bugün

Günde on saat yazdığını iddia eden, nobel edebiyat ödüllü yazarımız. Yazar olmak isteyenlere "kitap yazmadan önce en az bin beş yüz kitap okuyun" uyarısında bulunmuştur.
kitaplarının çoğunluğu 460 küsür sayfa olan romancı.
Kafamda bir tuhaflık ismi enteresan bir isim, biz kafamda bir tuhaflık var demeyiz ki kafam bir tuhaf deriz sanki ingilizce cevirisi düşünülerek ayarlanmış bir isim.
ülkemize ilk nobel ödülü'nü getiren insandır. gururumuzdur.
Siyasi nedenlerden nobel ödülü alan şişirdilmiş birisidir.
Türkiye'de sadece seçim demokrasisi var http://www.radikal.com.tr...m-demokrasisi-var-1498930
kitaplarını sevemediğim yazar.
Karakteri pek sevilmese de edebi yönü çok kuvvetli bir yazardır.
nobel aldığı kitabı bir ben mi beğenmedim acaba.
iyice harlequin aşk serisine bağlayan yazar. Yine mi aşk hikayesi yine mi çiçek dedirtmiştir.
Bazı görüşleri kendimden soğutsa da kitapları güzeldir, benim adım kırmızı adlı kitabı okunasıdır.
hdp ye oy vermekten pişmanlık duymadığını söyleyen yazar. senin zihniyetin onların bayrak çeken ön takımından. pişmanlık duymadım demek de ne demek?
hdp ye oy veren ve bunu son olaylara rağmen hala savunan insanımsı. vatan haininden aydın olmaz.
bu ülkeye fazla gelen nobel ödüllü, ırkçı faşist yobazların sürekli hedef aldığı yazar.
Bu ülkeye fazla geliyorsa kendini ait hissettiği ülkeye gidebilir.

Zira bizim bu adama ihtiyacımız yok.
siyasi görüşü ve sözleri, kitaplarından daha çok konuşulan yazar. ülkenin geçmişiyle uğraşmak yerine mevcut düzene yorum yapsa daha mantıklı olacaktır ama ekmeğini yemekten usanmadıkları ermeni olaylarını dile getirmek daha cazip geliyor. umarım başına bir şey gelmez.

(bkz: orhan pamuk akıllı olsun)
kendisi iyi bir yazar olsada artık bıkmadı mı bu ülkeyi dünyaya kötülemekten ulan bu ülkede olan hiç mi güzel bir şey yok? utanmasa mehter marşını bile "kafa siken müzik" gibi bir şeyle lanse edecek ya az sev şu memleketini.
neredeyse her romanında kahramanına bol bol 31 çektiren romancı.
Türkçeyi iyi kullanamıyor noktasındaki fikirlere katılabilirim lakin anlattıkları eksik de olsa, bazen saçma bazen hatalı da olsa edebiyat tarihimizde önemli bir yeri olan kariyeri vardır ki zordur onu okumak. bilerek ya da bilmeyerek yapar bunu ama dili kötü kullandığı için yaptığını düşünmüyorum dediğim yazar.
istediği kadar iyi yazar olsun ki değil çoğu yazısı intihal. vatanı satarak, olmayan soykırımı olmuş gibi gösterek nobel ödülü almış kişiliksiz karaktersiz çağının değil döneminin insanı(!)
Olmayan soykırım mı? hahahaha yapmayın allah aşkına 2.000.000 ermeniyi bildiğiniz katletmişiz eğri oturup doğru konuşalım beyler.
okuması zordur ve sabır gerektirir ama sonuçta nobel almış tek türktür.

siyasi olarak etkisiz elemandır gözümde, ara sıra yabancı dergilere röportaj verir ama yurdundaki insanlara yardımcı olmaz. maksat vitrinde kalmaktır onun için.

edebi değeri? nobel almıştır ama bir ahmet hamdi değildir olamayacaktır.
görsel

http://www.mynet.com/habe...tm_campaign=haberwallpost
edebi kişiliğine saygım sonsuz lakin kendisini sevmiyorum.
Son 60 sayfasına geldiğim (bkz: kar) kitabı harika bence bu coğrafyada yaşayan her kişi okumalı. kesinlikle apolitik yazılmış bir kitap. bazı sahnelerine o kadar kaptırıyorum ki karakter için baş ağrısına girmiş bulunmuşluğum var.