bugün

Oğuz atay tutunamayanlar-

bu cümle ile teselli edebiliyorum... Ellerim bomboş dolaşıyordu kağıdın üzerinde hiç bir anlam veremiyordum... ama sanırım ilhamdı bu ve bir şeyin denklemini bulmuştum.
cümleyi tam hatırlamadığım için böyle yazıyorum..
bazen bir şey bize boş gelse bile yapmalıyız... hele ki iyiliğe dair ise, iyilikten ilham alıyoruz... ve bir şeyin denklemini bulabiliriz.

Rabbimden ilham almak duası ile...
görsel
Söylenene göre ölmeden önce son sözlerinden biri de "Merak etmeyin daha ölmedim." olan yazar.
bu da geçer mi olric ?
geçer elbette efendim kimisi delip geçer kimisi teğet geçer.
Biliyor musun Olric?
Neyi efendimiz?
Onunla ne zaman Lades oynasak hep o kazandı.
Neden efendimiz?
Kalbimdeyken nasıl aklımda derdim olric?
Tutunamayanlar
bir çoğumuzun poyraz karayel dizisinden tanıdığı kişi. poyraz'ın dilinden düşmüyor. albayı da olric benimsemiş bizim terbiyesiz. koskoca albay kim, olric kim poyraz..
Kültür ;
öğrendiklerini doğru yer de kullanmaktır. demiş oğuz atay.
Kültür ; öğrendiklerinizi doğru yer de kullanabilme yetisidir.
gibi güzel bir cümlesi var.
Tutunamayanlar çok derin bir felsefi alt yapı içeren güzide bir eserdir.
Yalnız yeter bırakın artık peşini, bırakın olric aşşağıya, olric yukarıya diye diye sosyal medya üzerinden dillendirip, sıradanlaştırıp popüler kültüre kurban etmeyin bu kadar güzel bir kitabı gözünüzü seveyim.
Bazılarının anlayamayacağı yazar.
4 defa tutunamayanlar i bıraktım. Bence belirli bir edebı manevi seviyeye geldikten sonra okunması gereken kitap. Peki bu seviye nedir?
bazı entelektüel takılanların instagram filtresi.
görsel
oğuzcuğum atay. depresiflerin en ponçiği.
En tehlikeli kelime ama’dır. Önceden söylenen her söylemi veya kelimeyi öldürür! Mesela, seni seviyorum ama gibi…
görsel
“…düşüncelerim acıyor 
anlıyor musun?”
oğuz atay.
Toplumun dayattığı kişiyi özgürlüğünden sınırlayan tüm kurallara,kalıplara karşı olmuş,insanın hayatta başkalarının dayattığı gibi değil de içinden geldiği gibi yaşaması gerektiğini savunan yazar.aslında tutunamayanların başkisisi selim ışık karakteri bizzat kendisidir bence.güzel düşünceleri olup erken yaşta aramızdan ayrılan bir yazar.
acaba iyi bir şey olacak mı? hayır, dedim kendime. iyi şeyler birdenbire olur. bu kadar bekletmez insanı.
Seni bilmiyoruz sanki, güldürme şimdi. Ha unutmadan, saçı sakalı uzatma sakın, olmuyor öyle. Velhasıl … Napalım...Kimliklerimizden sıyrılıp, arkadaş kalamadık biz. insan çok aciz, miş ya hani. Yeterince isteseydik, kendi devrimimizi yapamaz mıydık sanki. Sevmiyorum gerçeği. Küçük hanım yine hayaller peşinde.. Küçük bir hanım olamayan küçük hanım. --- Hoşça kalın albayım. Sakızım düştü, onu alayım.

yazar gibi yazar.
görsel
“Beynimi yıllık izne çıkarmak istiyorum.”
Mutsuz sanıyorlar bizi Olric.
Oysa biz mutsuz değiliz ; onlar boş yere bu kadar mutlu.
"Kitaplar yüzünden çok acı çekiyorum Esat abi. Sanki hepsi benim için yazılmış."
Candır oğuz atay.
güncel Önemli Başlıklar