bugün

sabah, öğle, akşam her daim her tür içeceğin yanında yenebilir çikolata. almanyada yakını olan herkesin en az bir defa yemişliği vardır. eğer yok ise ısrarla isteyiniz. aldi süpermerketlerinde bulunabilir.

bir de fotoğraf koyalım tamam olsun;

http://www.supermarktchec.../10991-rignet-nussknacker
cikolatasini yiyip findigini cikardigim, 55 cente satilan cikolata.
Almanya'da Aldi adı verilen markette satılan fiyatı diğer çikolatalara göre daha ucuz olan ve Almanya'da eşi dostu olanların buraya her geldiğinde getirdiği çikolatadır.
içinde dünya kadar fındık bulunan alman çikolatası.
beyoğlu çikolatasının daha çok işlenmiş hali ama klasiktir bu.

doğduğum günden beri ambalajını değiştirmediğine şahitlik ettiğim çikolata.

http://media.feedfloyd.co...f3f30788366d05ca50ea6.jpg
aldi süd'te 0.65 euro olan fındıklı çikolata.
Aldinin vazgecilemeyen findik dekolteli lezzetli mi lezzetli ucuz cikolatasidir.
berbat çikolatadır. hiç sevmedim.
Az önce kendisiyle tanışma şerefine nail olduğum süpersonik çikolata. Alman çikolatasıdır.
oldukça sevdiğim çikolata markası.
Almanya da hiç tanıdığı olmayan bir yazar olarak dahi olsa tadını bildiğim ve çok beğendiğim hatta bayım bayım bayıldığım çikolata. Hem de çok ucuz lakin insanın hiç mi tanıdığı olmaz yurt dışında yaa *
entry nick uyumu
almanya'dan gelen akrabaların getirdiği bol fındıklı leziz çikolata.
levent'te şarküterlerde vardır.
stuttgart'taki aldi de satılan çikolatadır. kölün'deki muadili nussbeisser'dir.
boykot edemeyeceğim tek alman ürünü.
benzer tatta olanı varmıdır marketlerde merak edilendir. var mı böyle bir çikilita.
Almanların Türkler kadar tükettiğini düşünmediğim çikolatadır. Alamancılarımız sağolsun tüm stokları ülkemize taşımaktadırlar. Tat-fiyat ilişkisi geçer not aldığı için tercih edilir. Alamancı olmadığım halde ben bile yaptım biliyorum. Almanya gezimden dönüşte valizin yarısı bununla doluydu. Bir daha olsa bir daha yaparım. Bir diğeri de pirinç patlaklı canım sun rice. özledim sizi.
Alamancı akraba itemi.

Papates ile çektim.

görsel
Allahım böyle bi çikolata olamaz harbiden.

Türkiye'de yediklerimiz ne bilmiyorum.

Bunu yemeden çikolata yedim demeyin.

Edit: ölmeden önce yenilmesi gerekenlerden.
(img:#1732820)
Almanya'dan isteğim üzerine geldi.

Yok böyle bir lezzet.
geneneksel gurbetçi hediyesi cikolata. en ucuz çikolatalardan biridir çünkü * alman çikolatasi diye bunu kakakiyorlar.
tadı da fena değil fındıklari muazzam çünkü bildiğin ordu findigi.
Artık Türkiye'deki raflarda görmek istediğim çikolata. Bizim alamancı akrabalarda iş yok.
alamancı dayı itemi olmasının sebebi aldi’lerde fiyatının 70 cent olmasıdır kuvvetle muhtemel.

heves kırmak istememekle beraber, ucuz alman çikolatası.
Gurbetçilerin aldi’de große angebot olduğu zaman 50 cent’ten Aldıkları ve eşe dosta kaktırdıkları çikilat.

ibnenin evladı lindt’ten bi salz mit karamel alsana, bi deniz kabıı belgiese pralin alsana yavuşak! Eşin dostun adam gibi çikilat görsün!
bugün tatma imkanı bulduğum alman üretimi abartılan balon çikolata!
içinde parçacık olmadan fındığın tamamı var ama çikolata tadı çok da ahım şahım değil!!
üstelik fiyatı bayağı yüksek: 13.50 tl