1. 1.
    müslümanlara farz kılınmış ibadet. kuluna 24 saati vermiş olan allah'ın bunun ortalama 1 saatinde zikredilmesidir.
    87 -8 ... delikanlımühendis
  2. 2.
    akabinde insana milyarlık kredi kartı borcunu ödemişlik hissi tattıran ibadet.
    84 -12 ... delikanlımühendis
  3. 3.
    ergenliğe girmiş, akıl sahibi her insanın sorumlu olduğu, günde 5 vakit eda edilen ibadet.
    38 -2 ... delikanlımühendis
  4. 4.
    bütün peygamberlerin zamanında eda edilmiş, ümmeti tarafından zamanla terkedilmiş ibadet
    25 -2 ... delikanlımühendis
  5. 5.
    Belli zamanlarda namaz kılmak, mü'minlere farz oldu.
    (Nisâ sûresi: 102)
    30 -1 ... delikanlımühendis
  6. 6.
    Efendimiz (sas), namaz için; "Namaz dinin direği", "müminin miracı", "müminin alâmeti", "ibadetlerin başı" gibi ifadeler kullanır.
    27 -1 ... delikanlımühendis
  7. 7.
    insana zaman kavramı aşılar, olgunlaştırır
    30 -2 ... delikanlımühendis
  8. 8.
    küçükken dua bilmeyenlere sadece içinden 'allah allah allah' diyerek de kılabilecekleri (bkz: ben bunu gördüm) öğütlenen dinin direği olan ibadet.
    8 -1 ... machados
  9. 9.
    eğer yapmazsak cehennem ateşinde yanmakla tehdit edildiğimiz 5 temel islam ibadetinden biri.
    5 -20 ... ferrole
  10. 10.
    strese,ekmek kavgasına,yaşam telaşına,fitneye,fesada,umutsuzluğa,doyumsuzluğa,tüketim çılgınlığına,moral bozukluğuna bir dur demek için kullanabilecek en güzel araçtır..araçtır..en kutsal araçtır..içinde başını eğmek olan olayların en güzelidir..baş eğilesi bir olaydır..insan bazen herşeyini kaybettiğini düşünür..insana herşeyini kaybetmediğini hatırlatır..bazen insan hiç bir hiç olduğunu düşünür..insana bir hiç olmadığını hatırlatır..koskocaman bir umut bırakır..insana artık ölebilirim beni alabilirsin dedirten bir hüsn-ü durumdur..spor değildir,sıkıntı hiç değildir..hakk a hakkını vermektir..
    101 -7 ... rasko