bugün

2006 yapımı Neil Armfield filmi. uyuşturucu bağımlısı çiftin yaşadıklarını anlatmasıyla requiem for a dream i andırmasının yanında oyunculukların izlenmeye değer olduğu film.
ing. şeker.

(bkz: şeker kız candy)
(bkz: sweet)
requiem for a dream tadında bir film. müziklerini pek beğenmedim ama hikaye ve oyunculuk güzel izlenmeye değer ama hiçbir zaman requiem for a dream in yerini dolduramaz o da ayrı...
(bkz: i want candy)
gökalp ergen'in harika sesiyle coşturan the climb şarkısı.principia albümünde yer almakta. "why am i dying" derken insanın içi gidiyor yeminle. o nasıl bir haykırıştır kardeşim öyle.

sözlerini de yazayım tam olsun;

candy stole all the love in me
candy threw all my feelings away
candy sold all the love in me
candy put all her pain in me

who's gonna win?
who's gonna lose?
score is always zero
so why am i still trying?

who's gonna pay?
who's gonna play?
they say, time heals all old wounds
so why am i still dying?

why am i dying?
benliğime işleyen filmdir.heath ledger ın ve abbie cornish in oyunculukları izlenmeye değer...
soundtrack i ayrı bi güzel...
Bırakabileceğin zaman bırakmak istemezsin,
Bırakmak istediğin zaman da bırakamazsın...

Rahmetlinin (Heath Ledger) şöyle oturup da izlediğim ilk filmi. Abbie Cornish ve onlar kadar gözükmese de Geoffrey Rush da oynuyor.

Konuya gelirsek; tam tabiriyle "Keşlerin Aşkı". insan ister istemez efsane Requiem for a Dream ile karşılaştırıyor, konu uyuşturucu ve bağımlılık olunca. Bu film sanırım roman uyarlaması.

Filme konu olan illetin hayatları ne hâle soktuğunun tasviri yapılmış. Giriş gelişme sonuç bütünlüğüyle bakarsak sonuç biraz yavan gibi. Abbie Cornish gerek güzelliği gerekse rolü açısından olağanüstüydü bence.
requiem for dream ile tek baglantisinin uyusturucu oldugunu dusundugum film. iki bagimlilik yarisiyor: biri ask, digeri uyusturucu. ask, ancak bu kadar guzel anlatilabilir diye dusunuyorum. ikisi de yoldan cikarir, mahveder, rezil eder. ikisi de ucurur insani bilmedigi diyarlara goturur. sonunda siyirip, duvarlara pastel boyayla gunlugunu yazarsin candy gibi.
çerezlik film olarak adlandırılabilecek filmlerden. izlememiş olmak pek de bir şey kaybettirmez.
geçen sene ağustos ayında gösterime giren film, gişe hasılatı beklenilen düzeyde olmamıştır *.
(bkz: i did all my best to smile)
paolo nutini nin yeni single ı. radyo virgin de sık sık çalınan mükemmel ötesi şarkı.
50 cent'in candy shop şarkısında, genel evdeki hayat kadınları için kullandığı tabir.
çok çok çok -ki bu çokları daha da sıralayabilirim- naif bir film, içinizde öyle bir yere oturuyor ki son sahnede dan'in bakışları her aklınıza geldiğinde sızlayabiliyorsunuz.
requiem for a dream ile asla karşılaştırmam. çünkü bu bambaşka.
sözlüğe gelmiş 6. nesil taze kandır. hoş gelmiş.
penguen çocuk'ta başbakanını seven çocuk köşesinin sahibi olduğunu düşündüğüm yazar. gerçekten sever mi bilmiyorum ama, uslup birebir.
ortaokul kompozisyonu tadında yazan yazar. ayrıca komik.
köşe yazısı yazmaya özenmiş helin avşar olduğunu düşündüğüm taze yazar. nasıl olur hayal edemeyenler için;

uyuşturucuyla boğuşan iki gencin konusu alan film. film başlamadan önceki tanıtım sahnesi orjinallikten kırılıyor. yapısı ise duygusal, dramatik. izlenmeye değer...
ayrıca nesildaş yazardır kendileri.
eğlenceli, bir o kadar da düşünceli ve bilgin yönüyle tanıdığım şirin yazar. (bkz: candy shop)
dil bilgisi konusunda hassasiyetini takdir ettiğim ve bu konuda benim bir hatamı görüp uyarmasını memnunlukla karşıladığım, ortalama sözlük yazarlarının çok üstünde iyi enrtyler giren yazardır.
ad hominemin kralını yapan sıradan yazar.
kendi gibi yazar.

evet bu kötü espryi yaptım.
bir snoop dogg şarkısı.