1. 1.
  Bu sözlükte benden sonra gelen en cool yazardır. Akraba olmamızın elbette bununla bir ilgisi var. Biz ünlü firenze'li medici ailesindeniz.. Akıllı olun.
  4 -11 ... persona n0n grata
 2. 2.
  Aslında kişisel kıskançlığım yüzünden ifşa etmek istemem zira kendisi paylaşmak dahi istemeyeceğim değerli bir insandır. Ben dostlarımı kıskanırım itten kopuktan.

  Ama bilinmesi de gereken bir değer, ağzımda bir bir gem gibi gizi, onu anlatmak, gençliğe aktarmak istiyorum. Entrylerinin arkasında saklanan güzel kalbini selamlıyorum.

  Geldin, buradasın, belki de gideceksin. Ama bu yazı dostluk mabedimizin duvarında yazacak.
  2 -3 ... persona n0n grata
 3. 3.
  kafayı kadın ayakkabısıyla bozmuş onuncu nesil yazardır.
  -1 ... leader of the everything
 4. 4.
  persona n0n grata'ya, her okuyuşunda gözyaşlarını tutamamasından ve etrafta mendil, çarşaf, vs. aramasından dolayı cevap verememiş, teşekkür edememiş yazardır.
  Sevgiler, kalpler, merciler...
  -3 ... non andrea
 5. 5.
  (#19149022)
  (#19148896)
  (#19148989)

  bundan gayrı yeni hemşiremdir.

  Bi de bırakın lan garibimi başkasıyla olan husumetten eksilemeyi. fark etmiyor değiliz. Ayıptır, günahtır. Adam olun oğlum ağzınıza çimento dökerim. Çok atarlandım pek giderlendim fakat. Oldu bana müsade, yakşamlar...
  2 ... onemliolansigaravarmiyokmu
 6. 6.
  kültürümüzde olmayan bir nick aldığım için bana ciddi ciddi ayar vermeye kasan yazar.
  Allah'a çok şükür ki kendi nicki kültürümüze pek uygun.

  Özelden konuşup kendisine ayar verdiğimden yakınıyor nitekim kendisine genelden de ayar veriyorum. Sanırım ayar manyağı olduğundan ne diyeceğini şaşırdı.
  Kendisi De bana özelden laf etti ben de karşılık verdim. Olay bu. Ben özelde söylediğimi genelden söyleyemiycek insan değilim. Beni bilen bilir.
  Ayrıca evet nickim yüzünden sataştı.
  3 -1 ... kitap ve kahve
 7. 7.
  Aslı, 'kültüründe olmayan nick aldığı' için kimseye karışmayan ama özelden koşup gelinen ve hayli sövülen yazardır. Geldiğinden beri rahat bırakılmamış, nice babalar, nice sırnaşıklar görmüştür, sanırım daha da görecektir.

  Not : Aldığı nickname kendi kültürü dahilindedir.
  ... non andrea
 8. 8.
  Ne genelden ne de özelden asla ayar verilemeyecek kadar ayarları sağlam.
  Karşısındaki şapşalı ayar verme ihtiyacı hissettirecek ve saldırganlığa itecek kadar ve hatta kendilerini manyaklık ve kudurganlığa, kıskançlığa ve yalanların arkasına sığınacak kadar zavallılığa iten; Korkusuz Non Andrea.
  ite - kopuğa, uğursuza, ve dahi en puştuna pabuç bırakmayacak, gerektiğinde pabucunu da alıp gidecek kadar onurlu yazardır.
  1 -2 ... non andrea
 9. 9.
  kusura bakmasin ama tarafimca kendisine ayarin krali verilmistir.

  orhan gencebay ın araplardan beste caldigini iddia etmis, daha sonra (bkz: orhan gencebay ın araplardan beste çaldığı iddiası) basligi ile kendisinden ispat istenmis, ispati yapamamasi yuzunden entrysini duzeltmek zorunda kalmis ve bunun uzerine ozel mesaj yoluyla turlu hakaretler yagdirmis bir yazar. sikayet etme geregi bile duymadim, yazsin ki gorelim hunerlerini.

  kendisi savunacaginiz kisi hakkinda bilgi sahibi olmalisiniz demisti bana. neyin kafasini yasadigini merak etmekteyim hala ispat bekliyorum kendisinden.

  orhan babaya da burdan selamlarimi iletirim, merak etme baba biz gonul dostlarin oldugu surece cirkince asilsiz iftira atamaz kimse sana, atmaya kalkana da haddini bildiririz!
  2 -4 ... serefsizimbenimaklimagelmisti
 10. 10.
  özelden en az benim kadar hakaretamiz konuşmuş ama beni ağzı bozuk olmakla suçlamış yazar.
  ilk olarak ben çok saygılı mesajlar attım kendisine, nick altı hassaslığı bambaşka şey. Ama onun "ahaha yalasana götümü." tavrı gerçekten sinirlik. Buna rağmen seviyemi korudum diyebilirim. Neyse. Kısaca niyetinin temiz olduğuna hiçbir şekilde inanmadığım yazar.
  -1 ... kitap ve kahve