bugün

dördüncü nesil bir yazarimizdir hoş gelmistir.
edebi entryleriyle sözlüğe hızlı bir giriş yapan ve dikkatimi çeken yeni yazar.
şimdi efendim zat-i alileri kah kemal tahir uslubu ile kah hayat tarih mecbuasi uslubu ile hergelece bir uslubu olan, binaeylehen buram buram ne bileyim aman iste cillop gibi usluba sahip olan matrakçi bir yazarimizdir. entryimi kaleme aldiktan sonra topuklarim mabadima tümtek makaminda vura vura firar eylemekteyim.
kelimelerle oynamasını bilen yazar. kıskandım yemin ederim.*
hızlı bir giriş yaptığını farkettiğim, entrylerinin gayet başarılı ve yerinde tespitlerle dolu olduğu dördüncü nesil yazar. biraz geç oldu ama hoşgeldin.
cumhuriyet gazetesinin stalinci(!) çizgide olduğunu iddia eden yazar. ilginç tabi. akşam akşam beni güldürmüştür.
bir zaman ahmet inam hakkında soru yagmuruna tuttugum yazar. sebat etmistir, minnet duyarım. halen aradıgım seyi bulamadıgımı belirtmek isterim...
gühan keçisi'nin isim babası. günah keçisi'nin imla kuralları bakımından imhası neticesinde ortaya çıkan ima. sadece anlayanlara değil kuşkusuz.

ayrıca bir tür sığınak:
"insan kılığındaki devekuşları , görülmemek için değil , görüldüklerini görmemek için kafalarını kuma gömerler" diyen proust'un yad edilmesi.

filhakika nefti'yi tanımlarken gühan keçisini tanımladık oldu mu şimdi?
özellikle müzikle ilgili yazdıklarıyla dikkatimi çekti. o da benim gibi, 'yoğunlukla' eskileri sevmekte galiba. derinlikli oldies yorumları yapabilen kişileri buralarda görmek ve yazdıklarını okumak son derece keyifli.
fırsat buldukça öpüşürüz.
sanirim tanistigimiz vakit benim ona carpmam,
onun da bana "pardon tanisiyor muyuz" demesiyle baslamis,

benim "yavas ulan bayim" dememle percinlenmis, kendi tabiriyle dost kisisi.

e simdi madem ben carptim üstüne bi de zeytinyaglik yapmis olmam düsündürücü olsa da nefti'nin eglenceli anlatis tarzidir bu.

bana sorulursa ise daha eglencesiz seyler anlatirim, yalin halini, süslenmemis kismisini..

(#1353490)
ben kedisiz günlerin derdine düsmüsken,
yapma hocam dert etme diye imdadima yetismistir kendisi ilk,
bu da benim anlatimimdir.

"ne desem" dedi sonra,
ben "cicek de, böcek de, keman severim de" dedim..

cay, sigara, sohbet, eflatun ayakkabi, prenses etekli kurbaalar, gece acikmalari, yanliz yemekleri ve
bilge..

derken tv bozulmus,
yerini degistirmeye daha günesli bi yere koymaya gitmis.
cicekleri uzaktan kumandayla suluycakmis sonra..

gidis o gidis..
gerisini bilmiyorum.

seviye arsizlarinin cogunlugu kapsadigi su ortamda madem uykun gelmisti,
silkinmek için cevabını bildiğin bi soru sorsaydin be nefti bana..

olsun madem.
cicekler hic kurumaz, tvler hic bozulmaz insallah.

gece vakti ansizin bastiran edit: of be nefti.. nasil da canim sıkıldı..*
gitmen benim için fevkalade sok etti ve beni essekten düsmüs karpuza döndürdü. neden yaptiğin bunu bilinmez. silik ibaresini görünce künyende ağzim burnum kaydi resmen. diyecek fazla bir sey bulamiyorum. sadece sözlük için büyük bir kayip. kendine iyi bir amigo. bir varmis bir yokmus bir zamanlar uludag sozlukte nefti filhakika varmiş ve ansizin gitmiş. yolun acik olsun amigo...
giden yazar.

--spoiler--
yapraklar dökülüyor,
birer birer dostlar gidiyor,
yürek kan ağlıyor.
--spoiler--

yolun açık olsun dostum.
gitmiş mi? dedirten. bunu dedirtmesi önemli olan. hadi bakalım.
kendini özleten yazar.
iyi bir yazar idi.
silik yazarlarımızdan biri .
güncel Önemli Başlıklar