bugün

hayırlısı diyelim.
toplum nazarında, hukuki sonuçları küçümsenen vaad.

yargıtayın kökleşmiş onlarca kararında, nişanlılığın bozulması sonrasında bir taraf aleyhine tazminata hükmedilmiştir. şakaya gelmez yani.
birinin gez-göz-arpacık kontrolü ile size nişan alması. nişanlanmak.
Eskiden evlilikte masraf olurdu şimdi bu da masraflı oldu. Evlilik kurumu çatırdıyor kimse farkında değil ya da umursamıyor.
tanım, bir evlenme vaadidir. evet medeni çalışıyorum şu anda.
Köprüden önce son çıkıştır velhasıl kelam.
sevgililikle evlilik arası baskılardan bıkan çiftlerin gerçekleştirdiği eylem.

biz de o çiftlerden biriyiz ve yakında nişanımız var. başta her şey çok güzeldi, nişanlanmaya karar verdiğimizi ailelerimize güzelce haber verdik. giyiniriz süsleniriz aile arasında yüzüklerimizi takarız diye düşünüyorduk. sonra film bir koptu en son dıdımın dıdısının bohçasına ne koysak diye görümcemle derin düşüncelere dalmış haldeyken buldum kendimi. evet görümcemle. yahu hani marjinal bizdik. bakın bu bohça olayı gerçekten aşırı aşırı marjinal. size ne benim dıdımın giyeceği dondan. nişanlanmayın arkadaşlar, gidin direk evlenin. nişan çok değişik bir şey.
işkim çintimi titir misin.

arkadasin nisanlisi is yerine geldi lan 300 erkegin calistigi yere ve sadece cantasini tutturmak icin yapti bunu.
resmen denetledi. istedigi performansi goremeyince cani sikildi sinirlendi "işkim çantami titir misin" dedi.
Düğün salonu tutup nikah memursuz düğün yapmak.
Nikahla arasının kısa tutulması makbul olan şey.
Türk kızları arasında çok popülerdir. Bir de nişan atmasıyla meşhurdurlar.
Nişan olarak yüzük ile süslenen parmak, iyi ki parmak düşünülmüş..
bu kelime, eylem bana aşırı orta çağ kalıntısı gibi geliyor, nişanlansam nişanlıyım demeye utanırım yazarken bile rahatsız oluyorum. bir de nişanlım diyorlar kelimeye bak soğuk samimiyetsiz.
levellere bak söz, nişan, nikah, kına, düğün....
önümüzdeki yıl yapacağım şey. toplum yapımız ve kültürümüzden dolayı bir çok konuda rahat olmak için yapıyoruz. zaten rahatız aslında da, elalemin o salyalı pis ağzını biliyorsunuz.
sanırım şimdiden kenara köşeye bir şeyler atmaya başlasam iyi olacak..
evlilikten bir önceki adım iyi düşünün bu adımı atmadan önce pişman olmayın sonra.
evet asude hanim bu yastan sonra direkt yildirim nisani yapmak lazim.
basın nikahı.
Kezbanların gereksiz bulduğu ritüel.
Direkt kafesleme peşinde her biri.:)

Edit: genç kezbanlar rahatsız.
Evlenmek için gereken next Next aşamalarından biridir. Skip diyerek direkt evlenebilirsiniz.
Vıç vıç
Gereksiz
Kız kaçırmak en güzeli
(bkz: sor bana pişman mıyım)
Hayırlı olsun kanka. kurdeleden 0.001 mm. büyüklüğünde bi parça göndersene bi bişey denicem.
Saçmalıktır. Umarım başıma gelmez ki sanmıyorum ama neyi kınadıysak o da başımıza geldi her neyse..
Söz nişan isteme bu merasimler çok tatsız. Hele o nişan masası hazırlanıyor ya deli oluyorum ona. Olması gereken Aileler bir kere tanışır sonrasında bir nikah bitti gittiiiii.