bugün

son çıkardığı c7 modeli ile de adından söz ettirmiş cep telefonu firması.
şüphsiz ki eski telefonları daha sağlam.
eskileri çok daha sağlam doğrudur. ancak yine de diğer markalar ile kıyasladığımda en memnun kaldığımdır. bir defacık motorola tercih etmek gibi bir hatam olmuştur, ardından kıymeti anlaşılmıştır. muhtemelen ileride alacağım tüm telefonlar da nokia olacaktır. şu anki 3.5 yıllık telefonum içinse:

(bkz: nokia 6300)
akıllı telefon işine hiç girmemeliydi.
acıdım lan. ama şu bir gerçek ki, normal telefonları gerçekten diğerlerine göre harika.
ayrıca, windows phone'a çok umutlu bakıyorlar. ben tasarımına bayıldım, ama öyle pek tutacak bir işletim sistemi gibi gözükmüyor maafeles.
apple, samsung, htc ve blackberry cephesinden yediği onca darbeden sonra muhtemel google-motorola birlikteliği ile kısa süre içinde gönüllerde yaşayan bir hatıraya dönüşecektir.

(bkz: snake)
c5-03 adlı güzel bir dokunmatik ama kalitesinden haberim olmayan telefon modeline sahip marka.
sony ericsson altı, lg üstü bir kıvamdadır bence bu aralar.

windows phone 7 ile birlikte iyi işler yapmasını bekliyorum ama tutmazsa windows phone işte nokia o gün tükenecek.
bir zamanlar çok kaliteli telefonlar üreten finlandiya asıllı firma.
yıllarca cep telefonu alaanında araştırmalar geliştirmeler yapıp, halkı cep telefonuna alıştırıp, cep telefonu kültürü oluşturarak apple'ın hazıra konmasını sağlamış emektar firma.
duyduğumda " knik tin pin pon " diyesim gelen telefon markası.

not: aslı " connecting people " dır.
Türkiyede en çok kullanılan telefon markası.
windows işletim sistemiyle çalışan ilk akıllı telefonunu ekim sonunda tanıtacak şirket.
sıkı bir rekabetin sürdüğü akıllı telefon piyasasında satışlarının yüzde 39 düşmesi nedeniyle üçüncü çeyrekte zarar etmiş cep telefonu şirketi.
üçüncü çeyrekte 68 milyon avro zarar ettiğini bildirmiş şirket.
Uzun yıllar cep telefonu pazarında öncülük yapmış ve renkli ekranı piyasaya alıştıran marka olmuştur. Özellikle çelik kasa telefonları çok sağlam yaptığı herkesçe bilinir. Son yıllarda akıllı telefon sınıfının doğmasıyla pazar payını hızla kaybetmeye başlamış, yeni piyasaya adapte olmakta zorluk çekmiştir. "Connecting People" sloganı çok tutan Finlandiya markasıdır.
nokia errickson'u bitirdi, apple da nokia'yı bitirdi. Apple da bir gün biter mi?
genellikle telefonlarında iki üç program açınca "hafıza dolu uygulamaları kapatın" uyarısıyla karşılaşılan, pazardaki payında büyük oranda düşme yaşayan, yakın zamanda da sadece nostalji olarak 3310 ile hatırlanacak telefon şirketi.
derdi büyük olan firma. bulunduğu konumdan iphone'a ve android'e giydirmesi komik sanki.
düşür, fırlat sakarlık adına her türlü şey gelir telefonun başına fakat şaşırtıcı şekilde sağlamdır adı nokia dır kolay kolay bozulmaz.
yavaş işletim işletim sistemine sahip telefon. dün telefonumu "hafıza dolu" uyarısı veriyor diye 3.defa teknik servisten almak üzere nokiashop'a gittiğimde, bir bayan müşterinin nokia e7 telefonundan internet üzerinden uçak bileti alamadığını androidli telefonlarda alınabildiğinin şikayetini ediyordu. teknik servis elemanı ise her bilgisayarın bir olmadığı gibi telefonlarında bir olmadığını bir şey yapamayacaklarını söylüyordu. telefonun yavaş çalışan işletim sistemine çare olun o zaman dediğinde ise yazılım atalım fakat telefonun 2 haftada geleceğini belirtiyordu. bayan ise internet paketinin olduğunu ve yedek telefonun olmadığını belirtiyordu. aynı zamanda insanları rezil eden telefon firması olarak da belirtilebilir.

insanlar aylık yarım maaşlarını hatta bir maaşlarını bu aletlere yatırıyorlar ve faydasından yararlanamıyorlar. aynı fiyata veya daha ucuz fiyata androidli telefonların yaptığı işleri nokia yapamıyorsa siz paranızı çöpe atıyorsunuz demektir.
Yıllar önce Üniversite sıralarında iken, kaliteli fotoğraf makinesi almak gerektiğini vurgulamak isteyen sınıf arkadaşımın;"Hacı ne demişler: Dağda, taşta Nokia yazıyorsa düşünmeden alacaksın." şeklinde ki sözleri ile kaliteyi vurgulamak istediği marka...
görsel
(bkz: connecting people)
symbian sevdasına kurban olan firma. liderliği samsung'a kaptırdıktan sonra eski konumuna dönmek için windows phone yetecek mi acaba?
olmadı 3310 dan sonra yapamadılar onun gibi bi telefon daha.*