bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ağaç gövdesinin silindirik bir şekilde kesilmiş fakat işlenmemiş ham hali.
  1 ... devedikeni
 2. 2.
  bakırköy'de arka sokakların birinde yer alan,haftasonu canlı müzik olan,ufak ve bayıcı mekan.
  ... dnzz
 3. 3.
  kabuğu soyulduktan sonra orta kısmının çapı en az 21cm, boyu 1,5 metreden uzun olan yuvarlak oduna denir. ağaç devrildikten sonra, gövde boyunca bütün dallar temizlenir, kabukları soyulur ve istenilen boylarda bölünür. bu işleme de "tomruklama" denir. tomruklardan elde edilen kereste, makinelerde işlenerek pek çok sektörde kullanılır.
  1 ... nilze
 4. 4.
  1982 yılında çekilmiş bir şerif gören filmi.başrollerini kadir inanır , serpil çakmaklı ve selçuk özer paylaşır.
  ... akustik
 5. 5.
  bakırköy'de 2 tane farklı tarzlarda 2 mekan.

  kilisenin arka tarafında kalan tomruk loş ve hoş havasıyla bakırköy içinde rahat rahat alkol alabileceğiniz nadir mekanlardan biriydi bir zamanlar. ancak fiyatlara yaptığı bindirimden sonra pek de tercih edilen bir mekan olmamaya başladı. haftanın bazı günleri güzel canlı müzikleri de vardır bu mekanın.

  diğer tomruk ise dersaneler sokağına yakın meta internet cafe'nin sokağındadır. burası halk arası tabiriyle "yiiş mekan"dır. içerde herkes çifttir ve siz kız kıza girdiğinizde lezbiyenmişsiniz gibi bakarlar size. yani oraya giriyorsan amacın yiişmek olmalıdır.
  ... st27
 6. 6.
  film olanında, kadir inanır, arkadaşı selçuk özer'e, sevdiği kızı kaçırmasında yardım eder. fakat bu arada kızımız serpil'in gönlünün de kadir'de olduğu anlaşılır. olaylar böyle sürüp gider...iken, kadir'in "sevgi" sözkonusu oldu mu gerçekte pek emekle falan işi olmadığı fikri peyda olur dimağda..."selvi boylum" da da, bu filmde de, oturduğu yerden bala konar. lakin, asya kadir'i reddedebilirken, ve o yıllarda sevgi "emek" olabiliyorken, artık seksenlere geldiğimize ve herşeyin boku çıktığına göre serpil'de elbette kadir'i seçecektir. ha, "kıza aşık olmak ve onu kaçırmak emek midir?" ve "alakaya çay demle" denebilir fakat, her halde, selçuk özer'in pozisyonu ahmet mekin'inkiyle kıyaslanamaz ve bana, bu oldukça bunalım satırları yazdıran da galiba özer'in düştüğü duruma, yıllarca içerlemiş olmanın da etkisiyle oluşan hezeyandır...
  ... salamander
 7. 7.
  filmde kadir inanırdan çok asıl dikkat çeken kişi oyunculuğuna hasta olduğum yaman okaydır oğlunu dövdüğü ve sevdiği sahneler izlenmeye değerdir.filmdeki bir diğer oyuncu hayati hamzaoğludur ki duruşu yeter. bu üçlü tatar ramazanfilminde de estirirler...
  ... ligoferon
 8. 8.
  şişman hatunlara verilen isimdir.
  1 ... irishstorm
 9. 9.
  temizlenmiş kütüğün diğer adıdır.
  (bkz: kütük)
  ... technorukiye
 10. 10.
  kağıt fabrikasının kıyısındaki limaın iskelesinin altında denizde yüzerlerdi. kağıt olmadan önce iyice su yer şişerler. belki kolay doğransın diye ya da gemi getirip depo azlığından denize atılırlardı.
  ... corabinteki