bugün

1 haziran 1985 doğumlu basketbolcu. 2007 nba draftı'nda 17. sıradan washington wizards tarafından draft edildi. 1,98 boyundaki young hem kısa forvet hem de şutör guard pozisyonlarında oynayabiliyor. vasatın üzerinde bir şutör olduğu söylenebilir. ama bildiğim kadarıyla saha içindeki performansından çok saha dışındaki davranışlarıyla gündeme geliyor. washington wizards'ın çoğu oyuncusu gibi...
kaçırdığı turnike ile gündemde olan oyuncu. `http://www.sporbucks.com/...brisi/basketbolun-sabrisi`
los angeles clippers tarafından takas ile alınmıştır.

not: detayları daha sonra yazarım.

şaşırtan detay1: Üçlü takasla Nick Young Clippers'a, JaVale McGee Denver'a, Nene Washington'a gitmiş. Manyak mısın Denver?

şaşırtan detay2: benim gözümde deadline'ın galibi kesinlikle washington wizards'dır. javale mcgee gibi bir şuursuzdan kurtulup nene gibi sağlam bir uzuna kavuştu.
bir yıllığına philadelphia 76ers ile anlaşmış oyuncu. philly neden böyle bir hamle yaptı anlamak zor. topu sürekli elinde isteyen garip bir oyuncu. saatli bomba gibi ne zaman ne yapacağı belli olmuyor. çok şut denemesiyle de ünlü.
philadelphia 76ers ile 1 yıl, 6 milyon dolar karşılığında anlaşmaya varmıştır. bir philadelphia 76ers taraftarı olarak bu hamleyi çok büyük üzüntüyle karşıladım. hem washington wizards'ta hem de los angeles clippers'te oynarken nick young'a karşı bir antipatim vardı. zamanında chris webber'i de hiç sevmezdim. ama o da philadelphia 76ers'te forma giydi. neyse, ciddi şekilde sinir bozucu bir hamle oldu bu. takım kimyası oturmaya başlamışken böyle bir oyuncuyu takıma katmak intihar gibi bir şey oldu.

aslında akıllı oynasa çok faydalı bir oyuncu olabilecek kapasitesi var. şut atabiliyor, atletik ve doğuştan bir skorer. ama kesinlikle bir takım oyuncusu değil. tamam, bu takımda allen iverson da louis williams da oynadı. ama bu iki oyuncu da bir noktaya kadar bireysel oynadı. hatta louis williams son iki senede egosunu acayip derecede törpüleyip çok faydalı oynamaya başlamıştı. ama nick young çok farklı bir şey. top ona gittiği zaman pas atmayı hiç düşünmeyen kafada bir oyuncu. her zaman skor yapabilecek bir oyuncu. yeri gelir maç kazandırır ama yeri gelince de takımı batırır. bu kafadaki bir oyuncuyu adam etmek mümkün mü değil mi onu göreceğiz. ama ben pek adam olacağını sanmıyorum. ümitli de değilim onunla ilgili.

nick young'un transferi ile ilgili söyleyebileceğim birkaç olumlu şey de var aslında. sadece 1 yıllık anlaşma imzalanacak olması ilk önemli nokta. eğer adam olmazsa önümüzdeki sene takımdan yollamaya çalışmayacağız onu. kontratı bittiği için hemen takımdan ayrılabilecek. biraz da kumar oynadı yönetim aslında. eğer kaybedilirse çok kayıp olmayacak. bir diğer olumlu nokta ise nick young'un gerçekten takımın ihtiyacı olan türde bir oyuncu olması. takım savunma yapabiliyor. ama hücumda sıkıntı var. bu sıkıntılı hücuma çözüm getirebilecek kapasitesi var. yapılması gereken şey ise onun kafa yapısını düzeltmek olacak. zor olduğunu biliyorum ama en azından denemeye değer belki de. eğer adam edilirse büyük kazanç olur. tabii ki nick young gelirken louis williams'ın takımdan ayrılması hiç hoş olmadı. ama o konuya şimdilik değinmiyorum.
Lakers'a geldiğinden beri kariyerinin en verimli basketbolunu oynayan sevimli bebe. En iyi demiyorum bakın, en verimli. Benchten oyuna girip ikinci beşin skor yükünü çekiyor, Kobe devrede olmadığı anlarda el yakan şutları sokuyor, üç sayı çizgisinin gerisinden harikalar yaratıyor. Bir de takım arkadaşlarını oyuna dahil edebilmeyi öğrense tadından yenmeyecek.
1 nisan 2014 la lakers portland trail blazers maçı'nda 40 sayı, 4 ribaund, 1 asist, 2 top çalma ve 1 top kaybı ile oynamıştır. 26'da 15 ile şut atarken üçlük çizgisinin gerisinden 13'te 6 ile oynadı. faul çizgisinden de 5'te 4 ile attı. bu performansına rağmen los angeles lakers'in mağlubiyetine engel olamadı.
14 nisan 2014 utah jazz los angeles lakers maçı'nda 41 sayı, 3 ribaund, 3 asist, 2 top kaybı ile oynamıştır. 23'te 14 ile şut atarken faul çizgisinden 9'da 7 ile oynadı. aynı zamanda los angeles lakers'in maçı kazanmasında da önemli bir rol oynadı.
geçen sezon 18 sayı ortalama ile oynadığı los angeles lakers a 4 yıllık 21.5 milyon dolara tekrar imza atmış olan skorer.
Bu sezon Kobe Bryant'e en çok yardım etmesi gereken oyuncu. Göster yillardir beklediğim potansiyelini !
Nick Young: ''Bu sezon MVP ya da Yılın En iyi 6.Adamı olabilirim. Ya da En çok Gelişme Gösteren oyuncu.''kafası iyi galiba bunları söylerken.
Yetenek olarak bir all stardan hiçbir farkı yok.kafa olarak ise dünyadaki diğer insanlardan çok daha farklı bir kafada olduğu kesin.
Kobe ile yaşadığı trash talktan sonra gaza gelmiş. Adam game winner attı.
http://www.basketfaul.com...lukle-mac-kazandirdi.html
3'lük dışında meziyeti yok savunma desen hak getire basketbol'u show için oynuyor genelde ilk şutları girdimi eliyle 3 yapıp rapçi triplerine girer ama maçın devamında pili bittiği için 1/6 0/5 gibi istatistik yakalar lakers'ın düştüğü halin özeti bu adam'dır profesyonel olduğunu sanmıyorum.