bugün

paulo nutini' nin orjinali.
geçtiğimiz sene adını duyurmuş. --ki zaten adam 19 yaşında daha ne olacağıdı diyorum.--
bir de "şarkı söylerken ağzı yamultma" eylemini bazen abartıyor bu adam. olsun. olabilir.
1987 dogumlu iskoc asilli sarkici. 18 yasindayken turne sirasinda kendisinden 6 yas buyuk olan bir kiza asik olup, yasini 23 olarak soylemis, ardindan kiz tarafindan terk edilmistir. bunun uzerine jenny don t be hasty isimli bir sarki yazmistir.
sevilesi, sayılası, takip edilesi, * gelecek vaat eden söz yazarı.
puma nin reklam yildizi olmus kisidir.
(bkz: new shoes)
az bilinen still crazy şarkısı çok iyidir. * *
Shut me out completely,
That would not be such a sin.
Lock up every entry,
Make sure that there is no way for me to get in
Wont try to pry them open,
Never mind knock upon your doors.
Truth is that there is no reason for me to even see your face anymore.

But I need you ears and I need them now I have got something to say,
I m not here today to win you back just to remind you that.

Sure as the rain starts to fall,
Yes I ll always remember you dear.
And though we don t talk anymore.
I was crazy for you; yes I was crazy for you, that is for sure.

Nothings ever easy, I think we both know that it is true.
I was convinced you loved me, and I was pretty sure that I loved you too,
When was our final moment whats your favourite might have beens.
When was my fatal error that changed the way you thought of me ever since.

Cos I made you smile and I made you laugh, i made nice gestures and surprised you enough?
But I made you come, but I made you cry,
I wish this was true but I m not gonna lie.

So sure as the rain starts to fall,
Yes I ll always remember you close
And though we don t touch anymore.
I was crazy for you I m still crazy for you, that s for sure.
Still crazy for you, still crazy for you, still crazy for you.
birkaç arkadaşım tarafından james blunt ile karıştırılan şarkıcı. rewind şarkısı da dinlemeye değer bir diğer şarkısıdır.
inanılmaz rahatlatıcı candy parçasının sahibi. bir de klibi var ki insanların küçük mutluluklarına ortak ediyor adeta..
pencil full of lead ile oynatan, kanınızı kaynatan, şaşırtan yetenektir.
candy şarkısının sonundaki "I'll be there waiting for you." şahsen beni bitirmektedir.
candy şarkısıyla beni 80'lerin multiromantik ortamına götürmüş şarkıcıdır. ağzına sağlık paolo demek istiyorum burdan kendisine.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=ccZgxmxm32k)
yamuk ağızlı olmasına rağmen sempatikliğinden geçilmeyendir.
iskoç aksanıyla ilgi çeken, hoş sesli bir şarkıcıdır. candy ve these streets şarkıları gayet güzeldir. sesini de travis in solisti fran healy'e benzetirim.
karakteristik bir burnu, güzel dudakları olan genç müzisyendir. sesi benzetildiği james blunt'ın buram buram duygu sömürüsüne karşılık, umut verici ve dinlendiricidir. yatmadan önce her gece alınması gereken italyan-iskoç tur.
(bkz: pencil full of lead)
(bkz: these streets)
Günbatımı,sahil,kızılımsı bir deniz, esen hafif bir meltem, gözlerde kemik çerçeve güneş gözlükleri,uzun saçlı,çiçekli yazlık elbisesiyle ışıl ışıl gülen bir sevgili,romantizm,biraz melankoli,biraz hüzün,bitecek mi korkusu,anı yaşama telaşı,duyguların koşuşturuşu..

uzun zamandır böyle bir kaliteli ses dinlememiştim. Adam bunları hissettiriyor insana.

Hele birde candy filminde soundtrack olsaydı candy şarkısı ah..

serbest çağrışım : (bkz: heath ledger)
hayır, bundan 4 sene öncesine gidiyorum. o zamanlar az bileni vardı paolonun. hatta çok ciddiyim geçen sene bile daha az bileni vardı. ama bilmiyorum bu sene noldu rockncokea geldi ondan mıdır insanlar paolo paylaşmaya başladı facebookta. hay amk diyorum bazen. ben onun şarkısını sunumumun sonuna koymuşken zamanında sınıfta bi tek alakasızdır öğretmen eşlik etmişti. hey gidi hey. nerden nereye paolo. these streetsin gibi sen de çok yaşa.
ilk kez dinlediğim de 40 küsür yaşındadır diye tahminde bulunup tutturamadığım. müziğini bayılarak dinlediğim şahsı muhterem. pek te bir tatlı, sempatik. candy vazgeçilmez olsa da albümü baştan sonra dinlenmelidir. içinde hiç boş şarkı yoktur.
Sunny Side Up ve These Streets albümlerini beğenerek dinlediğim sanatçı. These Streets şarkısının akustik versiyonu bir başka. Tüm müzikseverler dinlemeli. http://www.youtube.com/watch?v=swIKGLqIitI
geçtiğimiz rock n coke'da canlı dinleme fırsatı bulduğum ve buna sevindiğim bir diğer isimdi. bu adamın candy şarkısı eskiden benim için ayrı bir önemliydi, şimdi rewind çok daha iyi geliyor. ha bir de kafanız güzelken bir ara pencil full of lead şarkısının klibini izleyin. çok renkli ve çok garip gelebilir o kafayla ahaha
sesini duyduğunuzda yaşlı sandığınız ama gencecik olan güzel sesli şarkıcı. candy ile güzel hayallere daldıran rewind ile slowlaşan ve autumn ile noktayı koyan şarkıcıdır.
candy parçasındaki yorumu ile kendisine hayranlığım artmış olan sanatçı.
bi şarkı ancak bu kadar tatlı okunabilirdi.
normal şartlar altında kendisini pek ciddiye almadığım ama umut vaad eden çocuk.

ciddiye alma sebebimse iron sky şarkısı oldu. başarılı bir çalışma olmuş.
gözüm üzerinde çocuk iyi işler yap.

https://www.youtube.com/watch?v=ELKbtFljucQ
en bilinen şarkısı candy'nin inanılmaz bi formunu glastonbury 2014'te sunan sağlam vokal güzel insan.

http://www.youtube.com/watch?v=fef8FLZs678
Yeni albümüyle müzik kalitesini arttırmış sanatçı. Gerçekten çok kaliteli ve özenli şarkıları var. hepsi yine birbirinden güzel.
güzel, kendine has bir sesi var. severek dinliyoruz.