bugün

istanbul rumeli hisarı yakınlarında bulunan denize sıfır, fatih sultan mehmet köprüsü ve muhteşem deniz manzarasıyla zengin yemek çeşitleriyle hizmet veren restaurant.
nargilesi tophanedeki nargilelerden daha güzeldir.

http://www.obarestaurant.com.tr
(bkz: inek obası)
Muhteşem mekandır.
Tadına doyulmazdır.
Kahve içmeden çıkılmayası yerdir.
Gidilmeli,görülmeli,tanıdıklara tavsiye edilmelidir.
As Merkezde faaliyet gösteren ve enfes yemekleri olan cathering firması.
denizi görmesi yeter ayrıyetten maşallah bütün kıyıyı kaplamış restaurantır . haa bir de zirve için uygundur .
bir yılbaşı akşamında tarkanı getireceğiz diye reklamlar yapan, afişlere boy boy tarkan resimleri basıp, yılbaşı gecesi sezen aksuyu sahneye çıkararak tarkanı sadece bir saat konuk ederek milleti kekleyen restaurant.
baltalimanı, ikinci köprünün ayağında muhtesem manzarasiyla şık bir yemek yemek isteyenler için biçilmiş kaftan. hele bir de dolunay köprünün altından var gücüyle parlıyorsa bi büyük çok rahat biter. o manzaranın resmini cektikten sonra garsonlar mail adreslerini verip "resmi bu adrese de yolar misiniz efendim?" diyebilir. patron kiziyormus personelin resim cekmesine. siz de kiramaz yollarsiniz ertesi gun.
samsundaysanız, alkol alırken saatin nasıl geçtiğini anlayamadıysanız, ayılmak ya da karnınızı doyurmak istiyorsanız gidebileceğiniz yegane mekandır.*
nargilesi, manzarası güzeldir ama mayonez ve ketçaplarının son kullanma tarihlerine hiç mi bakmazlar? yıllardır her seferinde bu sefer son kullanma tarihleri geçmemiştir umarım diyerek gidiyorum ve pişman oluyorum. yönetim bu işe bi el atmalı.
burda her şeyi yapın ama bruncha gitmeyin.
açık büfe kahvaltısı candır.
2013 iftar menüsü fiyatı 60 tl' dir.
Ramazan'da gidip iftar menüsüne 400 civarı verdiğimiz mekandı.
Biraz kol gibi kazıklayan bir yer burdan daha iyi restaurantlar bulunmakta Deniz manzaralı.