bugün

mevlutlerde dağıtılan genellikle en tepesinde lokum bulunan kalan kısmı nane şekerinden oluşan sekerdir. yiyene akıl fikir verir. zihin açar. öss öncesi yenmesi özellikle önerilen şeker türüdür.
kesme şekerin de olabildiği şeydir.
genelde öss öncesi yenilen gel gelelim bütün sene yattıktan sonra hicbir faydası olacagına inanmadıgım, insanları psikolojik olarak rahatlatmak dısında hiçbir işlevi olmayan seker
arada bir ananeler tarafından gönderilen ama yenilmeyen bilinen kesme şekerden farkı olmayan şey
olips şekerleri bu gruba girer yoksa erol'ün annesi her yerden fırlayıp olipsin yanında mı evladım demez. ayrıca öyle gökyüzünden seslenmez evladına...
yobazlikta, ifratta, tefritte bir uc nokta. kimyasal yontemlerle hazirlanmis, kendisine bile bir hayri olmayan bir cisimden yardim ummak...bunu aklim almiyor, belki aliyor ama almak istemiyor. hele de bundan medet uman kisilerin gelecegin universite mezunlari olacagini gormek beni uzuyor. allah ve kul arasinda illa ki araci olmasi gerekiyorsa o zaman cep telefonuna okuyup ufleyin de bari dualari mesajla gonderirsiniz.
konu ile ilgili ilginç bir çeşitleme için;

(bkz: okunmuş sigara)
kalem, silgi, kalem ucu gibi maddelerin yanısıra bir öss materyalidir.
yaklaşık 10 yıl kadar önce anadolu liseleri sınavına girmeden önce sınavda yemem için bana verilen, yerel dini tesislerimiz olan aziz mahmut hüdayi hazretleri beyefendinin mezarı civarında satılan "balküpü" marka şeker buna örnektir. Herkesin çok iyi bir derece yapmasını beklediği zamanının parlak çocuğu ben, o sınavda gayet kötü bir derece yapmışımdır. *
babaannenin, anneannenin sınav öncesi toruna hazırlayıp yedirmek için elinden geleni yaptığı, torunun direnmesi dahilinde inançsız vb. suçlamalara maruz kalmasına sebep olan hede.*
okunmus pirince göre kabul görürlüğü daha yüksek olan sınav öncesi yiyeceği.
osys kazanmanin 2 sartindan birisi. 1. si dershane 2. si okunmus seker. olmazsa olmaz.
yiyen kişiyi de okumuş biri yapması umulan şeker biçimi. kimyada UCoH glik olarak bilinse iyi olur.
öss ye girmedin önce yenmesi gereken sayısız kayıntıdan biridir. yenmesi durumunda ananelerimiz mesut olurlar
onuncu nesil, yeni bir yazar. hoş gelmiştir kendileri.
umarız; bazen hepmizin yüzünü güldürecek, bazen de bizleri düşündürecek entry'ler yazar.
nicki ile gülmeme neden olmuş yazardır. hoş gelmiştir.
Sınava veya iş başvurusu gibi insanın hayatında önem teşkil eden unsurlara yardım edileceği inanılan binlerce batıl inançtan birisi.