1. 1.
  Japon devlet televizyonu olan NHK'nin uluslararası yayın servisidir. 3 kısımdır. NHK World Radio Japan, NHK World TV ve NHK World Premium. NHK World TV, Turksat uydusunda * 11862 H (yatay) 27500 SR değerlerinden ingilizce yayın yapar. Bu kanal BBC gibi reklam almaz. Deutsche Welle gibi reklamsız yayın yapar. Bunun bedelini de Japon vergi mükelleflerinden birebir tahsilat ile karşılar.

  Japonca öğrenmek isteyenler için Nihongo Quick Lessons adlı dersleri mevcuttur. internet sitelerinden podcast ve dersler takip edilebildiği gibi ingilizce olmasına rağmen kliplerle rahatça temel kelimeleri anlatan ve bunları Japonca'sının yanında Latin harfleri ile de yazan derslerdir. http://www.nhk.or.jp/nhkw...sh/tv/schedule/index.html adresine girin. time zone'dan London yazan yeri seçin. Çıkan zaman diliminde saat farkından ötürü 2 saat ekleyin. ilgili saatte ekranın karşısına geçin.

  Bunun hemen ardından Sense of Japan adlı Amerikalı bir turistin Japonyaya gelmesi sonucu yaşadığı acayip olayları anlatan bir 10 dakikalık yayın var. Bir de sensey dediği habire danıştığı ferrarisini satan bilge kılıklı bir amerikalı var ki bu dallamanın danıştığı sorma gitsin. toplamda 20 dakikalık bu yayyın bile Japonca ve Japonya ile ilgili bilgiler içerir. Vaktiniz varsa izleyin. Yoksa podcast falan izlersiniz. Yok uydu antenim yok ben nasıl izleyeyim bu programı diyenler. Demokrasilerde çareler tükenmez. internet sitesine ~http://www.nhk.or.jp/nhkworld/~ girince televizyondan 1-2 saniye geriden gelen ve hızını ayarlayabildiğiniz bir dahili televizyon aparatı var. Onunla izleyebilirsiniz. Japon'da olsalar bazen sıradaki yayın dil dersi olduğu halde Asia Bizcast falan yazıyorlar. Aldanmayın. Yayın akışındaki bilgileri doğru hesaplayın yeter.
  2 ... gurbetteki istanbullu
 2. 2.
  çok kaliteli bir televizyon kanalı.uydu yayınına yeni adım attığım şu günlerde zevkle takip ettiğim birkaç kanaldan biri.haberleri çok kaliteli.ufak tefek japonca da kaptık sayelerinde.yalnız dikkatimi celbeden bir durum var ki,bu adamlar balkanları iplemiyor.hava durumunu verirken balkanlardan sadece atina'nın hava durumu veriliyor harita üzerinde.saçma birşey bu,ya o bölgeyle hiç ilgilenme,ya da bir kaç ülkeyi daha programına al.nehaka yönetimine duyurulur.*
  3 ... c is for chinese democracy
 3. 3.
  ilginç belgeseller ve spor haberlerinde sumo güreşi izleme gibi atraksiyonlar söz konusu olan güzel bir japon tv kanalıdır.
  1 ... usualsuspects
 4. 4.
  an itibariyle izlenen tv kanalıdır. japonlar güzel belgeseller yapıyor yalnız slow motion tadını sevmeyenler uzak dursunlardır.

  edit: şu an güzel bir hava durumu sunucusu var, belgesel sonra.
  ... gittigerigeliyoooo
 5. 5.
  depremle ilgili en güncel gelişmeleri veren japon tv kanalı.
  1 ... barnabas
 6. 6.
  son zamanlarda sardığım japon haber kanalıdır. Choice of the day genellikle ilgi çekici ve öğretici olmaktadır.
  1 ... queenofissizs
 7. 7.
  Daha 10. Sinif dil bolumundeyken faydalandigim kanal. Ingilizce listening için oldukça yararlı programları var. Cnn ve BBC gibi haberleri hızla sunmuyorlar akıcı ve yavaş bir şekilde haberleri ya da programı anlayabilirsiniz.
  ... ilyn carving
 8. 8.
  isis ile ilgili bir belgesel yayınlıyor şu an. işin ilginci bu adamlar dünyanın öbür ucundan gelip burada gazetecilik, TV programcılığı yapıyorlar. Dilimizdeki coğrafya da bizim şöyle bir belgeselimiz veya ne bilim olayın ortasından bir yayınımız yok. Enteresan doğrusu.
  ... bana abi deme asuman
 9. 9.
  evde açık olan tek tv kanalı.
  1 ... inis mona
 10. 10.
  ingilizce geliştirmek için ara sıra açtığım kanal. Tavsiye edilir.
  ... zenci forvet