1. 1.
  genellikle nijerya ile karıştırılan, diğer afrika ülkeleri gibi açlık, yoksulluk ve iç savaşlarla boğuşn bir afrika ülkesidir..
  4 ... insomniac
 2. 2.
  feodalitenin diz boyu olduğu ülke! zamanında çok zengin yer altı kaynakları olduğu için sömürge haline getirilen bu ülke, kaynak ihtiyacını karşılayamamaya başlayınca sömürgelikten çıkarılmış ve bir devlet halini almıştır. hala günde 5 kilo buğday karşılında ağasının toprağında işçi olarak çalışan insanlarla dolup taşar. mülkiyet babadan oğula geçer.

  (bkz: açlık kıt kaynaklar ve artan nüfus)
  4 ... steril mikrop
 3. 3.
  geçen ramazan müslüman halkının kuş yemi ile oruç tuttuğunu haberlerden izlediğimiz ve toplumca iftarlarda yiyip içtiğimizden utanç duymamıza haklı sebeple neden olan yoksul ülke.nijere yardım kampanyası ile para ve bir çok yiyecek toplanıp ve gönderilmişti o vakit.umarım yerine ulaşmıştır.
  5 -1 ... şakayık
 4. 4.
  %88'i çöllerden oluşan ülke.
  2 ... diyonsos
 5. 5.
  Afrika'nın batısındaki akarsu yaklaşık 4.000 km uzunluktadır.Yolculuğuna Gine'de başlayan nehir,Mali ve Nijer boyunca ilerledikten sonra,Nijer ve Benin'in sınır çizgisini oluşturarak Nijerya topraklarına geçer.Buradan da Gine Körfezi'ne dökülür.Nijer Nehri'nin bumerang biçiminde ilginç bir rotası vardır.Kaybağı Büyük Okyanus'tan yalnızca 240 km içerde olmasına karşın,nehir ters yöne,Sahra Çölü'e doğru ilerler ve aniden Güneydoğu'ya dönerek Gine Körfezi'ne yönelir.
  2 ... rick blaine
 6. 6.
  adını ''niger''den alan, yıllarca -censored- fransızların sömürüsü altında kalmış, nüfusunun %97'sini müslümanların teşkil ettiği fukara bir afrika ülkesi.
  2 ... zwystone
 7. 7.
  bağımsılık günü 3 Ağustos 1958'dir.
  2 ... saka saka hepsini ben uydurdum
 8. 8.
  2005 yılında gittiğim hala elektrik olmayan şehirlerin olduğu susam üretiminde dünya birincisi ülke.
  2 ... demigod
 9. 9.
  bayrağı şu şekildedir;

  nijer
  2 ... valtertablet
 10. 10.
  bati afrika ulkelerinden olan eski fransiz somurgesi.
  1 ... yazar burada bayraga seslenmis