bugün

entry'ler (362)

yaran msn iletileri

bulunamayan eş yoktur, evde anne vardır

absürd çeviriler

two and half man dizisinde 'you smeel good' cümlesini hacı misi gibi kokuyorsun diye çeviren, klasik hristiyan yemek duasında alt yazıda 'elhamdülillah elhamdülillah elhamdülillahi etamena vesegana..'diye yazan eşekherif nickli çevirmenin yaptıkları.

yeşil elma

stv de bir programmış.

(bkz: (vid #94563))

vay arkadaş işyerindeki çaycı sıçtı vallaha bu programı izlerse..
kovarım lan 1 saatte çaymı gelir.
zaten üşütüyor zart surt salıp duruyor.

samanyolu tv

daha hamileliğin ilk aylarını yaşayan arkadaşım çocuğun cinsiyetini belirlemek için stv kanalına gidiyor..
(bkz: #14171659)

yaran msn iletileri

msn de çevrim dışı görünme, ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol..:))

sözlük yazarlarının itirafları

ben bir gerizekalıyım sözlük..
aşık olduğum kadının bugün doğum günü
benim salaklıklarım yüzümden dün kavga ettik
aşık olduğun kadının doğum gününde ayrılmak..
sikiyim ben beni..

kıdem tazminatı kalkıyor

hükümetin yeni dönemde yapmayı düşündüğü hamle imiş.

http://www.milliyet.com.t...x.html?rf=1&ver=01613

artık aylık ödemeleri işyeri sahipleri kumbara fonuna yatıracak ve bu fon devlet güvencesinde olacakmış.

detaylarını bilmiyoruz ama simdilik güzel gibi.

bim sessizliği

(bkz: le huzur)

yaşım 25 e geldi hala ne adamakıllı bir ilişkim var
nede öyle hergün hergece alemlerdeyim
kendime ait olan tek şey cep telefonum

artık kendıme ait bir ev bir hayat bir aile istiyorum
arkadaslarımla kafelerde oturmaktan bıktım
evlenmeyı dusundugum insanla hala dısarıda yemek yemek canımı sıkıyor
tek dileğim evlenmek istediğim kişi ile birlikte kendi(mize)me ait olan bır hayat
iyisiyle kotusuyle
ama kendı(mize)me aıt olan

once anlamsız bulurdum evlenmek ısteyen ınsanları
sımdı okadar ıyı anlıyorum kı

sanırım buyudum sozluk.

abiler detected

sabah sabah beni kopartan swf.

buarada bir ayrıntı: dakikalar 2:43 ü gösterirken şakirt kıçını kaşıyor.

ben gerizekalının tekiyim sözlük..aşık olduğum kızın birçok önemli şeyini unuttum..7 yıl peşinden koştum şimdi yanımda ama değil..ne olduğu belli olmayan bir durumdayız..bana sinir oluyor ama yanımdan ayrılmıyor..ayrılsında istemiyorum zaten..bazende anlayamıyorum sanırım. eskiden hayallerim vardı bir çok..şimdi bütün hayallerim onunla birlikte..bütün gerçek ve hayallerde..mide agrılarımın baştacı..herşey güzel olsun istiyorum tek isteğim bu..

2 mayıs 2011 usame bin ladin in ölümü

bin ladin gider bin ladin gelir...

ekşi sözlük

daha yazar olmadan lanetlendiğim sözluk.

manyak lan bu ssg.

(bkz: malesef 2011.03.15 ile 2011.03.23 arasi lanetlisiniz.)

zaytung

--spoiler--
Evlilik Planları Yapan Genç Gazeteci, Ergenekon Gözaltısını Bir An Önce Aradan Çıkarmak için Savcılığa Dilekçe Verdi
--spoiler--

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=85794

dönem ödevi

tanım: son haftaya bırakılan ödevdir.

öyle bir ödevdir ki bu hiç araştırma yapmadan yapılır.
gazetelerin toplanılan kuponlar karşılığında verdiği ansiklopedilerden bakılarak yapılır. zordur ama... çünkü o yaşta hata yapılmaması gereken bir ödevdir. hata bir çizgisiz a4 kağıdına maal olur. dolma kalemle yazılmasıda ayrıca bir sinir bozucur.

bakkaldan 40-50 adet çizgisiz 4-5 adet çizgili a4 alınır. ilk başta çizgili a4 kağıdının çizgileri üzerinden dolma kalemle gidilerek çizgiler belirginleştirilir. ki üzerine koyulan çizgisiz a4 ün üstünden görülebilsin. daha sonra ansiklopedi açılır.
yazarsın yazarsın bitmez iyice gözünde büyür o. lakin zaman kısıtlıdır. bir hata yaparsın baştan başla...

en son biter ödev sıra kapak yapmaya gelmiştir.
büyük harflerle ad, soyad, numara, okul, ders, hocanın adı gibi bilgiler yazılır.

kısacası hiçbir işe yaramayan sinir bozucu bir ödevdir.

cüneyt özdemir

3 günden bu yana twitter çok hızlı. mail attım sebebini sordum.

