bugün

din simsarı bölücü dış ajanların türkiye'yi karıştırmak için açıklamalarını yaptığı merkez.
türk siyasetçilerinin 0-6 yaş çocuklarının yaptığı gibi bir nispet hissiyatıyla teşekkür etmeyi borç bildiği bir "öte"dir.

"bak baaak bana da destek verdi oooh çatla ben de teşekkür ettim" dercesine bir havaya bürünürler nasıl bir desteklemekse o.

(bkz: okyanus ötesinden fetoş değil palamut çıkması)
okyanus ötesindeki neden oy kullanmıyor ama açıklama yapıyor diyen kılıçdaroğlu neden oy kullanmadı merak içindeyim.
abd istihbaratının sesini dinler.
yazar burada daha önce oturduğu bir şeyi tasvir etmiş.
taa oralardan buraya sümüklü burnunu sokan "lan vatanındasın bsg rahat bırak vatanımı" demeye sebep yaratıktır.
Türk siyasetine girmiş yeni bir kavram...
Baykaldan Recep Beye, recep beyden devlet beye kadar bütün siyasiler bu kavramdan söz ederler.
bu kavram, Mekan olarak ABD nin kuzeydoğu eyaletlerinden Pennsylvania yı işaret etse de, aslında kavramın içini dolduran o eyalette yaşayan bir kişi olsa gerektir ...
genelde amerika birlesik devletleri anlaminda kullanilir.

ornek kullanimi asagidaki gibi olabilir:

"okyanus otesindeki hoca efendinin sadik bir kuluyum ve sana laflar sokmak istiyorum ama ne format biliyorum, ne de iki saniye once okudugum basligi aklimda tutabiliyorum. uhu uhu."
(bkz: bono kahkahayı bastı)
(bkz: yeni kıta)*
öteki dünya'dan sürekli bahseden zatın, okyanus ötesi'nden sürekli mesaj vermesi.
kimisinin yeni kıblesi.
bir türlü adı söylenmeyen şahsın lakaplarından biri.

ayrıca;

(bkz: haliçte yaşayan simonlar dün pennsylvania bugün okyanus ötesi) *
Okyanus ötesi denilince direk Amerika anlaşılmalı.
avustralya'nın yerine olsam her kullanıldığında üzerime alinacağim tanım şeysi.
türkiye'yi bekleyen en büyük tehlikedir.
götünü sağlama almak isteyen herkesin selam çaktığı yer..
götveren insanların buluşma noktası.

just like this; (bkz: #9609408)
recep tayyip erdoğan'ın selam gönderdiği.. okyanus ötesi'yle kollektif şekilde ülkeyi yönettiği..
(bkz: amına koyduğumun yeri)
adem-i merkeziyetçilik yansımaları.
oda tv'nin sık kullandığı tabir. bir gün okyanus ötesinden gelen dalgaların altına kalıp boğulacaklarını bilmeden söyledikleri söz işte.
dünden itibaren sincan'da tank yürütenler.
" Bu yazıyı okuduktan sonra yırt ve okyanusa at. " diye bir cümle vardı unutulmasın.

Alıntı:
Yukardaki ifade Balyoz davasının delil dosyasına girmiş ve darbe planının delilleri arasında gösterilen bir belgede yer alıyordu. Savunma avukatları tam da bu ifadenin, belgenin sahte, davanın okyanus ötesi istihbarat birimleri tarafından hazırlanmış bir kumpas olduğuna delil oluşturduğunu ısrarla vurguladılar. “Türkçede ‘okyanusa at’ deyimi kullanılmaz, ‘denize at’ denir. Bu Amerikan ingilizcesinde kullanılır. Bu da davanın ve delillerin okyanus ötesinde hazırlanıp burada icra edildiğinin en büyük kanıtıdır...” diye yırtındılar, ama bilineceği üzere dertlerini anlatamadılar. Çünkü mahkeme de o kumpasın icra birimlerinden biriydi.