bugün

bugün arabayla dördüncü caddeden * geçerken gördüm kendilerini. minibüs mü yoksa otobüs mü ya da birisini mi bekliyordu bilemedim. durup "abi, ne tarafa?" diye sorasım geldi ama yatması gereken acil faturalar vardı, vaktini çalmayayım diye düşünüp vazgeçtim.
ulusalcı sol kesimde banu avarla beraber fazlasıyla sevilen dobra bir adam. bazen ipin ucunu kaçırıyor ama kimsenin değinemediği bazı konularda konuşması çok hoşuma gidiyor.
''doğu, batının bombaladığı yer'' diyerek he bak düşününce doğru söylüyor adam dedirtmiştir.
Benim ancak cesedim susar NiHAT GENÇ .samimi insandır gerçek aydın kişiliktir ancak bazıları gibi yalaka olmadığından hak ettiği değeri görmemektedir.
15 mart perşembe saat 16:00'da hacettepe üniversitesi sıhhiye kampüsü'nde söyleşisi olan gazeteci-yazar, memleketin en delikanlı adamlarından biridir.
15 mart 2012'deki hacettepe üniversitesi sıhhiye kampüsü'ndeki söyleşisiyle bir kez daha coşturmuş kişidir. salondan çıt çıkmadı lan. ki adamın şu dediği de yanlış diyemiyorum.
bizim mahalleden fikri abi gibi konuşuyor. samimi yani. işte bu özelliği yanlış fikirlerinin bile e yani abi adam haklı eşiğine getirilmesine sebep oluyor. temiz adam. ama fikirlerinin büyük bölümüne katılmam mümkün değil. evet.
adam gibi adamdır. ilham aldığım kişilerdendir.
temelsiz aforizmalar, hezeyan içinde kurulmuş cümleler, boyundan ve fikrinden büyük iddialar, lümpen jargonlu devrimci ayakları, şoven tutumlar ... vs.

okey oynarken dünyayı kurtaran insanlar vardır anadoludaki kahvehanelerde. ve bu tür adamları ancak ergenler dikkatlice dinleyip, muhatap alırlar.

kısaca:
(bkz: bir uludağsözlük yazarı)
skytürkdeki programlarının çoğu efsanedir..
islamcı kökenli bir yazar. şöhreti ulusalcılıkta yakalamıştır.
samimi bir tiptir.
türkiye insanından umudunu hala kesmemiştir.
bağrından nihat genç gibi insanlar çıkabildiği için de, ben de sayesinde umudumu kesmemişimdir.
40 kilo taşağı olan vatanseverdir. kimseye satılmayandır.
kendisiyle mhp genel merkezinde tanıştığım ve çok şaşırdığım vatansever yazardır.
bir çeşit hızardır. önüne geleni biçer. şu anda islamcı ekiple meşgul ama altı üstü belli olmayan bir adam olduğundan yarın bir gün ulusalcıları biçmeye başlarsa şaşırmam.
terbiye sınırlarını aşmış gazeteci yazardır. nagehan alçı hakkında yazdığı yazıda karakterini ortaya koymuştur. ne olursa olsun karşındaki bir kadındır ne kadar görüşlerine saygı duymasanda bir kadına bu kafar bel altı laf söylenemez. herkesin ailesi, eşi, dostu var ne yazık ki böyle adamlar düşünemez bunları. ismine, cinsine,cismine asla yakıştıramadım bunları artık gözümde 2 kuruşluk değeri olmayacak sözde gazeteci, yazardır kendileri.
acıtmıştır.

--spoiler--
insanlık için acı çekmeyi neden önce islamcılar unuttu? Ne yapacaksın, "Müslümanım" diye bir dümen bulmuşlar. Bir lâf vardır, "babamın adını verip bokumu bile satarım". "Müslümanım" deyip her boku bu millete yedireceklerini sanıyorlar, bu millet bu boku yer de; dünyanın onlarca mazlum ülkesi, islam ülkesi yer mi? Allah'ın doksan dokuz ismine bir de Amerika'yı koyup yüze tamamladılar...
--spoiler--
bir kervan bir şehre uğramış. tüccar yağlarını tarttırırken köpeği gelmiş tartının üstüne çıkmış, yerel esnaf da köpeği kovalamış. az sonra bu sefer başka bir köpek tekrar tartıya çıkmış fakat esnaf o köpeği kovalamamış. bu hareketin kendisine yapıldığını zanneden kervancı da içerlenerek "benim köpeğimi kovaladınız da, o köpeği neden kovalamadınız" diye sorar. esnaf aydur "ağam o köpeğin darası alınmıştır".

nihat genç böyle bir adamdır. ne derse ne desin, ne yapsa yapsın, onun darası alınmıştır.
nihat doğanla ortak özellikleri var, ikiside konuşmasa, sadece ata sözlerini kullansa filozof gibi değerleri olur. ama konuşunca batıyorlar.
devamlı bir coşku ve histeri halinde olan adam. rasim ozan'la birlikte itici konuşan abiler bayrağını gururla taşımaktadırlar ama bu türlerin az konuşup çokça yazmaları tercihimdir.
fenerbahçe hakkında yazdığı yazı ile duruşunu, tavrını olgunluğunu ve gerçekten delikanlı olduğunu bir kez daha ispatlamış yurdunu seven bir yazardır.
süper adam. ama aynı zamanda bu öküze hakaret halka laf anlatmaya çalışarak boşa kürek çeken adam.
fenerbahçe ve trabzonspor ile ilgili yazısında çok güzel bir söz söylemiş kişi.
"takdir duygusu için bir insanın evrimleşmesi gerekir"
"Çok eskiden bizim inandığımız bir ülke vardı. Bu ülkenin Rauf Orbayları, Mustafa Kemallari, müftüleri, hocaları, askerleri, ülkeden büyük insanlarımız vardı. 17. asırda da, 20. yüzyıl başında da her dönem. Kasabalarına sığmayan insanlarımız vardı bu ülkede. Çok büyük insanlardı, yürekleri büyüktü sınırlar dar geliyordu, camiler dar geliyordu. Pakistan’dan Bosna’dan uçsuz bucaksız yerlerde doktorluk yaptılar, öğretmenlik yaptılar, askerlik yaptılar, nöbet tutular. Şimdi geldiğimiz yerde böcek sürüleri gibi insanlar. Medyayı doldurmuşlar ama böcek sürüleri, adı yazar ama böcek sürüleri. Bir madde yazamıyorlar, ana yasa yazmak için dört yüz kişi yan yana geliyorlar ama yazamıyorlar işte böcek sürüsü gibi insanlar. Güve gibi yiyorlar. Bu ülkenin tarihi eserlerini yiyorlar, madenlerini, dağlarını, ormanlarını, müslümanlığını yiyorlar, Allah diye diye yiyorlar. Güve gibi içimizden bit gibi ısıra ısıra yiyorlar, minik minik yiyorlar."
http://www.youtube.com/watch?v=S5yktzJTuBA&feature=endscreen&NR=1
güncel Önemli Başlıklar