1. 1.
  "nitrous oxide system" in kısaltılmış halidir. temel olarak silindirlere takılan enjektörlerin tam gazlama anında (padal dipte) silindirlerin içine N20 (2 azot bir oksijenden oluşan bir element) püskürtmesi ile otomobilde yaşanacak 30 ila 1000hp aasında güç artışı sağlayan sistemdir. şu şekilde : basınçlı halde aracın içindeki bir tüpde depolanan N20 gazlama anında silindirlere püskürtülürken silindire giren havayı nerdeyse dondurur, böylece yogunlaşan hava daha çok oksijen içerir ve silindirin içinde bol bol oksijen olur, silindir ateşleme anında içerdeki yakıt , patlayıcı N20 ve oksijen birleşir. çok kuvetli bir patlama olur. böylece daha fazla güç alırız. "ay negüzel taktırıyım bari benim palioya 1000hp olsun" derseniz avcunuzu yalarsınız. çünkü normal kullanımda 1.4 bir arabada nosun katkısı en fazla +30hp olur. daha çok güç istiyorsanız daha çok N2O yu silindire püskürtemeniz gerekecektir. ancak çok büyük bir patlama silindirlerin(gömlek babında) , subapların ve pistonların parçalanmasına neden olur. bu yüzden eger pailodan nos ile çok daha fazla güç iştiyorsanız "forgatten" gibi çeşitli piston gömle ve subap markaları kullanmalı böylece patlamyı motorunuzu elinize almadan kontrol edebilmeyi deneye bilirsiniz. ama bu işlemde komik olur çünkü alacagız bir V8 motorlu eski amerikana nos hiç bişeyini degiştirmeden +300hp ye kadar vermektedir. ee nede olsa daha çok hacim daha çok güç
  3 ... exonotzor
 2. 2.
  (bkz: the fast and the furious)
  1 ... atan alir spor
 3. 3.
  olay tamamen oksijenin yanmasından ibarettir. Normal atmosferik bir havada oksijen miktarı %21 iken, N2o'da bu oran %36'lara kadar çıkar. bol oksijen eşittir bol beygir. Ancak nos'tan yeterli verimi alabilmek için motor hacminin büyük olması gerekir. Yoksa sekman, subab, piston yatakları gibi parçalara elveda demelisiniz. O yüzden NOS kullanılan drag yarışlarında, arabalar motor hacimlerine göre sıralanır.
  Nos güzeldir ve eli öpülüsidir.
  1 -1 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  nitro yada nitrojen de denir.nos ile araba bi anda 4-5 bin devir artar.
  ... hasnicktir
 5. 5.
  bildiğimiz oksijenin sıkıştırılmış halidir. ani olarak silindir içine boşaltıması sağlanır ve bu sayede oluşan yüksek basın ısı artışına ve dolayısıyla güc artışına tesir eder. zaten amaç da bu eğil midir sevgili sözlükçüler? bir nevi taşınılabilir turbodur. bir tüpü aşağı yukarı 300 euro kadardır. gereğinen fazla kullanım yatakları sardırmadınıza neden olabilir ki bu da motorcu metin usta ile uzun muhabbet sardırmanıza sebebiyet verebilir.
  1 ... en bedevi c
 6. 6.
  (bkz: for us)
  ... cheap death
 7. 7.
  ispanyolca; bizim, bize.
  1 ... filozofil
 8. 8.
  (bkz: n2o)
  ... 84 44 114 44
 9. 9.
  nickimdir.
  -3 ... n o s
 10. 10.
  araca bir anda %35 %40lara varan performans artırır.Kullanıldığı zaman ayrı bir zevk verir.Kullanmak ve kullanılan arabaya binmekte akıl mantık işi değildir.
  ... rapor