bugün

uzun zamandır ankaraya gelmemiş grup.
2010 çıkışlı yeni albümde apayrı yardırmış nadide türk grubumuzdur. kerem tüzün burada da yardırmıştır.
erciyeste 4 nala çalan grup.

(bkz: hipodrom konseri)
bugün yaptığım kokusu iğrenç inceleme. kedi vardı nekropside midesini açtım bi siyahlık var. elimle incelemeye başladım yem değil. katlanmış bi yabancı cisim gibi. katları açtım bi baktım fare. vay amk dedim. çok yemekten ölmüş pezevenk. 3 tane fare çıktı mideden.

her kedi keşke garfield gibi olsa.
10 yılda 1 albüm çıkaran on numara bir grup.
yeni albüm için, hala bi türlü toplanamayan grup.
bu akşam babylon'da güzel bir konser verecek olan grup. arayı fazla uzatmayın babalar.
ülkemizde bazı müzik tür ve alt türlerinin tek temsilcisi olur. nekropsi de neredeyse ikinci bir grubun olmadığı bir türde müzik yapmakta. haliyle, kendini ve albümlerini dinleten, sürekli yeni albüm beklentisi içine sokan bir grup. albümlerini 10 yılda bir çıkarmaya devam ederlerse hasretten toprağın altına girmeden yeni albüm dinlememizin zor olduğu aşikar.
yaptiklari şarkıları bir kere dinlemek bu insan grubunun başka ikamesinin olmadığının en buyuk ispati. ben bugun bunu* dinledim. nöronlarim hala saglam.
bugün 22:30 da salon iksv'de konseri olan gruptur.
debutları başyapıt mi kubbesi 'yle müzik camiasında kendisine ayrıksı bir yer edinen canlı performanslarıyla saygının büyüğünü hak eden güzide grup.

4. albümleri aralık 2012'den itibaren her ay için hazırlanmış kayıtlardan seçki sunar. ve özelllikle aralık şarkısıyla almanya'da doğan müzik akımı krautrocktan fazlaca beslenildiğini görmek mümkün. zira neu!, faust ve can gibi grupların zamanında hayli iyi işler çıkardığını söylemek gerek. nekropsi daha ziyade neu'ya daha yakın bu gruplardan.
ülkemiz adına belkide ilk post rock/metal temelli grup. ülkemiz adına tarz olarak belkide tek grup. ayrıca 30 yıllık bir grup.