1. 1.
    Bu sözlükte benden sonra gelen en cool yazardır. Akraba olmamızın elbette bununla bir ilgisi var. Biz ünlü firenze'li medici ailesindeniz.. Akıllı olun.
    4 -10 ... persona n0n grata
  2. 2.
    Aslında kişisel kıskançlığım yüzünden ifşa etmek istemem zira kendisi paylaşmak dahi istemeyeceğim değerli bir insandır. Ben dostlarımı kıskanırım itten kopuktan.

Ama bilinmesi de gereken bir değer, ağzımda bir bir gem gibi gizi, onu anlatmak, gençliğe aktarmak istiyorum. Entrylerinin arkasında saklanan güzel kalbini selamlıyorum.

Geldin, buradasın, belki de gideceksin. Ama bu yazı dostluk mabedimizin duvarında yazacak.
    2 -3 ... persona n0n grata
  3. 3.
    kafayı kadın ayakkabısıyla bozmuş onuncu nesil yazardır.
    -1 ... leader of the everything
  4. 4.
    persona n0n grata'ya, her okuyuşunda gözyaşlarını tutamamasından ve etrafta mendil, çarşaf, vs. aramasından dolayı cevap verememiş, teşekkür edememiş yazardır.
    Sevgiler, kalpler, merciler...
    -2 ... non andrea
  5. 5.
    (#19149022)
    (#19148896)
    (#19148989)

bundan gayrı yeni hemşiremdir.

Bi de bırakın lan garibimi başkasıyla olan husumetten eksilemeyi. fark etmiyor değiliz. Ayıptır, günahtır. Adam olun oğlum ağzınıza çimento dökerim. Çok atarlandım pek giderlendim fakat. Oldu bana müsade, yakşamlar...
    2 ... onemliolansigaravarmiyokmu
  6. 6.
    kültürümüzde olmayan bir nick aldığım için bana ciddi ciddi ayar vermeye kasan yazar.
    Allah'a çok şükür ki kendi nicki kültürümüze pek uygun.

Özelden konuşup kendisine ayar verdiğimden yakınıyor nitekim kendisine genelden de ayar veriyorum. Sanırım ayar manyağı olduğundan ne diyeceğini şaşırdı.
    Kendisi De bana özelden laf etti ben de karşılık verdim. Olay bu. Ben özelde söylediğimi genelden söyleyemiycek insan değilim. Beni bilen bilir.
    Ayrıca evet nickim yüzünden sataştı.
    3 -1 ... kitap ve kahve
  7. 7.
    Aslı, 'kültüründe olmayan nick aldığı' için kimseye karışmayan ama özelden koşup gelinen ve hayli sövülen yazardır. Geldiğinden beri rahat bırakılmamış, nice babalar, nice sırnaşıklar görmüştür, sanırım daha da görecektir.

Not : Aldığı nickname kendi kültürü dahilindedir.
    ... non andrea
  8. 8.
    Durmadan it dalaşına çekilmeye çalışan yazardır.

Bugün kokanların neredeyse tamamı gelmiş de nickname'i üzerinden saldırıyor mübarek. Sözlük üzerinden tartışmayla popülarite yırtmaya çalışan birçok yazarın durmadan saldırısına uğramakta. Kendisine buradan çamura basmaması gerektiğini hatırlatıyorum. Bırakınız ötsünler, bırakınız konuşup dursunlar efem... Topuklu ayakkabılarınla köşeden köşeden basmadan geç gitsin. Herkesin kalitesi aşikar... Amma ve lâkin bu "şeylerin" sebebine* sözlükten silinirse, iki elim bu "şeylerin" yakasında olur. Yanıyanı başımızda kalsın her daim.

Tanım: kendi gibi olmaktan ödün vermeyen, hafif çatlak, biraz ilginç, biraz da mitolojik olmakla beraber gerçekten saygıya değer bir yazarımızdır...
    2 -1 ... onemliolansigaravarmiyokmu
  9. 9.
    "bir kız tanırdım eskiden 'hayat berbat' derdi
    loş kalbinde hayal kırıklıkları biriktirirdi
    her filmden, kitaptan bir rol seçerdi
    beğensin diye gelirse ölüm, makyajsız gezmezdi..."
    1 -1 ... onemliolansigaravarmiyokmu
  10. 10.
    Ne genelden ne de özelden asla ayar verilemeyecek kadar ayarları sağlam.
    Karşısındaki şapşalı ayar verme ihtiyacı hissettirecek ve saldırganlığa itecek kadar ve hatta kendilerini manyaklık ve kudurganlığa, kıskançlığa ve yalanların arkasına sığınacak kadar zavallılığa iten; Korkusuz Non Andrea.
    ite - kopuğa, uğursuza, ve dahi en puştuna pabuç bırakmayacak, gerektiğinde pabucunu da alıp gidecek kadar onurlu yazardır.
    1 -2 ... non andrea