1. 1.
  (bkz: schutzstaffel)
  (bkz: sturmabteilung)
  1 ... tolga
 2. 2.
  2.dünya savaşı öncesi almanya'da iktidara gelmiş faşist parti. tam açılımı milliyetçi sosyalist alman işçi partisidir. başındaki sosyalizm ve işçi ekleri yükselen sosyalist hareketi engellemek için yapılmış bir manevradır. iktidara gelmeden önce kullandıkları sosyalist sloganlar yalnızca sosyalist hareketi bölmek içindi.
  4 -2 ... kisil
 3. 3.
  türkçesi "nasyonal sosyalist alman işçi partisi" olan "national sozialistische deutsche arbeiter partei"nin kısaltılmışı.
  4 ... pyndemonium
 4. 4.
  seçimlerdeki oy oranları için; http://www.axishistory.com/index.php?id=3782
  1 ... sovenist sovalye
 5. 5.
  pek çok kişinin sandığının aksine hitler'in kurmadığı partidir. hitler, bu partiye sonradan üye olmuş ve liderliği zaman içerisinde ele geçirmiştir.
  4 ... mangdasire
 6. 6.
  almanya'nın ve alman halkının durumundan rahatsız olan ve bu durumu yahudilere ve sol görüşlü partilere bağlayan yedi kişinin 1920 yılında kurduğu parti. ilk kurultayını adolf hitler önderliğinde 1 mayıs 1927 günü yapmıştır. iktidara geldiklerinde almanya'daki yüzde on beş olan işsizlik oranını yüzde sıfıra indirmiş, kültürel ve sanatsal faaliyelere önem göstermiştir. sembolü olan gamalı haç mistik bir pagan sembolüdür, hristiyanlıkla alakası yoktur.
  4 -1 ... gaspirali
 7. 7.
  sosyalist - toplumcu eksenli bir partidir. Ekonomi programları yoğunluktadır.
  1 -1 ... anne ben avukat oldum
 8. 8.
  (bkz: anton drexler)
  ... usualsuspects
 9. 9.
  nazi partisi adinin yasal kisaltilmis halidir. ressamlikta ekmek bulamayan adolf hitlerin sonradan uye oldugu partidir. afis ve tanitim kartlarinda uye sayisi sisirilmistir.
  1 ... asosyal sosyolog
 10. 10.
  aryen ırkımın partisidir. kuzey hindistan'dan iran, kürdistan ve batı Avrupa'ya kadar yayılan ırkımın partisi.

  http://t3.gstatic.com/ima...vJKoBGck5V8-KUwN3iXKgtVWQ

  kartal zerdüşt kartalı, svastika hindu svastikasıdır. naziler bu amaçla kullanmıştır. hint-iran köklere sembolik gönderme amacıyla.

  http://www.woek.net/blogb.../016_zarathustra_sacd.jpg

  http://t1.gstatic.com/ima...UUuW8mU12l49TNOLtwZMzoN7g
  -3 ... anarchist78