bugün

samet aybaba vs adnan aybaba karşılaştırması gibidir. samet alır. (bkz: ama nasıl içkiliyim)

editoviç: fes başıma başlık başıma
nikon vs. canon alan kendini ara güler zannediyor zaten.mümkünse 15-22 yaş aralığına yasaklanmalı bu makineler.
Canon ilk Body sinde nikon mercek kullanmıştır. Varın gerisini siz düşünün.
bu makinaları alacak kişinin ya da sahip olanın, bu kıyaslamaya takıldığında asla fotoğrafçı olamayacağı gerçeğidir.
d3200 kullanıcı olarak nikon diyebileceğim kıyaslama. kapalı alanlar için canon, açık alanlar için nikon tercih edin.
on yıllık nikon 4500 hala bana para kazandırıken ve hala taş gibiyken tartışmasız nikon.
Ünlü bir fotograğcıya sorulan canon mu nikon mu sorusuna verdiği "bakmak ve görmek" cebıyla sorunu çözdüğü karşılaştırma.
çaylak kıyaslamasıdır.

fotoğraf çeken adam ikisinin de kıymetini bilir, ikisini de hakkını vererek kullanabilir. fotoğraf kursuna yeni yazılmış heyecanlı düdükler de "canon şöyle, nikon böyle" diye bikbik konuşur.

sene olmuş 2014, mirrorless cephesinde full frame makinalar çıkmış hala d90 mı iyi 60d mi tartışması yapanlar var. te allam...
paran olmayınca ikisinin de önemi yoktur.
Sanırım bir fotoğrafçı için en az firepro vs quadro kadar saçma gelen karşılaştırmadır.
not: firepro ve quadro profesyonel ekran kartlarıdır.
ikisi de japonların gözbebeği markasıdır.
hangisini kullandığının pek de bir önemi yok. yada en pahalı tertibat eşittir en iyi fotoğraf diye bir şey de yok.
(bkz: leica)tur bindirir ..
canon optik devidir..

kendi lenslerini üretir..

ben minton diyorum..
Eğer bir insan bu soruyu soruyorsa fotoğrafçılıktan zerre anlamıyordur.
o bok bu bok ne alacağız lan o vakit.
D800e alınacaksa nikon!
Nikon tesekkurler.
Nikon lensi Canon makinası güzel.
fotoğraf için bu iki firmanın makinelerini kullanmak mantıklı. Şu, bundan üstündür demek zor. Tercih edilecek fiyat aralığı ile ilgili bir durum bu.

Video üretmek için sony tercih edilmeli.
mesele nikon vs canon kıyasında değil lens kullanımında .Yıllardır canon kullanırım o ayrı .
Yıllardır Canon kullanıyorum. ilk makinemi alacağım zaman ikisi arasında çok kalmıştım. Saat başı fikrimin değiştiği bile olmuştu. Bu sorunu ise iki makineyi birer hafta deneyip simülatörlerini kullanarak aştım. Canon kullanım açısından bana çok daha sade ve anlaşılır geldiği için Canon aldım. 2.5-3 yıldır Canon 1200D kullanıyorum, çok da memnunum. Minyon bir yapınız varsa tavsiye ederim.
güncel Önemli Başlıklar