bugün

Ne olduğunu bile hatırlamıyordum bayağı uzun süredir gitmemişim.
Her gidişte uğurlamanın veya yolcu olmanın verdiği hüzün ile varılmak istenilen kişinin veya noktanın yaşattığı heyecan arasında sizi duygusal anlamda karman çorman eden mesken.

Sucuk ekmek yiye debilirsiniz (opsiyonel)

Son zamanlarda savunma sanayi konusunda güzel atılımlar yapan milli firmamız.
görsel
farklı hayatların buluştuklarından olan bir nokta.
Evet gece 3 civarı gelecek birini karşılayacağım. Gerginim ya uyursam.. ve sonra uyanamazsam diye..çok uykum var.. bu saatte gelinir mi kardeşim ya.
(bkz: coach station)
Adananınki leştir köylü garajı gibi.
istanbul metrosunda yön değiştirmek için aktarma yapılması gereken istasyon.
Genellikle tuvaletlerinde ya telefon numaraları yazılıdır. Ya da aşklarını itiraf eden ergenlerle doludur. Hee bir de yosunlaşmış duvarları unutmamak gerek.
uzun zamandır otobüse binmedim unuttum.
(bkz: next station coach station)
şehirlerarası otobüs yolculuğu yapmak ve bilet almak için gidilen yer.
(bkz: esenler)
Sanıldığı kadar boş olmayan yerlerdir. Bayrampaşa'dakine gittiğimde bayağı boştu ama silivri'deki o kadar boş değildi sadece birkaç koltuk boştu arkalarda.
hafif metroda yön değiştirmek isteyenlerin aktarma yapması gereken istasyon.
esenler. coach station.
Esenler otogarındaki dün çekmiş olduğum resim şu şekilde. Kütüphanesine gideyim dedim kütüphanesinde ikram yoktu, tdk sözlük de yoktu.
görsel
istanbul'da ismi anıldığında akla esenler gelir.
bir şehrin giriş-çıkış noktasıdır.
Çocukken buradan istanbul'a giderdik. Ben cam kenarından yola bakardım, bir gün böyle geçerdi.
otogar bizim evden çerkezköy'e ve yazlığımıza gitmemize yardımcı olmuş bir yerdir. fakat bizim yazlığa hadımköy beylikdüzü'nden edirne vip servisleriyle daha çabuk gelinebilmektedir.
(bkz: coach station)
(bkz: esenler)
Oturup gözlem yapacaksın. Herkes bi yerlere koşturuyo hepsinin gayesi başka. Fakirinden zenginine yaşlı genç gözetmeksizin orda. Hepsi ayrı bi hikaye. Bi ara hobimdi.
Otogarda oturuyorum tabi 15000 yıl önce bir araçtan iki kişi indi bana doğru geliyor yakalamak ister falan gibi otogardayım garnizon terk almışım bana kimlik sordular siz kimsiniz dedim sivil polislermiş kimlik dediler bende de asteğmen kimliğim hemen ilk elimi attığım yerdeydi tamam dedim bir saniye direk asteğmen kimliğimi gösterdim askersiniz yani dediler evet dedim rütbeyi görüncede teşekkürler sonra gülüyorlar en son biri araca binerken sürücü tarafı bir kahkaha attı en aşağı sen de 300m bence 500metre mesafeden kahakahasını duymuştum hayatımdaki klasik film sahnelerinden biridir.