bugün

entry'ler (116)

karacaahmet mezarlığında 100 tllik mezar

ölmek ne kadar pahalıymış ta haberimiz yokmuş.
https://www.sahibinden.co...ezar-yeri-319380068/detay

en sevilen ses

yağmur yağarken bir yandan kettle da su kaynama sesi.

10 yıllık ilişkiyi sms ile bitirmek

o sms ile bitiyorsa zaten yıllar önce bitmiş anca sms atmış demektir.

09 07 2016 teknosada yaşadığım rezalet

ben teknosadan yazıcı almıştım içerisinde kartuşlar çıkmadı. aldığım yere gittim kutuyla birlikte içinde kartuş çıkmadı dedim, kutular kapalı içinde olması lazım dediler. ne yani ben yalan mı söylüyorum dediğimde kutuyu burada açıp kontrol etseydiniz dediler. yazıcıyı orda bıraktım allah belanızı versin deyip çıktım.

pokemon go

inşallah çoluk çocuk baba bana telefon al pokemon oynicam diye ağlamaz. 7-8 yaşında çocukları elinde telefonla görmeyiz. çok tehlikeli.

anın görüntüsü

telefonumun şarjı bitik üşeniyorum takmaya. sözlüğün ss'ını attım sayalım.

eski sevgiliyi unutmak için yapılanlar

kimi unutmak için?

6 temmuz 2016 a101 de ölümle tehdit

arkadaşlar az önce a101'e gittim bu insandan bozma yaratığa 2 çift söz söylemeye. sabah istifa etti dediler. ne kadar doğru bilmiyorum. belki de başka bir şubeye verdiler. olay kapanacak mı? tabii ki de hayır. yasal tüm haklarımı savunacağım. erkeklerin gidip saldırırdım, ağzını burnunu kırardım demesi çok kolay dimi.
şöyle de bir şey var; camına kar topu geldiği için cinayet işleyen bir mahlukla aynı ülkede yaşıyoruz kimse ahkam kesmesin lütfen. allah ailenizi, büyüklerinizi böyle şerlerden korusun. bayram günü üzüntümüzü görün işte.
bir de bakkaldan alışveriş yapsaydın diyen bir arkadaş olmuş. isteyen istediği yerden yapar bu bir. ikincisi de kalp ilacının saati geçince sıkıntı oluyor, bakkal aramakla oyalanacak duruma gelmessin inşallah. ilgilenen herkese teşekkürler.

maalesef olayın aslı var. düşünsenize ettiği tehditleri gerçekleştirse ailemi en son akşam yemeğinde görmüş olacaktım. ben bu konuyla alakalı başka bir şey demeyeceğim. amacım kimseye bok atmak değil. ben üniversiteyi 4 yıl satış danışmanlığı yaparak okudum; ayakta durmanın, insanlarla diyaloğun, satış yapmanın vs zorluğunu inanın çok iyi biliyorum. dalga da geçtiler, hor da gördüler ama hiç bir zaman güler yüzüm eksilmedi. ben il,ilçe,mahalle vererek buradaki uzun boylu, dövmeli çalışan konusunda uyardım, maazallah yolunuz düşer durduk yere başınıza bela açar... isteyen istediği yerden alış veriş yapsın arkadaşlar. benim tek uludağ sözlüğünde yazarlığım var, içerledim 4 yıldır girmediğim hesabımı açtım sizle paylaştım. hayırlı geceler.

