1. 1.
  erkegi ve disisi olmak uzere icinde bilimum hayvan irkinin sigabildigi okuzcesine buyuk gemi.sahibi nuh tur.
  ... looser
 2. 2.
  (bkz: gercek peygamber hulusi)*
  ... child
 3. 3.
  büyük tufan'dan insan ve hayvan ırkını kurtaran ve kaptanlığını hz. nuh un yaptığı gemidir. izi cok aranmıştır ama kesin bilgilere ulaşılamamıştır. dünyanın aradıgı kayıplar arasındandır.

  ağrı dagı'nda oldugu sanılmaktadır. vakti zamanında bu konuda araştırmalar başlatılmıştır.

  Nuh'un Gemisi'nin Ağrı Dağı'nda olduğa inananların sayısı hayli fazla. Resmi kayıtlara göre, Nuh'un Gemisi'ni aramak üzere 20 Ağustos 1829'da Ağrı Dağı'nın zirvesine ulaşan ilk araştırmacı Alman bilim adamı Frederic Parrot oldu.

  Parrot, Nuh'un Gemisi'ninAğrı Dağı'nda bulunduğunu öne sürerek biri Rus, 6'sı Alman 7 arkadaşı ile zirveye ulaştıktan sonra dönüşte, gemiyi bulamadığını ama izlerine rastladığını iddia etmişti. Ağrı Dağı'na daha sonra da arama tırmanışları gerçekleştirildi. 1916 yılında Vladimir Roskovski adlı bir Rus pilot, Ağrı üzerindenuçarken bir gemi kalıntısı gördüğünü iddia etmiş ve konuyu tekrar gündeme taşımıştı.

  11 Eylül 1959'da Milli Müdafaa Vekaletine bağlı Harita Müdürlüğünde görevli binbaşı ilhami Durupınar da Ağrı Dağı'nın 4000-4500 metre yükseklikten çekilmiş fotoğraflarını incelerken Nuh'unGemisi'ne çok benzeyen bir oluşum var olduğunu ileri sürmüştü. Nuh'un Gemisi'ni bulmak amacıyla dağa çıkanlardan birisi de aya ilk ayak basan astronotlardan James Irwin oldu. Irwin ve arkadaşları da Nuh'un Gemisi'nin Ağrı Dağı'nda olduğunu ileri sürerek araştırma yapmış ama gemiyle ilgili somut bir bulgu elde edememişlerdi.
  1 -1 ... aby
 4. 4.
  (bkz: ruhun gemisi)
  1 ... riggo
 5. 5.
  taşıyamayacağı için dinazor alınmayan gemi*.
  3 ... mozambik tavsani
 6. 6.
  --aha budur---
  http://img123.imageshack.us/img123/4355/nuh6bj.png
  -4 ... aby
 7. 7.
  damsız girilmeyen gemi.
  8 ... suvi
 8. 8.
  yapımına deniz kenarında değil denizden uzak,toprak üstünde başlanılmış ve nuh tufanı başladığında suların yükselmesiyle otomatik olarak yüzmeye başlayan,yapıldığı yer yani toprak üstü olması itibariyle de nuh peygamberle dalga geçilen gemidir.*
  2 ... dedemin altın dişleri
 9. 9.
  muhtemelen balıkların alınmadığı gemi.
  2 ... move!rat
 10. 10.
  ağrı dağının zirvesinden olduğu söylentileri vardır.Doğrumudur bilinmez.*
  -2 ... tsigalko