devlet madalyası olan "Companion of the Order of Australia" ödülünü, sinemaya olan katkısı, kadın ve çocukların sağlığı ile kanser araştırmalarına verdiği destekten dolayı Avustralya Genel Valisi Michael Jeffery tarafından aldı...

ingiliz şövalyeliğiyle eşdeğer olan, ülkenin en büyük ödülü, "yüksek başarı gösteren ve Avustralya'ya da genelde insanlığa hizmette en yüksek dereceyi hak edene" veriliyor...

(bkz: aa)
hollanda bebeklerini kıskandıracak derecede güzel bir hatun. hem de yetenekli.
süt mavisi tene sahip avustralyalı hatun kişidir. uzak ufuklar filmindeki hallerini izlemek tavsiye edilir.
kocaman ağzı ve soluk teniyle pek de güzel olmayan aktrist. tom cruise'un beş gömlek üstün geldiği kadın.
charlize theron'la beraber dünya'nın en güzel kadınları sıralamasında üst sıraları paylaşan hatun... ***
ayrıca, mavi göz, beyaz ten ve doğal kızıl saç gibi mükemmel bir üçlemeye sahip ender hatunlardan...
tom cruise şahsına beş gömlek üstün gelen/gelmiş kadın. ha o kadar güzel değildir o ayrı.
duru güzelliğinin yanısıra son zamanlarda rol aldığı filmlerle artık iyi oyuncu olduğunu da ispatlamış insandır. iyi ki ayrılmış yahu tom cruise'dan.. kadın harcanıyormuş.. tom'da döşeklerin üzerinde rahatça zıplasın artık aşığım diye. ses desen ses var, görüntü desen maşallah *
yeni james bond daniel craig ile birlikte ülkemizde ne zaman gösterime gireceği belli olmayan The Invasion filminde ve 7 aralıkta ülkemizde gösterime gireceği açıklanan fantastik roman uyarlaması The Golden Compass filminde rol alan oyuncu.
her erkek bünyesini kendisine aşık edebilecek olan güzel oyuncu.

ne buldu o bıdık ali tom da yıllarca anlamadım gitti.
saçlarını kızıla boyadığı dönemde ünlenen kadın. doksanlı yıllarda kızıl saçlıyken ünlenip kızıl sanılan kadın. cold mountain'deki performansı kötüdür. *
others (diğerleri) filmindeki müthiş oyunculuk performansına hayran olduğum aktristdir.
(bkz: şarap gibi insan)
dünya toplam 7 günde yaratıldı. 7. günde sadece O.
cok ince dudaklı bir insan, tek kusuru bu. o da olsaydı bilemiyorum nolurdu.
dunya 7 gunde yaratildi. ve 7.gunde sadece o yaratildi. geri kalan 358 gunse adriana lima'ya ayrildi.
(bkz: hayrunisa gül)
(bkz: abdullah gül ün george clooney e benzemesi)
Ingmar Bergman'ın filmlerini bir iki sene önce izleyen aktristtir. "Daha önce izleseydi daha mı iyi olurdu?" sorusunu akla getirir.
the hours filmindeki müthiş performansıyla oscarı kapmış ilk avusturalyan aktrist. people dergisinde dünyanın en güzel 50 kadını arasına girmiştir.

rol aldığı filmler için:

Golden Compass, The [His Dark Materials: Northern Lights] (2007)
Invasion, The (2007)
Alexander The Great (2006)
Happy Feet (2006) [ Seslendirme ]
Interpreter, The (2005)
Bewitched (2004)
Birth (2004)
Stepford Wives, The (2003)
Dogville ( 2003 )
Human Stain ( 2003 )
Birthday Girl ( 2002 )
The Others ( 2001 )
The Hours ( 2001 )
Berlin Diaries, 1940-45 ( 2000 )
Moulin Rouge ( 2000 )
Eyes Wide Shut ( 1999 )
Practical Magic ( 1998 )
The Peacemaker ( 1997 )
The Portrait of a Lady ( 1996 )
The Leading Man ( 1996 )
Batman Forever ( 1995 )
To Die For ( 1995 )
Malice ( 1993 )
My Life ( 1993 )
Far and Away ( 1992 )
Flirting ( 1991 )
Billy Bathgate ( 1991 )
Days of Thunder ( 1990 )
Dead Calm ( 1989 )
Emerald City ( 1988 )
The Bit Part ( 1987 )
Une Australienne a Rome ( 1987 )
Windrider ( 1986 )
Watch the Shadows Dance ( 1986 )
Wills & Burke ( 1985 )
Archer's Adventure ( 1985 )
BMX Bandits ( 1983 )
Christmas ( 1983 )
başını kapatsın gelsin evim kadını olsun diyebileceğim hatun kişi.
(bkz: iceberg)
2 yıl önce cilt kanserine yakalandığını geçen haftalarda basına açıklayan avustralyalı oyuncu. şu anda durumu iyiymiş.
ilk belirtiler bacaklarında başlamış.
insanları, güneşe uzun süre maruz kalmamaları konusunda uyarmıştır.
o kadar beyaz tenli olmanın bedeli de bu olsa gerek.
asil olan güzelliğine bir de mükemmel oyunculuk yeteneği birleşirse ortaya onun gibi bir insan çıkar. *
tipik bir stepford kadını..*
(bkz: the stepford wives)
(bkz: stepford kadınları)
çirkin bir kedi. oyunculuğuna gelirsek, to die for da mükemmeldir.
erkek nüfusunun birçoğunun ağzının suyunu akıtan hatundur. biraz önce bu nüfusu biraz olsun anlayabilmek için google'ı açtım, arama çubuğuna nicole kidman yazdım ve görsellerde ara butonuna bastım, çıkan sonuçlardan birkaç tanesine uzun uzun baktım.. ve millet neresini beğeniyor bu hatunun hala anlayamadım! kadın kendisi bile biliyor güzel olmadığını ki kızıl saç denemiş olmamış, sonra sarı denemiş fakat o da olmamış! ayrıca o beyaz teni, çemçük çemçük gözleri, geniş alnı, çarpık bacakları... insanlar bu kadının neresini beğeniyor bana bi deyin bre deryalar? hadi zevksizsiniz onu anladık, ama sayınız o kadar da fazlamıydı ya sizin?

http://img329.imageshack.us/img329/3244/44ui2.jpg
yeni filmi australia' da hugh jackman ile başrolü paylaşacak ve ingiliz bir aristokratı canlandıracak güzel oyuncu.

http://www.sinemaestro.co...w&id=343&Itemid=1