lezzetli olmasına rağmen korkunç zararlı aperatif bir üründür..

her şekerli ürünün tıpkı uyuşturucu gibi bağımlılık yaptığı ortadadır ve nutella da bu yüzden birçok kişiyi müptela etmiştir..

ama çok zararlıdır..bir çocuğa nutella almak ile bir paket sigara almak arasında bir fark vardır..

nutella, baştan aşağı bir şeker deposudur..

nutella'nın 100 gramında 56 gram saf şeker vardır..

5 kaşık nutella 200 gram eder..bu da 56 x 2 = 112 gram saf şeker eder..

''şeker,kanser ve diyabet'' kelimelerini yazıp google'da aratın ve gerçekleri görün..

bu denli yoğun şeker içeren bir ürün, sadece vücudunuzdaki kanser hücrelerinizi aşka getirir..

normalde her insanda az sayıda kanser hücresi vardır ve bağışıklık sistemi bu hücreleri kontrol altında tutar..

ama bir şekilde bu hücreler azıtırsa, bağışıklık sisteminin kontrolünden çıkarlar ve kanseri meydana getirirler..

bu iki mekanizma ile olur:

1-) şekerin kendisi doğrudan kanser hücrelerini besler..kanser hücreleri, şekeri bir vakum gibi içlerine çekerler..kanser hücresinin yegane besin kaynağı şekerdir..bu yüzden yeni teşhis alan kanser hastalarına deneyimli doktorlar önce unlu ve şekerli gıdaları yasaklarlar..böylece kanser hücrelerinin üreme hızı çok düşer ve tedavi imkanı doğar..

hatta kanser taramasında kullanılan pet-ct isimli bir kanser tarama tahlilinde dahi ''radyoaktif madde ile işaretlenmiş şeker molekülü'' kullanılır..şeker gider ve kanser hücrelerini elinle koymuş gibi bulur..şeker molekülünün üzerinde taşıdığı radyoaktif madde sayesinde de monitörden ''kanser hücrelerinin nerede olduğu ve kanserin hangi organda bulunduğu, nerelere yayıldığı vb'' saptanır..

2-) unlu ve şekerli gıdalar, kan şekerini hızla yükseltirler..yükselen kan şekerini metabolize etmek ve normale çekmek için pankreatik beta hücreleri süratle insülin salgılarlar..salgılanan insülin, gıdadaki şeker miktarına göre değiştiğinden unlu ve şekerli gıdalar yendiği zaman aşırı insülin salgısı olur vücutta..

insülin hormonunun kendisi mitojenik etkiye sahiptir..yani hücre üremesini situmüle eder..insülin ayrıca igf-1, growh hormon vb büyüme hormonlarını gereksiz yere arttırır..

tüm bu hormonlar az miktarda gereklidir..normal hücrelerin üremesini sağlar..

ama gereğinden fazla olunca kanser hücrelerinin üremesini teşvik ederler..onları resmen aşka getirirler..

ve sonuçta kanser hücreleri süratle büyür,bölünür,çoğalır ve ortaya kanser hastalığı çıkar...

sonuç: sağlıklı bir yaşam için unlu ve şekerli gıdalardan uzak durun...uzak duramıyorsanız bile başka insanları alıştırmayın..bu türden yiyeceklerin ''sigara kadar zararlı olduğunu'' bilin..
ezik türk kızları tarafından abartılandır.

hayır sanki hayatlarında ilk defa nutella görüp fotolarını çekip nutella yiyorum temalı sözler vs..
alındığı günün ertesinde biten, bu nedenlede kapağında yazan son kullanma tarihinin son derece gereksiz olan, türk fındıklarınan üretilen, benzersiz italyan imalatı kakaolu fındık kreması.
genelde ekşicilerin bir numaralı gıdasıdır. ıssız bir adaya düşseler ilk yanlarına alacakları 3'ün 1'indendir.

Not: kaşık almanıza gerek yok eskiden kaşık mı varmış ki ?
nutella aşktır.
nutella ferrari, porsche ise sagra special rolls-royce, bentley'dir.
bunu seven kadınlar aptal, erkekler ise gizli ibnedir. evet.

(bkz: sarelle)
Nutella, zayıflamaya çalışan bir kadının hem yarası hem yara bandıdır.
ezik insanların kendini tatmin ettiği çikolatamsı.
evdeki ufaklığın yerken göz kapağına kadar bulaştırdığı mest olduğu kendinden geçtiği çikolata kreması. Bi türlü ekmeksiz sevemedim ben.
benim için nutella waffledır. yani waffelda nutelladır bu durumda. bu eşşiz lezzete asla hayır diyemiyorum yani.
hiç yemediğim tadını öğrenmediğim kakaolu fındık krema türevlerinden biri.
çok da abartılması hatta hakkında 15 sayfa entry girilmesi gereken bir şey değil bence.
bana inci sözlükten tanıştığım kadim dostum nutecella'yı hatırlatan çikolaya.
Ünlüdür, özellikle sosyal paylaşım sitelerinde tadı muhteşemdir.
sosyal paylaşım sitelerinde illa ki bir ergenin veya ergen ruhlunun çok sevdiğini belirttiği yiyecek. tamam, biz de seviyoruz ama her yerde de 'nutellaaaa <3' tarzında şeyler yazmıyoruz.
at, avrat, nutella.
çokokrem'den iyi olmayan krem çikolata.
en emin olduğun şeyden şaşmayacaksın.
insanda bir süre sonra limon gibi bir etki yaratan çikolata.

ne alaka diyenler için: limon deyince insanın ağzının içi sulanır ya işte nutella da öyle bir şeydir. o bir fenomendir. nutella deyince ağzının içi sulanır olsa da yesek dersin. olsa da yesek. evet itiraf ediyorum bayanlar için daha da önemli ve abartılasıdır çünkü o zor ve özel günlerin en güzel tadıdır. nutella iyi ki varsın!
çok tatlı lan!
Ayrıca waffle ile çok yakıştırıyorum kendisini.
görsel
Nutella diyince akla ilk gelen findik olur.
frankfurt'ta cafe'si vardır bunun.

görsel
insanın iradesini ciddi şekilde sınayan mükkemmelliktir. Almayın diyorum bin sefer, dinlemiyorlar. Sonra spor, sağlıklı yaşam falan yalan oluyor hepsi.
Nutellanın yapımında diğer ürünlerden farklı olarak majezik kimyasalı bulunur.Bu nedenle insanlar Nutella'yı diğerlerinden kolayca ayırabilr.
icinde "lactoserum" denilen hayvansal bir madde olmasi sebebiyle muslumanlarin yemesi sakincalidir.
(bkz: ferrero)