bugün

öğretmenlerin çok kullandığı arabadır.
93 model gls 2.0 motoru olan ve beyaz renge sahip efsane aracın markasıdır.

liseli ergen tayfa ve hatchback araba sevdalısı serseri tayfa bilmez.
Opel insigniaya sirasini devreden opel modeli.
bu arabaya ilk 2005'lerde bindim. ilk hissettiğim $ey yolla bağlantı hissini baya bi' indirgemesiydi. süspansiyon deniyor galiba, ha o i$te iyiydi.
memur arabasıdır.
edit: eksileyenin iq 70.. hadi 75 olsun.
TASARımı ÖN KOLTUĞUNDA SEYYAHAT EDEN iÇiN GENiŞ VE FERAH ARKA KOLTUKTAKiLER iÇiN KLOSTROFOBiK DENEYiM.
2000 model için yazılmış beni kıran yazısı vardır.

mecnun bilseydi CDX sevgisini gidip sever miydi leyla zillisini.

efsana araba. yer uçağı derler genelde. temizini bul al kullan b kasaların.
A kasa olanları 8-20bin tl aralığındadır, 2.0 motorlu olanı serisi içinde en sorunsuz ve keyiflisidir. türkiyede temiz olanlarının sayısı 5 10 taneyi geçmez diye tahmin ediyorum. 50.000 km altı var ise saklanmalıdır.
Gt olan versiyonlarının bazıları kronik motor sorunları içerdiğinden az tutulur.
B kasalarda ise lükslüğü ve donanımı arttırmışlar ancak kalite ve stabilitenin ağzına sıçmışlardır. Yol tutuşu düşük ve sert araçlardır. ayrıca elektrik aksamı çok problemlidir.
B kasanın makyajlıları ise makyajsızlara göre daha güzeldir yol tutuşundaki problem giderilmiştir daha tercih edilebilir bir modeldir.
C kasa vectralar 30 40 bin tl aralığında olup kronik arızası olan sürekli airbag arıza ışığı yakması sinir bozucu. Yol tutuşu güzeldir. biraz hantal bir araçtır ancak yüksek hızlarda iyidir. comfort elegance ve Edition olarak 3 çeşit diye biliyorum.
C kasa makyajlı vectralar da makyajsızlara göre çok daha yumuşaktır. kasa olarak daha uzun ve Spor görünümlüdür. twinport motorlu olanı kesinlikle ömür boyu binilebilir.
B kasa 2.0 1998 model için konusursam, performans yeterlidir sadece 2500 devir altı biraz cansızdır ve vites oranları biraz uzundur. Ama açıldı mı akar gider, beni otobanda sür der sanki araba.
Uzun yolda yakıt makuldur, 100 ile giderlen 2400 devir falan çevirir 5. viteste.
98 model 2.0 16v olanından sırf vergisi yüzünden vazgeçtim.

atadan fakir biri olarak gaz pedalına dokunduğum en güçlü araba olmasından mütevellit aşık oldum amk.

bildiğin aklıma geliyor, sigara yakıyorum.

amk yillik 612 lira gelirim olsa alacam yeminle, benden 5 yas kucuk arabaya 306 lira mtv isteyen zihniyeti sikeyim amk, senelik 612 lira lan, zekat olarak hesaplasan arabanin zekati 400 lira amk. ulan sikeceksiniz madem islami usullere gore sikin ona da raziyim.

sirf 2.0 motor diye kendisinden 10 yas genc 1.3 astra'nin 1.5 kati vergi vermek zorunda kaliyorsun amk, ulan zaten yakittan sikeceksiniz bari aciyin da vergiden sikmeyin ya.

bak yine geldi aklima amk arabasi, bi sigara daha yakicam sigara da oldu 15 kagit, en son bahçede tütün yetistirecem 6-7 ay sanayide takilip is öğrenip kendi arabami yapmaya baslayacam amk.

O noktaya geldim sonunda, tesekkurler turkiye.
görsel
Vay bee. Efsane..
2001 model vectramız vardı zamanında. bursada bir yokuşta yolda bıraktı bu araba bir gece yarısı. bu yüzden genellikle sevmem opeli.
98 model 1.6 gl aracımız var idi. Bir defa sorunla karşılaşmadık.

Onu sattıktan sonra c kasa aldık.

2006 comfort 1.6 benzinli.

Hala kullanıyoruz tek bir masraf açmadı.

Bu c kasada bir direksiyon var sözlük, 4 tekerin süspansiyonunu hissediyorum.
yola bu derece hakimsiniz.

0-100 çok kötü hantal kalıyor. Lakin 120 140 tan sonra sellektör yapmaya başlarım.

Uzun yolda yakıt üzmez şehir içi aynı şeyi diyemem.
passat, aegea, octavia ve a4 gibi araçlarla aynı segemnttedir.
Bunun 2000 model 2.5 v6 cdx ini bulsam hiç düşünmeden alırım şu an.
istanbuldaki vectraların yarısı bizim elimizden geçmiştir. babam opel ustası. doğal olarak da bu araçlar üzerine yoğunlaşıyor. araba alım satımı yapıyordu biraz birikim yapmak için. bu vergi mevzusu değişip motor büyüklüğüne göre değişince bi açık doğdu haftada 3-4 opel vectra alıp satarak şimdi yaşadığımız evi alması hayalken başarmıştı.
Hâlâ bir forsu olan ve peynir ekmek gibi giden araba.

Vectra candır. Opel keşke üretse tekrar.
2005 c kasalarına binmiş yazarlar varsa bilgi almak istediğim araçtır.
görsel

1995 yılında piyasaya giren b kasası tasarım olarak o yıllardaki mercedes, bmw gibi markaların çok çok üzerindedir.
Opel anca bir mercedes kamyonun üstünde olabilir. Başka türlü o iş olmaz. Bmw kamyon hiç görmediğim için onu geçiyorum.
a kasaları nasıldır bilen varsa bilgi almak istediğim.
b kasaları içinse cd, gl vb. farkları nedir bilen birisi tarafından aydınlatılmak istediğim.

astra f'ye kıyasla nasıldır?
astra f gibi sorunsuz mudur, yakıt farkı çok mudur, vergide vb çok fark eder mi?

c kasası ilgilendirmiyor.
En güzel kasası 99 model cdx versiyonunda olan araçtır.
zamanında tempraların en büyük rakibiydi. a kasasının gt modelleri yağ yakıyor, b kasaların elektronik sistemleri sıkıntılı derler ama ne kadar doğru bilmem. tarz sahibi bir arabadır ama benim gözümde asla tempralar kadar şaşalı olamamıştır. alacak olursam 2.0 litre olanlarından alırım.
b kasasının gt versiyonundan yan apartmandaki bir ağabeyde var, motor sesi çok güzel ve kocaman fren diskleri var. baya da tasarımı ilerici duruyor. özellikle aynaları çok hoşuma gitti. c kasa hoşuma gitmiyor, a ve b kasası gayet hoş. ne olursa olsun, benim gönlüm 2.0 tempra'da.
opel firması tarafından artık üretilmeyen, bir zamanların kaliteli otomobili.