bugün

Sevmiyorum, sevmeyeceğim de.

Edebî anlamda üst düzey işler yapıyor, inanılmaz bir üslûp da yaratıyor olabilir fakat beyninin içini dolduran şeyleri sıkıştırdığı satır araları kanımı donduruyor.

Kişilik bazen her şeyin önüne geçebiliyor.
Meraba poğçacı.
Son birkaç senedir hemen hemen her kitabını okuduğum ve en sevdiğim romanlar listesine birden fazla kitabı üst sıradan giren efsane yazar. Okunması biraz zordur. Bunda dilden bahsetmiyorum. Dili iyi kullanır her ne kadar ilber Hoca beğenmese de haksızdır kendileri. Kurgusu çoğu kitabında karışık gelir çoğu okuyucuya o yüzden anlaşılmaz denilir.
Değerli bir aydınımız.
akılda kalıcı pasajlar yazamaz. hele aforizmaymış, okuyunca sarsılacağınız bir şiirsellikmiş mümkün değil rastlayamazsınız kitaplarında. yaptığı şey postmodern birkaç yazım üslubunu ve tekniğini kendi coğrafyasına uygulamaktır. yalnız bunda da başarısızdır. çünkü anlattığı insan bizim insanımız değildir, orhan beyin odasında hülyalana hülyalana uydurduğu tiplemelerdir. güldür güldür skeçlerindeki fars konularını uzata uzata, konuya yabacılaşa yabancılaşa ele alır. birçok insan için önemli bir figür olabilir, fakat tuna kiremitçi veya ece temelkuran neyse orhan pamuk da odur. vasatın kahramanıdır.
Yaşayan en iyi 3 yazardan biridir (coetze, llosa).
Edebiyat nobelini ve para ödülünü almak için içinde yaşadığı ülkenin tarihi için utanmadan yalan söyleyip ihanet eden yazar müsveddesi.
bu kadar bozuk bir türkçe ile nobel alması hayret verici.
güzel adamdır, nevet.
Kendisinin romanlarını okuduktan sonra bir yazarı sevip sevmeyeceğime en az 2 kitabını okuduktan sonra karar verme kararı aldım ve iyi mi yoksa kötü mü yazar olduğuna yalnızca kendisinde karar veremedim. Cevdet Bey ve Oğulları, sessiz ev ve masumiyet müzesi bu kadar güzelken kar Ve Kara kitap Nasıl bu kadar sıkıcı olabilir, gerçekten anlayamıyorum.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.