"cüneyt özdemir evlendi tweet girmiyor onun için hızlı dediler."

yakıştıramadım cüneyt'e ben sayın özdemir'den "suan evleniyorum ayrıntılar geliyor"

"paris nikah dairesindeyiz ayrıntılar oda tv de" diye tweet bekliyordum.

facebook ta serdar ortaç ı seven ve 'ben bu adamı boşuna sevmiyorum helal sana yaa' diyen arkadaşım var...

iuscivile

dun itibari ile 2.istanbul cezasina carptirilmis yazar...
Binlerce km uzaktan gelen mustakbel yengemize parasizliktan simit ekmek yedirmek zorunda kalacaktir...
Haberi ola...

muhteşem yüzyıl

lan bu ibrahim..
sen kalk her akşam balkona çık, al kemanı eline çal..
tamam kıza artistlik olsun diye bizde biliyoruzda, insan farklı bir parça çalar..
her akşam damda ibrahim gıygıdı gıygıdı saray ahalisi bıktı lan..*

özelleştirmeler

tanım: Kanunun sahip olduğu ticari ve sınai teşebbüslerin mülkiyet, yönetim ve denetimlerini tamamen veya kısmen özel kişi ve kuruluşlara devredilmesi.

şimdi benim anlayışıma göre tekel olan hiçbir şey özelleştirilemez. en azından alternatifi yaratılır sonra özelleştirilir.
lakin bizde nasıl olduğunu herkes biliyor.
haydi dedik tamam özelleşti ama eskiden aldığımız hizmetide alamıyoruz şimdi.

not: özelleştirmlerde medaş ı alarko firması almıştır.

birkaç ay önce medaş(meram elektrik dağıtım a.ş)'a elektrik faturası ödemeye gittim. elimde birçok fatura olduğu için faturaların toplam bedelini bilmiyordum. ödedikten sonra ofiste kontrol ederken bir faturanın abone numarası yanlış girilerek başka bir fatura tahsil edilmiş olduğunu gördüm. mesai saatlerinin bitmesi nedeni ile bir sonraki gün yanlışlığı ibraz ettim. ödemem gereken fatura bedeli 15 tl iken benden tahsil edilen miktar 170 tl idi. sorunumu anlayışla karşıladılar ve bana çözüm önerdiler akıllı alarko yöneticileri.

bakın çözümlerine:

ben ödemediğim faturamı ödiyecem. yanlış olarak tahsil edilen parayıda benim sonraki faturalarımdan düşülecek. yani ortalama bir yıllık elektrik paramı peşin ödeyecem. ne için? elemanlarının hatalarından dolayı.
tabiki kabul etmedim lakin 1 hafta kavga ettikten sonra paramı geri alabildim.

şimdi aynı medaş bugun kapıma ihbar kağıdı koymuş. neden mi son ödeme tarihi dün olan faturamı geciktirdiğim için. eğer 7 gün içinde ödemez isem elektriğim kapatılıcakmış ve hukuki işlem başlatılıcakmış.

ve yine aynı medaş konya'da ki birçok yolun altyapısını tamamlamadığı için ulaşıma açılamıyor.

aylar önce başbakanlığa attığım mailde rahatsızlıklardan, problemlerden bahsetmiştim. ve bana gelen cevapta ilgililerin sorunu çözüceğini söylemişlerdi. eğer sorun böyle giderilicekse ben sorunlu yaşamak istiyorum.
sık sık elektrik kesilmeleri, yanlışlığın faturasının halka kesilmesi, 1 hafta borcumu ödemediğimde mahkemelik olmam...
sevgili ülkemde ne kadar güzel işliyor herşey..

şimdi halkın elinden ne gelir bu konuda. devlet ilgilenmiyor problemlerle. özel sektör zaten sadece kendini düşünüyor.

sosyal devlet bizde güçlüler free takılır, istediğini yapabilir anlamınamı geliyor?

kim ne devlet anlayışıyla gelirse gelsin istediğimiz tek şey herkesin rahat huzur içinde yaşaması. çokmu zor lan bu...