1. 1.
  radikal gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan hukukçu-yazar.

  nefret söyleminin toplumumuzdaki örnekleri üzerine muhteşem bir yazı kaleme almış. toplumumuzda birini kötü veya suçlu atfetmek için onun dininle veya ırkınla ilinti kurmak ciddi nefret söylemlerinde bulunmayı doğuruyor.

  (bkz: http://kosebucak.wordpres...12/06/yabanci-dusmanligi/)
  ... aslanmashadov
 2. 2.
  aynı zamanda insan hakları gündemi derneği başkanı ve liberal düşünce topluluğu üyesi.

  dün ahmet hakan coşkun'la, ergenekon davasında tutuklu olan gazeteciler üzerine polemiğe girmiştir.

  http://www.ensonhaber.com...-polemigi-2012-01-12.html
  ... fakiramagururlugenc
 3. 3.
  son yıllarda moda olan "tarihle yüzleşme, devletin türk olmayan herkesi asimile ettiği, t.c.'nin büyük bir şer organizasyonu olduğu, adı duyulmayan etnik unsurların bir bir ortaya çıkarılıp hak verilmesi gerektiği" gibi konulardan beslenen, gününü bununla kurtaran ve buradan rant elde eden kişiliklerdendir. bu konulardan büyük para kazanmak için her gün bu meselelere kafa yormak gerekir. zaten yazdığı yerlerden alacağını alıyor. bu meseleler tartışılırken akbaba gibi leşin üzerinde beklemek ne kadar mantıklıdır bilinmez.

  sabah akşam "devlet bunu katletti, dinciler şunu yaptı, milliyetçiler şöyle pislik insanlar, hristiyanlar eziliyor, yahudilerin hakkı verilmedi, keldanilerden özür dilensin, mormonlara neden azınlık statüsü verilmedi" gibi konuları sayıklamak için insanın ruh sağlığının feci bir surette bozulması gerekir. bu zat-ı muhterem de bu sayıklamalarla kazanç sağlıyor. kandan beslenmek ve acının pazarlanması bu olsa gerek.

  fazla sürmez, saman alevi gibidirler. işe yaradıkları süreç bitince çöpe atılacaklardır.
  1 -1 ... bartalameo
 4. 4.
  'türkiye şunu şunu kabul etsin' diyen, 'neye göre, hangi kanıta göre' diye sorgulandığında yine aynı şeyleri tekrarlayan laf canbazı. Uluslararası alanda bu konu başımıza sıkıntı çıkar gerekçesiyle türkiye'nin 1915 olaylarına bir isim vermesi ve özür dilemesi gerektiğini söylemektedir. Yapıldığına dair en küçük bir kanıt bulunmayan soykırım iddiasının kabul edilmesini istemektedir. Bildiğin sıradan ermeni.
  ... endemik pandemi
 5. 5.
  şu anda cnnkürt adlı kanalda demokrasi diye kürt götü yalayan vatan haini götoş.
  1 ... sofu ayyas
 6. 6.
  kerameti kendinden menkul bir hukukçu, eskinin akp; şimdinin cemaat sevicisi abi.
  ... rummenige