bugün

hata benim türküsüyle kederden kedere salan türk halk müziğinin babasının oğludur!
eşi menendi olmayan halk ozanı. sanatçı kelimesinin anlamlarından.
aşık veyselden mahsuni şeriften sonra türkiyenin yetiştirdiği en kral halk ozanımızdır.
sanatçı denince akla bu adam gelir işte. memleketimi pek sevmem, ama bu adam öyle bir adam ki hemşehrisi olmak gurur veriyor. üstünden seneler geçse de eserlerinin kalıcılığının bozulmayacağına inandığım, her türküsüyle insana farklı farklı şeyler yaşatan üstat. iyi ki var.
bir akımı veya bir güruhu temsil etmek için kullanılan baba kelimesine en fazla yakışan insanlardan olan bir adet büyük usta.
Aklımda nil karaibrahimgil'in tanımadığı bir sanatçı olarak kalmıştır.
itü tarafından fahri doktorluk ünvanı verilen usta halk ozanımız.

http://www.youtube.com/watch?v=ZnWsqJTRcd8
kıbrısın fethinden, 13 yaşında aşık olduğu melo'suna kadar her duyguyu divan sazının telleriyle dile dökmüş, dinlenildiğinde içiren, içirdiğinde dinleten türk ozanı.

tayyip erdoğanı, " sigara içmeyip de avradı mı dövsün! " cümlesiyle rencide etmiş, nil karaibrahimamcagiller adlı canlıya cevap olarak " gençtir, bilmemiştir." diyebilecek kadar mutevazi gönül dostudur.

edit: imla.
rakı sofrası olmadan dinleyemediğim sanatçı. sanatına lafımız yok ama sarmıyor be usta.
ne zaman sol framede görsem, hakkında bir şeyler yazasım gelen yüce ozan.. canlı canlı dinleyemeden, o bağlamanın sesini yakından hissedemeden göçmek istemiyorum şu dünyadan.
şarkılarına pek güzel caz coverları yapılıyor.

gönül dağı-sibel gürsoy
yalan dünya-jülide özçelik
ilk akla gelen "Garip " görünümlü halk ozanı olmasıdır.
Almanya 'ya gitme sebebi hakkında iki görüş vardır. 1) sahnede felç geçirmiş ve Almanya ' ya abisinin yanınatedavi olmak amacı ile. 2) 1980 döneminde olaylara karışmamak için çünkü kardeşin kardeşi öldürdüğü bir dönemdir.
anadolu ruhunun sesini sazıyla tınlatan asıl sanatçı. "göğnü" büyük halk ozanı. örnek alınası insan.
fazlacana sevdiğim insan.
neşet ertaş gönüldeki yarayı kanatan bir bıçaktır. acıtmaz ama kanatır da kanatır. iyi ki vardır ustamız. allah sağlıklı uzun ömür versindir.
Allah uzun ömür versin, yakında edebiyat kitaplarında görebileceğimiz halk ozanımızdır.
insan nasıl olunur tarifi yapılsa mutlaka usta'nın özellikleri akla gelir.
ayaklarınızın turabı gönüllerinizin hızmatçısıyım. ben bu yaşıma gadar nota akor . . . pek bilmedim,ırahmetli babam şöyle der idi efendim : 'göonünden geçeni barnakları işleyecek.' budur neşet ertaş'ın sanatı budur insan sevgisi candanlığı .
türkiye'nin mozart'ıdır.
yaşayan efsane büyük üstad. zahidem deyü haykırışına gurban olduğum..
Aynı toprakların insanıyız.Feryal Öneyle yaptığı düet muhteşem sevenlerine duyrulur.
en büyük saz şairidir mahsuni ile beraber.
Gönül Dağı denilir, Yalan Dünya denilir, Doyulur Mu denilir Neşet Ertaş'ı duyduğumuz zaman.
Söyler ve çarpılırsınız, vurulursunuz.
" neye yarar sevgiden uzak olan, yaşayan ölüdür allah etmesin " diyerek sevginin kutsiyetini, önemini en güzel anlatandır.