herşey para için değil mi ?
(bkz: aç kalmak)*
henüz kendi parasını kazanmaya ba$lamamı$ insandır. para güçtür aslanım. paran yoksa çocuğunun gözünde de sıfırsın, sevgilinin gözünde de.
karnını doyuran, sorumlu olduğu kişilere mahcup duruma düşmeyen insandır.
kısacası, parası olan insandır.
cebindeki kira parasıyla arkadaşlarına yemek ısmarlayan insandır.
henüz doğmamış insandır.
insan gibi insandır kalitelidir hayatta paradan daha önemli şeyler olduğunun farkındadır.