yetkililer tarafından; görüldü, onaylandı vb. demek için atılan küçük imza.
argoda işe yaramaz, boş insan anlamında da kullanılan kelime
- imzamsı
- imzacık
hergün yüzlerce imza atan insanların can simidi
resmi nitelikte bir evrakta yapılan değişikliklerden sonra atılan, " tarafımca yapılmıştır " yargısını taşıyan, imzaya benzeyen, kalemin kağıt üzerinde bıraktığı iz.
aydın final dersanesi'deki felsefe hocamızın paragraf deme şekliydi. hızlı konuştuğundan heceleri yutardı..

- hocam bu felsefe soruları ne kadar saçma ya...
+ arkadaşlaaar, saçma değil. parafları iyi okumuyorsunuz, düşünmüyorsunuz. okusanız hemen cevabını vereceksiniz..
yalnız baş harflerle yazılan küçük imza.
(bkz: paraf atmak)
kimi zaman mağazalarda çalınmaya karşı kıyafetlerin üsütne geçirilen plastik ayrıntı.
isim ve soyismin baş harfleriyle atılan kısa imza.
3 aylık çalışma hayatımın bana öğrettiği küçücük minicik imzacık.. Vaay be adam oldum da paraf atıyorum, vaay be bu yaşımda be büyük sorumluluklarım var artık, paraf atıyorum bee he heeyt diye triplere sokmuştu benim ilk parafım.. Canım benim.
halkbank ın yeni kredi kartının ismi.

yakında çokça duyarsınız.
reklamından dolayı kimsenin kullanmak istemeyeceği kart.
en azından ben kullanmam.
reklamcılık tarihinin en salakça reklamına sahip kredi kartı. şarkı boktan, senarto çalıntı ve çok boktan.
Tsk da nöbet listesinde adı yazan nöbetçinin nöbete gidemeyip onun yerine opiti pitiyle seçilen masum ve şanslı talihlinin yemiş olduğu hede.
lanet olası reklam müziğinin dilime dolandığı kredi kartı.
işin şakasını bir yana koyarsak şu anki ortamda en iyi kredi kartıdır.

gold kartını esinirseniz her haftasonu lokanta harcamalarınızda %10 indirimi vardır.

yeni müşteri iseniz ilk ekstrenize %25 inidirm bulunur.

2 sene aidat ödemezsiniz.

100 tl alışverişe 3 taksit imkanı vardır.

iyidir edininiz...
taksitli avans konusunda bireysel kredilerden dahi uygundur.

birde zengin olanınız varsa havalimanlarından en kazık yerlerde ücretsiz yer içersiniz.
şimdilik avantajları bunlar...
banka kartı şeysi.
niye böyle seksi ve erotik bir reklam ve seslendirmeye gitmişler anlamak mümkün değil, bi de devletin bankası yani. nedir bu ciddiyetsizlik yahu.
ayrıcalıklar bu parafta , murat ne tarafta ?
tasarım konusunda aşırıcı sadeliğe kaçmış, halk bankası kredi kartıdır.
ayrıcalıkların olduğu kredi kartı. murat boz tarzı meme filan olabilir.
kredi kartı.
Ayrıcalıkların sadece murat boza ait oldugu kart 4 ay içinde iptal ettrdim.almanıza gerek yok.
boş beleş kredi kartı. tam bir gereksizlik abidesi.
ben 3 ay taksitle cihaz alıyorum, adam da kendiliğinden 4 ay üstüne taksit koyup buyrun +4 ay hediye taksit verdik diyor, lan ayda 9 tl taksit ödeyeceğime gider peşin alırım lan.
kapatsam mı dursa mı dedigim kredi kartı. hatta riske girip bir buçukluk cihazı bundan alıp taksit işine mi girsem bilemedim.
Para puanını harcayacak yer bulmakta zorlandığım karttır, kuzu kuzu yatan yüklüce puana yazık.