1. 1.
  Beşiktaş Jimnastik Spor Klübünün ünlü solkanat oyuncusu Vedii Tosuncuk' un oğludur.27 Şubat 1957'de dünyaya gelmiştir.1975-1976 sezonunda Gençlerbirliği'nde oynamıştır.1978-1979 sezonunda kiralık olarak Beşiktaş forması giymiştir. Daha sonra Adana Demirspor, Bursaspor ve Sakaryaspor formaları giymiştir.1987-1988 yılında Fenerbahçe Spor Klübüne transfer olmuştur. Fenerbahçe Spor Klübünün 103 gol atarak rekor kırdığı 1988-1989 yılında 27 kez forma giymiştir.1990-1991 sezonunda önce Zeytinburnuspor'da daha sonra ise Denizlispor'da forma giymiştir. 1991-1992 sezonunda yine Zeytinburnuspor'da forma giymiş ,1995 yılında Ünyespor forması altında aktif sporculuk yaşantısına son vermiştir. Kastamonuspor'da teknik direktörlük yapmıştır. Efsaneleşmiş olduğu Sakaryaspor ve Fenerbahçe taraftarları arasında "Çılgın", "Deli" lakapları ile anılırdı. Sakaryaspor'da 1980-1981 ve 1986-1987 yıllarında iki kere 2. lig şampiyonluğu ,Fenerbahçe'de ise 1988-1989 sezonunda 1. lig şampiyonluğu yaşamıştır.2 kez Ümit,7 kez A Genç Milli formayı giymiştir. *
  hiç unutmam, bir maçta kendi kalesine gol atmış, ardından kalecisi toni schumacher e dönerek nasıl geçirdim diyerek el kol hareketi yapmıştı, deliydi tam bir deli.
  2 ... serander
 2. 2.
  http://img27.imageshack.us/i/nezh3.jpg/#q=deli nezihi
  1 ... beberuhi
 3. 3.
  şutu kafayla karşılayan adam.
  3 ... minder amiri
 4. 4.
  1989-90 Sezonunda Fenerbahçe'nin Galatasaray'ı 5-1 yendiği (Fenerbahçe Stadı) maçta kendi kalesine yanlışlıkla bir gol atmıştı. Maçtan sonra ise "bu sene zekatımı galatasaray'a vererek dini vecibemi yerine getirdim" açıklamasında bulunmuştu.
  3 ... vicious blue
 5. 5.
  nam-ı diğer deli nezihi...
  rıdvan'ın, oğuz'un, aykut'un, schumacher'in olduğu takımda tribünlerin en sevdiği isim olmayı başarması nasıl bir karaktere sahip olduğu hakkında herkese biraz fikir verir sanırım.
  zamanında kendi kalesine gol attığı maç sonrası "schumacher'e gol attım ötesi var mı?" demesi gülümsetmiştir.
  2 ... asparyus
 6. 6.
  fenerbahçe'li nezihi tosuncuk benim çocukluk yıllarımda 1986- 1987 sezonunun yarı devresini zonguldakspor'da oynamış ve zonguldak o yıl kümede kalmayı başarmıştır. nezihi bir sonraki sezonda fenerbahçe'ye tranfer olmuştur..
  kendisi ile bir anım o yıllarda babam zonguldakspor'da yöneticilik yaparken sürekli akşam yemeklerine bize gelirdi. sobanın arkasına kıvrılmış tatlı uyku çekerken kulağımı birşeylerle karıştırıp beni rahatsız ederdi.
  not : nezihi tosuncuk' un zonguldakspor'da oynadığını hiçbir yerde yazmıyor. vikipedi aracılığıyla yaptığım araştırmalar sonucunda bu bilginin sadece kendimde olduğunuda öğrenmiş oldum...
  herkese renkli günler
  ... renksiz captain
 7. 7.
  “Fenerbahçe gol atıyor, Aykut Kocaman iki alkış yapıyor, dönüyor. O an üstümdekileri parçalayasım geliyor. Elektrik arıyorum, hareket arıyorum. Kenarda takla atmasın ama biraz gülsün.” şeklinde demeç vermiş olan eski fenerbahçeli futbolcu. e adam haklı.
  ... koylu goren masum uzayli
 8. 8.
  tam anlamıyla gerçek fenerbahçeli diyebileceğimiz efsane futbolcu. (bkz: 103 golle şampiyon olan efsane fb kadrosu)
  ... zagortenay
 9. 9.
  --spoiler--
  nam-ı diğer deli nezihi...
  rıdvan\'ın, oğuz\'un, aykut\'un, schumacher\'in olduğu takımda tribünlerin en sevdiği isim olmayı başarması nasıl bir karaktere sahip olduğu hakkında herkese biraz fikir verir sanırım.
  zamanında kendi kalesine gol attığı maç sonrası \"schumacher\'e gol attım ötesi var mı?\" demesi gülümsetmiştir.

  --spoiler--

  şunu yazmışım zamanında, artık demlenirken sadece dost aradığımız yaşlardayız. 3 gece evvel dost edindik abimizi, dost olduk ona. var ol, deli nezihi...
  ... asparyus
 10. 10.
  deli nezihi lakaplı efsane fenerbahçe'li futbolcu.

  (bkz: 103 golle şampiyon olan efsane fb kadrosu)
  ... zagortenay