1. 1.
  almanya'da düzenlenen ve bu yıl 173. sü yapılan dünyanın en büyük bira festivali. turizme katkısı açısından önemli bir yeri olmakla birlikte suç oranlarını artırması yönünden soğuk bakılan olay. ****
  1 -2 ... peyderpey
 2. 2.
  kendine özgü giysileri ve eğlenceleriyle dünyanın pek çok yerinden turist akınına uğrayan, biraların ise su gibi içildiği almanya nın ünü festivali.
  ... kadıköy
 3. 3.
  ekim festivali diye dilimize cevrilebilir. güney almanya da, münih merkezli gerceklestirilir, bayram gibi degil gibidir.
  1 ... lazy pigeon
 4. 4.
  hansların gratellerin über über dolandıkları bir festival. biralar çok sağlam fakat fiyatı kol kadar. (bkz: über alles)
  2 ... welcome home
 5. 5.
  hürriyet'in bira ve göğüs festivali diye adlandırdığı festival.
  ilgi çekm ek için cinselliğin kullanılmasında son nokta. *
  bu arada haberde ne alaka tam olarak bilmiyorum ama araya festivlain açılışına mustafa sarıgül'ün de katıldığını sıkıştırmışlar. burdan benim anladığım ya sarıgül bira içicisi ya da göğüs fetişisti. karısından da ayrıldığını hesaba katarsak aslında iki ihtimalin bir arada olma olasılığı çok daha yüksek.

  iç eğlen uyuş-seviş örneği bir festival.
  1 -1 ... xargn
 6. 6.
  bir biranın 10 euro' ya kadar çıktığı festival...
  ... mac conkey
 7. 7.
  ankara'daki alman büyükelçiliğinde de minyatürü düzenlenen festival. biraya doyup çıkmışlığım vardır geçen sene.
  ... david addison
 8. 8.
  bu yıl 176. sı yapılan dünyanın en büyük bira ve bunun yanında göğüs sergileme festivali. 4 ekimde sona erecektir. münih`e bu aralar yolu düşenler fıçı biralara takılmış musluklardan kana kana bira içebilirler.
  ... aufwiedersehen
 9. 9.
  bratwurst ve sauerkraut talebimin karşılanması halinde gidip "ayıp değil mi yaptığınız içip içip millete saldırıyonuz pezevenkler" uyarısında bulunacağım festivaldir.

  wacken'in büllüğünü yiyesice.
  ... der meister
 10. 10.
  wacken ile kıyaslanamayacak festivaldir. bavyeralı ablaların giydiği elbiseler ise dirndl'dır. koca göğüsleri yardımıyla 10-15 büyük bira bardağını bira çadırında dağıtırlar. bira yanında kraeutersteak veya bratwurst yenilir.
  1 ... ewentry