bugün

1998 swing modelini 2.5 yıl kullanma şerefine nail olduğum araba. lpg'li olmasına rağmen 5 kişilik bir aileyi dağ tepe aşırarak banamısın demeden götürmüş, 140 km/h ile çok rahatlıkla seyretmiş, herhangi bir elektronik arızası vermemiş, kliması ile dondurmuş, bir kere bile yolda bırakmamış, her 10.000 km'de 150 tl'den fazla masraf çıkarmamış, sadece bir günde 11.500 tl'ye satılmış ve satarken tüm aile bireylerini ağlatmış bir arabadır.
Corsa b gsi kullanıyorum 110 hp ecotec motor 2. arabam gerçekten memnunum kalitesi ve seriliği ile beni etkiliyor . kalite ve donanımın sınıfında en üst oludugu araç bugun bence hala opel corsa sınıfındaki çok aracı üzer .
2011 modeli, o fiyattaki diğer arabalara göre oldukça kaliteli olan arabadır. en büyük artılarından biri de yakıt tüketiminin az olmasıdır.
2011 modelinde küllük bulunmaması ve standart pakette arka camların otomatik olmaması beni hayal kırıklığına uğratmıştır.
2004 model 1,2 motorlu enjoy'un performansı yerlerde olsa da sorunsuzluğu memnun eder:

http://www.oto-park.com/h...-opel-corsa-12-enjoy.html
2009 model, 1.3 eco flex motorlusu donanım açısından tatmin etse de motor bakımında sınıfta kalmaktadır. 1.3 litre motor, 1200 kg'den fazla olan karoseri pek de taşıyamamaktadır. motor, 2 bin 7 yüz devirden itibaren atak hale gelirken frenleri zayıf kalabilmektedir. bunların haricinde yan aynalar dışında görüş açıları iyidir.
b segmentine göre yakışıklı bi araçtır.* üstelik boyutları sayesinde şehir içi için biçilmiş kaftandır.
1.3 cdti modeli powerbox denen illet ile 250 newton metre torka ulaşabilen atara atar gidere gider yapabilen nadir araçlardandır.
fiyat/performans/kalite dengesini çok iyi tutturmuş araba.
ucube bir araç olsa da sürüş keyfi iyidir.
(bkz: toyota - corona)
2011 1.3 cdti modeli oldukça tasarrufludur.
Mevcut dizel fiyatlarında, (3,87-4,00 tl/lt civarı)Şehiriçi 0,20-0,21 tl/km ve şehir dışı 0,17-0,18 tl/km performans göstermektedir.
2001-2006 model kasaları her türlü modifiyeye uygun araç. satan varsa alırım.
Opel corsa bende korum diyenler var.
2011de dizel-otomatik sanzimani yoktur. Kafam girsin gm
Bu arabanın yeri bende çok farklıdır resmen duygusal bir bağ kurdum her gördümde içim sızlar nedense söyleki ;

90 lı yılların sonu 2000 lı yıllarınn basılarında babamın aldığı elma yeşiliydi bizimkisi ozmanlar 9-10 yaslarda olduğumdan araba kullanmayı bilmiyor ;ancak her erkek çocuğu gibi oyuncaklarla ancak oynayabiliyordum fakat çok meraklıydım arabalara oo bizimkisi 200 basıo olum falan modundaydık çocukluk işte *

biz yeşil elma arabamızı yaklaşık olarak 4-5 sene birlikte zaman geçirdik hiç bir arızası yoktu küçük bir egsoz problemi dısında. inananın onun problemi beni çok etkilemiş tatilde bile babama telefon açıp "baba ne oldu düzeldimi bizimkisi diyordum"yani bir cisime ancak bukdar anlam yüklemiştim.(üzülüyodum lan boru mu?)

zaman ayrılma vaktiydi 2003-2004 yılları arasında babam ve annem ticarete atılmaya karar verdiler;dukkan açıcaklardı evdeki hesap çarşıya uymadı yeşil elmamızı satmak zorunda kalmıştık tabi bende kısa süreli bir travmaya yol açmıştı atlatmam çok uzun sürmüştü

işin ilginç yanı corsamızı sattıktan sonra hayatım tamamen tersine döndü ilk önce iş yerimiz dağıldı sonrada yuvamız..
1.6 megan3 satıp 2011 1.2 benzinli corsa aldım yahu almaz olaydım.
km de min. 0.40 krş yakar mı bir araç. 40 lt full depo benzin ile 300 km yol yapmakta.
hayır arabayı da agrasif kullanan biri değilim, devrinde sakin sakin kullanıyorum.

kıssadan hisse arkadaşlar; bu aracı almaya niyetiniz varsa yakıt fazlalığından dolayı kesinlikle 1.2 benzinli almayın derim. niyetiniz varsa bana danışın ben sizi vazgeçiririm.
1.5 yılda 20000 km yol yaptıgım dizel aracım. Deneyimli sayılabilirim, almayı düşünenlere yardımım olsun diyerek + ve - lerini anlatalım.

aracı 65000 km iken aldım, tüm bakımları yeni yapılmıştı. O günden bugune 250 liralık 75000 bakımı dışında kuruş masraf cıkarmadı. (bkz: maşşallah) * performans olarak öeh be dedirtmedi ancak 75 beygirlik bir araçtan beklentileriniz burada önemli olacak. neticede B sınıfı araçlarda bildiğim kadarıyla en iyisi 85 beygirlik gets. (bkz: uçan teneke) bu motorun sağladıgı yakıt performansı da bal kaymak oluyor bu sorunsuzlugun üzerine. full dolu depo ile yakıt lambası yanmadan 900km'ye yakın %80 şehir dışı %20 şehir içi performansı yakaladı. * 4.5 litre civarında bir yakıt tüketim değeri yakalamak mümkün.

Konfor olarak ön tarafta oturanlar çok rahat bir yolculuk cıkarırken arka koltuklar ise bir o kadar rahatsızdır. Sebebi ise koltukların cok dik olması diye düşünüyorum. ses sistemi idare eder, iç malzeme kalitesi iyi, arka koltuk diz mesafesi cok kısadır. kullanımı keyif veren bir araç, paranın hakkını veriyor diyebilirim.
Bir adet kırmızı 2012 modeline sahip olduğum araç. Bir bayan olarak araçtan hiç anlamasam da kendisini çok sevdiğimi söyleyebilirim, fakat bazı tarafları can sıkıcıdır, yıl olmuş 2012 hala eksik kalan bir şeyler var.
ben de korum. Ha bu arada bi astra değil.
paran varsa almana bineceksin sözünün hakkını veren araçtır.
96-98 opel vectra almak varken ya da astra alınmayacak araç. Fiyatları hemen jemen aynı Hatchback araba alacağıma aynı fiyata sedan alırım.
opel corsa yerine dacia solenza al daha iyi. üzerinde reno motoru var.
yaklaşık 5 aydır 2007 model, 1.4 motorunu kullandığım araç. yokuş performansı dışında her şeyinden memnun olduğumu söylemeliyim. onun dışında pek az yaktığı da söylenemez ancak sürüşü çok keyifli.
bildiğin sik.

ne malzeme kalitesi, ne yol tutuş. götü bir yana başı bir yana giden araba. yarı otomatik şanzımanı bile kurtarmıyor ki aga.

Accent'i bile tercih ederim. Enazından, parçasını bakkalda bile bulabiliyoz.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar