Hastalıktan önce hastalık belirtisi olabilen çok kötü bir durumdur.
Nezle değildir o covittir. Korona çıktığından beri nezle ve soğuk algınlığı tarihe karıştı.
nez mi nerede?
Nezleye en iyi gelen şey mendil bence. Sonra yara olan burun çevresi için Bepanthol. En son da burun spreyi. içtiğim ıhlamurun, c vitamini tabletin ve suyun haddi hesabı yok. Ama bana mısın demiyor mendebur. Bi hayrını da görmedim yani.
görsel
sıkıntılı bir durumdur. nezle çabuk nasıl geçer ?
size hayatınızın acısını çektirse de burnunuza kolonya sürmek işe yarayacaktır.
(bkz: coming soon)

Tanim:Berbat bir durumdur.
alerjik rinit.yiyin artık limon,portakal.
Bu kadar sıvı bu burundan geliyor da kaynağı ne bunun dedirtir, yoksa beynim mi akıyor diye de düşündürür.
Sesin travesti gibi cikmasina sebebiyet veren hastalık.
önemli zamanlarda olunması durumunda insanı isyan etmeye sürükler.

(bkz: ygs günü nezle olmak)

(bkz: 1 haftalık tatili nezle olarak geçirmek)
Grip olup burnunun akmaması oluşan ses kalınlıgının açıklaması.
en kötüsüde sigaradan tat alamamaktır.
bir anda ortaya çıkan hastalık. gece gece vurdu beni sözlük. hapşırmaların sonu gelmiyor. burnum sümük çeşmesi gibi.
kış aylarında olmak koymuyoda yazın olunca yandıgımız andır.
hayatta en nefret ettiğim hastalıktır. kolum kırılsın, parmağım kesilsin ama nezle bana ters. özellikle sessiz bir ortamda burnunu çekmek ve tek gürültü sen olmak, ayrıcca peçetenle arandaki bağın artması. özellikle koskoca anfide tek gürültü senin pis sümüğünse ve hoşlandığın kız veya arkadaş çevrende yanındalarsa al kendini at derim.
Sümüklerinizin vucudunuzu ele geçirmesidir.
insana bu kadar sümüğü nasıl ürettiğini sorgulatan hal-i hastalık. su içmesem kurur mu ki?
nezle olmak neyse de nezle olup deneme sınavına girmek kadar iğrenç bişi yoktur gençler. hele mendil de yoksa bittin olum sen iki dakika kağıda bakıyosan üç dakika tavana bakcaksın ki sümükler akmasın kağıda diğer adaylardan sesler gelir yeter ne burun varmış sende lafı koyar ama.
nez'le sevişmek hatta sekis yapmaktır.
burnu kızarık elinde mendil olan birçok tip görüyorsanız salgın vardır.
sinir bozucu, şapşallatıcı ve halsizlik vericidir.
ara mevsimlerde peşimi bırakmayan şerefsiz bir hastalıktır kendisi. gayet kırmızı bir burna, rulo rulo tuvalet kağıdıyla eşlik etmekteyim şu an efendim.
Burnunu şiş ve soyulmuş halde gören arkadaşının "abi geçmiş olsun grip misin?" sorusuna "yok abi ya nezleyim" diye cevap vermene sebep olan şey. Arada fark yoktur zira.
Akşam eve gidildiğinde battaniyenin altına girip,sıcak bir ıhlamur çayını ellerinin arasında tutarak televizyonun karşısında bulunulan,naçizane naz evresidir.