bugün

olmayan soykırımdır. evet yoktur.
polemik oluşturacak bir başlık.

(bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)
olan soykırımdır. hayır vardır.
insanları ikiye bölen konudur.

şöyle de denilebilir : soykırım yoktur, inkar vardır.
olmayan soykırımdır, var diyenlere sormak lazım.
ermeni çetecileri götünüzemi sokuyorsunuz ne oluyor lan orda?
soykıım yoktur, soy ayrımcılığı itinayla yapılır.
soykırım ve katliam arasındaki farkı bilmeden söylenen her söz hatalı olacağından; ermeni soykırımı yoktur, ermeni katliamı'nın olup olmadığı araştırılmalıdır.
Ermenilerin, türk düşmanlarının, vatan hainlerinin ve benzerlerinin söylemeyeceği cümledir. onlar aksini söyleye söyleye yorulmadılar zaten.
vardır ulan vardır. ceddim zamanında rahat durmayan çetecilik yaparak zarar veren ermenileri tehcir kanunu ile diğer bölgelere göndermiştir ama gitmem ben diyip ipnelik yapan yawshaklarıda bir güzel temizlemiştir.
edit: bu da mı sözlük foramatına aykırı.
fransada söylenildiğinde cezası olan ifade. (bkz: sarkozynin göt korkusu)
soykırım yoktur. tehcirden kaynaklanan zahiyat vardır ki bu ordumuzda bile gözükmektedir. kayıtlarda istanbuldan çıkan 30 bin kişilik ordu adanaya 20000 kişi ulaşıyorsa demek ki bu o zaman yol şartlarının kötülüğünü ve yola dayanamayıp ölenlerin olduğunu gösterir.
demek için araştırmış olmak hem de sadece yerli kaynaklardan değil yabancı kaynaklardan da objektif şekilde araştırmak gereken ifadedir.

not: bir de 1948 BM soykırım anlaşmasının soykırımı nasıl tanımladığını bilmek gerekir. işte hepsini öldürmemişiz demek ki soykırım yok diye kahve ağzıyla konuşmamak gerekir.
(bkz: (#14172383) )
ermeni soy kırımı yoktur, can, mal namus koruması vardı.
kabul edene nobel ödülü verilen siyasi rant çalışması.
kesinlikle yoktur, eğer bir soykırımdan bahsedersek ermenilerin türklere ve 92'de hocalı halkına yaptıklarına bakmamız gerek.
soykırım yoktur fakat var gibi gösterilmektedir. Tüm tarihçiler soykırımın olmadığını savunmuşLardır. Avrupa soykırım var diyerek Türkleri yıldırmaya çalşmaktadırlar ama başaramayacaklardır.
bu başlığı nerde görsem aklıma şu anım gelir;

mahallede saklambaç oynarken komşunuzun çocuğunun ibneliği tutar, gider annesine, "anne glprc beni dövdü der" sonra annesi çıkar bahçeye annenize bağırır senin oğlun benim çocuğumu dövmüş diye. sonra anneniz bir güzel kulağınızı çeker sokak ortasında, üstüne de yapıştırır tokadı. sonra geçirirsiniz içinizden, keşke gerçekten dövseydim orospu çocuğunu.
ermeni nin soyumu varmışta kırılmış? bırakın bu lafları. benim babaannem o o.çocuklarının kardeşini tandıra atılıp yakılışını izlemiş, etinin kokusu hala burnumda der ve ağlamaktan gözleri kör oldu. var diyen kansızlar, sözde gerçekçiler gelsin bide bizim gerçeklerimizi, bize edilen zulmü, benim dedemden, babaannemden dinlesin. benim memleketimde canı çok yanan, "ermeni zulmü göresen" diye beddua eder. dilim varmıyor ama, "evet soykırım yaptık biz" diyenlere tek lafım ERMENi ZULMÜ GÖRELER...
“paris’e gideceğim. orada concorde meydanı’nda bir taşın üzerine çıkacağım ve haykıracağım: "1915’te ermenilere soykırım yapılmamıştır." o taşın üzerinden ineceğim, ankara’ya gelecek güven park’ta bir taşın üzerine çıkacağım ve "1915’te ermenilere soykırım yapılmıştır!"... fransa bir kolumdan türkiye öteki kolumdan tutup beni hapiste sürüklemek isteyecek. ama ben düşünce özgürlüğünü savunmaktan bir an bile geri kalmayacağım. bu benim bir aydın olarak, bir insan olarak namusumdur, ödevimdir, sorumluluğumdur.”

-- hrant dink --
olmayan soykırımdır, yoktur evet yoktur.
soykırım yoktur. katliam yapanların ikamet yerleri değiştirilmiştir. bütün hadise bundan ibarettir.
yoku var, varı yok göstermenin bir ata sporu olduğu topraklarda sadece kendisini ikna eden bir türk tezi.
doğru olandır. olmamış yaşanmamış uydurulmuştur.