1. 1.
  turkce karsiligi manasina gelen ingilizce kelime
  ... siberr
 2. 2.
  acmak anlamina gelir ama her zaman icin "acmak" yerine kullanilamaz. kutuyu acmak, bilgisayarin kasasini acmak vs. icin kullanilir. bilgisayari acmak [dugmesine basip], cep telefonunu acmak, elektronik veya tu$ ile acilan herhangi bir $ey icin kullanilamaz. olmaz hayir yanli$.
  ... iktidarsiz tecavuzcu
 3. 3.
  (bkz: please open your web cam)
  ... iktidarsiz tecavuzcu
 4. 4.
  açık (dükkan), anlamına gelen kapıya asılan tabela yazısı.
  ... dalton ana
 5. 5.
  sıfat hali ile ilişkiye açık ya da genel anlamda açık anlamına gelen, fiil hali ise en fazla bir kapağı vs açmak anlamına gelebilecek hede. kamera vs elektronik cihazları açma ve kapama için on ve off fiilleri kullanılır. msn de konuşurken open your webcam yanlış gibi gözükmese de gramer açısından kesinlikle yanlıştır.
  ... abisesque
 6. 6.
  6. nesil yeni bir yazar. hoşgelmişler.

  önce okumalar sonra oylamalar ardında da yazmalar dilerim.
  1 ... tonights the night
 7. 7.
  6.nesil yazar kardeşim. kan kaaaam. müzik adamı. eski deathcore'cu, pismetalci.

  hatta be hatta "this is satanic black metal"ci. şimdilerin alternatif ve funky'cisi. harika gitar çalan, bu iş için beynini parçalara bölen, olmayan beynini de gitara feda eden adam. daha çok yazacağım zaten, şimdilik bu kadar.. hoşgelmiş, öperin.
  2 ... tabuttamenemenyapanimam
 8. 8.
  hiç unutamayacağımız, harika bir anıya sahip olduğum yazar.

  open, ben ve bir arkadaşımız bir meyhaneye gideriz. amaç kafa dağıtmak, içip sohbet etmektir. önce biraver devrilir, ardından birer tane cila atılır. mekan artık hesapları alır, kapatmaya başlar. son bir kaç masa kalmıştır.

  open kardeşimin yanından hiç ayırmadığı gitarı, mekan sahibi sadık baba'nın dikkatini çeker ve bizden bir şeyler çalmamızı ister. o isteğe gelen karşılık o kadar hoşuna gider ki, şarkılar arka arkaya gelir, masalardan istekler gelmeye başlar, önümüze ikram biralar, sigara paketi falan koyulur ve tam gaz müzikle beraber koyu bir muhabbet uzar gider.

  artık o mekanın baş tacı olmuşuzdur, ne zaman gelirseniz uğrayın, çalın, söyleyin sözü alınır. sadık baba bizi kapıya kadar uğurlar, tek tek öper, kutlar.

  artık burası sizin mekanınız der.

  olm o değil de program yapar mıyız acaba orda? ajdfkajhdsfkjhsdf
  3 -1 ... tabuttamenemenyapanimam
 9. 9.
  ses olarak bildiğin cem karaca. ama kendisi bana back vokal yapacak kadar mütevazi bu konuda. arkadaşa, eşe, dosta sürekli konser verdiğimiz adam.

  yakında çok güzel bir projeyle müzik adına bir şeyler deneyeceğimiz dostum. dünyanın en misafirperver adamı, her zaman kendi evimde gibi hissettiren yakınlığıyla sevilesi, alkışlanası, daha nice şeyler yapılası.. öehh seviyorum seni lan işte. bu kadar..
  2 ... tabuttamenemenyapanimam
 10. 10.
  az önce burçdaş olduğumuzu kendisinden öğrendiğim bir diğer geyik burcu üyesi altıncı nesil yazar.

  hoşgelmiş aramıza *
  1 ... nuit