olay 22:10 sularında Balıkesir/Edremit/Akçay 'da yazlığımızın yanında bulunan Oruç Reis Caddesi üzerindeki (Fatma ileri Motel karşısı) açık gözüken a101 mağazasında oluyor. Burası yazlık kesim olduğu için kipa,carrefour,migros gibi mağazalar 24.00'da kapanıyor. annem ilaç saatinin 10 dakika geçtiğini fark ediyor ve 1 ufak su almak için "açık mısınız" diye kapıdan 2-3 kez seslenip bir yanıt alamayınca içeri giriyor. Uzun boylu kolları dövmeli mağaza çalışanı anneme "hemen dışarı çık derhal burayı terk et" diye bağırmaya başlamış. Kapının önünde arabayı park eden babam içeri girdiğinde "neden bağırıyorsun terbiyeli olur musun, hanım efendi kapalıyız çıkar mısınız desen ne kaybedersin" demesi üzerine bu kez çalışan babamın üzerine yürümüş "sana ne lan defolun buradan" demiş. Bunun üzerine babam seni şikayet edeceğim dediğinde çalışanınız "seni öldürürüm sen kimsin lan" şeklinde tehditlerle küfürler yağdırmış diğer mağaza çalışanları onu tutmuştur. Ne olursa olsun kurumsal bir şirketin çalışanının bu denli terbiyesiz, saygısız, tehditkar ve küfürbaz yaklaşımları 54 yaşında anneme 56 yaşındaki babama 25-30 yaş arası bir çalışan tarafından yapıldı. ve o an belki yaralama/öldürme girişiminde bile bulunabilirdi. belki akli dengesi yerinde değil belki uyuşturucu bağımlısı belki de sabıkalı... Bölge müdürüne telefon edip durumu izah ettim gereğinin yapılacağını söyledi. (hep zaten böyle derler) Biz bu olayı yargıya intikal ettirip kamera kayıtlarını da isteyeceğiz.
siz siz olun bu mağazaya yolunuz düşerse göz göze gelmeyin, size ne derse evet yaparsın edersin sen kralsın vs deyin yoksa seni öldürürüm deyip bunu gerçekleştire de bilir. a101 efendiye buradan 2 çift lafım var, elemanlarını iyi seç a101, iyi eğit. şikayet var sitesinde onlarca çalışan şikayeti var. finalde bir çalışanın bir müşteriyi öldürmesi mi gerek? insan hayatını ucuz değil lütfen çalışanlarınıza müşterilere karşı saygıyı öğretin. hiç bir çalışanınızın babasının dükkanı değil orası. kurumsalsınız siz! yada biz öyle biliyoruz.

kahkahalarla gülerken bir anda ağlamaya başlamak

(bkz: bozulan bir psikolojinin ilk belirtileri/#5344100).

hayat sigortası

bazıları yararlıdır bazılarının hiç yararı olmadığı gibi cebe zararı da vardır.

gevşek kızların kısmetli oluşu

gevşek oldukları için kısmetlidir kendileri çünkü kendileri gibi karşısındaki de seçici davranmaz ve genelde zaten bir sevgilinin ömrü maksimum 2 haftadır. gevşekliğinden 2 hafta geçirecek başka biri çoktan kapısına gelmiştir zaten.

şarkılarda geçen etkileyici sözler

Çok eskileri anımsatan bir melodi yağmur
Safi inat safi aptallık birazda gurur
Sardığım şarkılar ve sarmaya çalıştığım yaralar
Bi masalın ortasında kalmışım kan revan
Aşkın kara kökü matematiğime zıt
Yürek yoksa uzak dur kırılırsın çıt.
Düşünmekte bastırmıyor intikam duygusunu
Artık üşümüyorum havada benim kadar soğuk..
....

Bu şehirde, bi evde mahkumiyetim..
Bütün iliklerime kadar hala seni isterim......

Rapozof & Cem Adrian Yağmur.

uludağ sözlük yazarlarından dizi tavsiyeleri

dexter , supernatural, fringe , her ne kadar 2.sezonu çekilmemiş olsa da flashforward

hoşlanılan kızın naber pampa diye mesaj atması

hoşlanmadığın kızlar kategorisine girdiği andır.

bir erkeği adam edip başkasına kaptırmak

ben pişirdim sen ye durumudur.

tecavüzcüyü hadım etmek

hak ettiğini bulur, onun için verilebilecek en hafif ceza olmasına rağmen kendisi için yeteri kadar ağır bir cezadır uygundur birden fazlası için değil bu suçtan yargılandıktan sonra hemen yapılması gerekendir.

ekşi sözlük ün uludağ sözlük ü küçümsemesi

herkes kendi sözlüğünde öter.

uyuşturucu bağımlısı bir insana aşık olmak

hayatında farklı adımlar atmaya başlarsın ha bu arada geçmiş olsun cümlesi en çok sana yakışacak artık.