bugün

(bkz: kalas)
budakları vardır bunların.
(bkz: ağaç)
(bkz: pinokyo)
homofobik erkeklerdir. nazik oldukları zaman gay* olabileceklerinden korkan erkek tipidir.
kendini çok kibar tanıtan erkeklerdir. halis muhlis odunlar bunlar arasından çıkar. *
(bkz: ormantik)
çok güzel yanarlar, öyle bi yanarlar ki, başka hiç kimse öyle yanamaz.
karşısındaki insana göre davranan erkeklerdir.*
nesnel olmayan bi kavramdır. her bayan kendi kafasına göre bi odun erkek modeli belirler. kimi yere tükürdügü için odund olmuştur, yıldönümü vs hatırlamayınca odun olur, kimi hediye olmayınca odun olur.

(bkz: pdun ola beri gele)
ancak* bunlar sırılsıklam oldukları zaman yanarlar.
suda batmaz, ona tutunursan sende batmazsın, cankurtarandırlar.
odun da olsa erkek erkektir, dedirtecek kadar erkektirler.
- süleyman doğum günün kutlu olsun, al bu da hediyen canım !
+ tamam ben şimdi kahveye gidiyorum necati bekliyor, masanın üstüne koy gelince bakarım.
(bkz: medeni karpuz) * *
En ufak bir kıvılcımda yanıp kül olma riski yüksek olan erkek türüdür. Ateşle yaklaşılmamalıdır.

(bkz: ahşap erkekler)
arada budanılması gereken erkeklerdir. ne alaka bende çözemedim ama; (bkz: cengiz budak)
kibar olmayan, nezaketten anlamayan,ilgisiz,alakasız erkeklerdir.
parasızlıkla alakası olmayan, aile terbiyesi, büyünülen çevre, rol modellerin azlığı gibi sebeplerden yakıştırılan sıfattır. en çok, hanım arkadaşların naz ve cilvesini çekmeyen, trip yemeyen bünyelere sahip olanlardır. sıfattan çok hakarettir. en zalim söylemleri; ağlama melistir.
bildiğiniz tomruktur efem.
Oduna hakaret etmek için bu adamlara odun diyilebilir ama odunla bir alıp veremediğiniz yoksa oduna kıymayınız.
Düşüncesiz erkeklere takılan lakap.