1. 1.
  klavye'nin sağında bulunan nümerik tuş takımını aktif yada pasif hale getirmeyen tuştur. eğer num lock'un ışığı yanarsa sol tuş takımından "1234" şeklinde sayılar aktif olur. eğer num lock'un ışığı yanmazsa yön tuşları aktif olur. *
  1 ... yahudi yerlesimci
 2. 2.
  işlevsellik bakımından bi boka yaramayan tuş
  (bkz: yedek kadro)
  çok alakalı
  (bkz: lock)
  2 ... armyy
 3. 3.
  bu tuşun değişik bir işlevi daha vardır ki asıl amacının onune gecmektedir.bilgisayarın kilitlenip kilitlenmediğini bu ve bunun gibi diger ışıklı * tuslara * * basarak anlarız.
  ... heidi
 4. 2.
  number locker - numara kilitleyicisi
  ... balkondaki udi
 5. 3.
  bosu bosuna elektrik tüketen tus. cogu kisinin cimriligi yüzünden hep OFF MODE olur. harflerin üstündeki sayilar kullanilir. tabi kötü böyle seyler.
  1 ... superlatifdogan
 6. 4.
  klavye üzerindeki en anlamsız tuştur. anlamsızdır çünkü ben niye kilitleyeyim ki durup dururken allahın sayılarını bırakın öyle kalsınlar.
  1 ... jack oneal
 7. 5.
  ilk yapılan ibm klavyelerde seperated yön tuşları olmadığı için ekran scroll etmekte kullanılsın diye yapılmış ama sonradan yön tuşları eklense de klavye üzerinde bırakılmış olan on/off tuşu. pek bir işe yaramaz.
  1 ... jackskellington
 8. 8.
  Klavyemde en çok küfür ettiğim tuştur. Vücutta apandist ya da bademcik neyse klavyede bu tuş odur.
  1 ... onickihavari
 9. 9.
  tam rakamlar ile bir işim olacak. hızlı hızlı yazarım. bir bakmışım metin bomboş. ana avrat girer ve num lock tuşunu açarım.
  ... halkini siklemeyen fuhrer