bugün

ırkçı-milliyetçi nihal atsızın oğlu yağmur atsıza atfen yazdığı ama aslında kendi ırkçı manifestosunu ilan ettiği ve 1941 yılındaki yazısıdır. vasiyetname ise şu şekildedir.

Yağmur Oğlum!

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol.

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, italyanlar, ingilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, ispanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarın ki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun!

Nihâl Atsız

4 Mayıs 1941
tam 31 adet düşmanımızın belirlendiği vasiyet. bunun aynısı, daha hafif olmakla beraber, milli güvenlik kitaplarında yer alır. bu kitaplar, milliyetçilik düşüncesine daha yönelmesi aksine, bu vasiyet, farklı ırktan türkleri, türk vatandaşlarımızı da düşman ilan ederek, faşizmin, ırkçılığın en güzel örneğini vermiştir.
vasiyetinde (dünya nüfusunu-türk nüfusu)/31 formülünü uygulamış, bölümden elde edilen her parçaya bir isim verip düşman ilan etmiştir.

ama tabii ki faşist falan sanmayasınız kendisini, takipçilerine göre o bir vatanperver.
hemen hemen dünyanın tüm milletlerini düşman ilan eden vasiyettir. sanırım en koyu milliyetçiler bile bu vasiyetin saçmalığında hem fikirdir. bu adam sanki soyu başka bir yerden gelmişçesine bir tavır sergiliyor. soyağacında hiç mi bu saydığı insanlardan veya ırklardan kimse yok? insanın dede tarafı bile laz olmaz mı veya çerkez veya diğerleri. numune olarak dünyaya gönderilmiş ve fazla talep olmayınca üretimi durdurulmuş izlenimi bırakıyor bu adam bende.
açıktan dillendirildiğinde neredeyse herkesin "ıy, saçmalık, faşist" diye yüzünü buruşturduğu ama yine neredeyse herkesin şurasından burasından inandığı hayaller.

(bkz: ermeni soykırımı yoktur)
(bkz: kürt katliamları yalandır)
(bkz: pontus-rum soykırımı yalandır)
(bkz: kerkük türk tür)
(bkz: kıbrıs türk tür)
(bkz: ayıdan post rus tan dost olmaz)
(bkz: türkiye türklerindir)
(bkz: türk ün türkten başka dostu yoktur)
(bkz: avrupa türk ve müslüman düşmanıdır)
vs. vs.
eksik bir listenin oldugu,nihal atsizin filosof ve bilge yanini konu$turdugu vasiyet.
vasiyetin tüm türk milliyetçilerine değil de neden sadece oğlu yağmur atsız'a sunulduğu manidardır.
adı geçen ırklar ve mensupları ayıklandığında, hitap edeceği kimse kalmayan yaran vasiyet.
hayır bir de gözümün önüne geliyor rahmetlinin ciddiyetle kaleme aldığı hali.
ahahaha.

edit: atsızcılar bir kiii, atsızcılar bir kiiiii
bulgarlar, almanlar, italyanlar, ingilizler, fransizlar, araplar, sirplar, hirvatlar, ispanyollar, portekizliler, romenler bunlara iddaa da tek maç yap ey oğul.

oğul... kime diyorum ey oğul. kullanma onu ey oğul. üstünde made in china yazıyor ey oğul.

gel buraya kafanı ölçeceğim ey oğul. yoksa sen devşirme misin? gel lan buraya...
Oğul;
Zaman kötü kolla götü..
demek istemiş ancak uzatmıştır.
red alert 2'deki mission briefing'i gibi vasiyet. hastasıyım. eskimolar ve aborjinler falan unutulmuş yalnız, inanılır gibi değil.
kısacası türk ün türk ten başka dostu yoktur demek istemiş.
bu vasiyete çok fazla kafayı takmamak lazım. türkçü olduğunu söyleyenlerin de bu vasiyeti kutsal kitapmış gibi kabul etmelerine gerek yok.
yani şimdi japonların bize ne zararı var arkadaş? hem japonca da ural-altay dil ailesinden sayılıyor artık.
düşman ırklar arasına kızılderelileri koymayı unutmuş.

(bkz: ırkçılığın mantıksızlığı)
rezilliğin en dorukta olduğu bir şizofreni belirtisi. bunu bile bile atsız ata diye arkasından rahmet okumak aklın kabul edeceği birşey değildir.
yağmur oğlum!

bugün tam bir buçuk yaşındasın. vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. öğütlerimi tut, iyi bir türk ol.

komünizm bize düşman bir meslektir. bunu iyi belle. yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. ruslar, çinliler, acemler, yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

bulgarlar, almanlar, italyanlar, ingilizler, fransızlar, araplar, sırplar, hırvatlar, ispanyollar, portekizliler, romenler yeni düşmanlarımızdır.

japonlar, afganlılar ve amerikalılar yarın ki düşmanlarımızdır.

ermeniler, kürtler, çerkezler, abazalar, boşnaklar, arnavutlar, pomaklar, lazlar, lezgiler, gürcüler, çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.

bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

tanrı yardımcın olsun!

nihâl atsız

4 mayıs 1941

edit: eksileyen ve beğenen arkadaşları anlayamadım, adam vasiyet olarak ne bırakmışsa aynısını verdim burda. ilginç.
çocuğu bile sallamamıştır bu fikri ve redd-i miras yoluna gitmiştir.
çocuğunun bile sallamadığını iddia eden tipler acaba buğra atsız 'ın adını duymuşlar mıdır?

kürtlerin ihanetini 50 yıl önceden kestiren adamın vasiyetidir. *
çocuğu bile sallamamıştır diye iddia eden tipler o çocuk olarak yağmur atsız ı işaret gösterirler..

(bkz: edite edit)
"herkes düşman" diyerek yarı çapınca dalga geçmeye çalışanların şu habere göz atmalarında yarar var:

http://www.internethaber....anadil-aksam--401126h.htm
türk tarihi hakkında yaptığı araştırmalar ve verdiği edebi eserler oldukça değerli* olan nihal atsız'ın başka bir eseri. bu seferi mizah dalında. and the oscar goes to nihal atsız.
hala ciddi ciddi savaş psikolojisi yaşayan manyakların ve duvarların içine sıçarak boyayan, kendini kanıtlama çabasındaki sübyanların önümüze sürdükleri yazı. bir öğrenemedik gitti valla ırklara göre insan değerlendirmemek gerektiğini.
nihal atsız adında ki faşist kafatasçının bilip bilebileceği her insanı kendince düşman ilan etmesinden başka bir olayı olmayan çöptür.

sahi ya atsızcılar otağı vardı bi ara noldu ona?
dönemin nasyonel sosyalist hareketinden etkilenmesiyle muhtemelen galeyana gelip de bütün dünyayı türklere düşman gösteren ermeni,yunan ve kürt vatandaşlarımızı da kırıp geçirmemizi tavsiye eden faşist vasiyetnamedir.

-liechtensteinı unutmuşsun!
oğlu yağmur vasiyetini tutmuş ve sağlam bir komünist olmuştur. nihal atsız mezarında ters taklalar parendeler atmıştır sanırım.