1. 1.
  27 mayıs'tan 12 mart'a adlı kitabın yazarıdır. bu kitap 2000 yılında cumhuriyet gazetesi tarafından ücretsiz verilmişti.
  ... sahaf
 2. 2.
  (bkz: nadir nadi abalıoğlu) 1945'de babası Yunus Nadi Abalıoğlu' nun ölümü üzerine Cumhuriyet'in yönetimini ve başyazarlığını üstlenen gazeteci yazar.
  ... linka
 3. 3.
  hasan cemalin ölümünün ardından kıçı tavana erdiği yazar. çünkü kendisi bu sayede baş yazar olacaktı. ama olmadı çünkü kendisinin yönetimindeki gazete satmadı ve gemi karaya oturdu; sonunda istifa etti. arkadaş elbette içine yediremedi bunu. sanki silah zoru ile şutlamışlarcasına hala cumhuriyete, kurucularına ve yazarlarına (özellikle ilhan selçuk) saldırmaya devam ediyor.
  ... bazarov01
 4. 4.
  YUNUS NADiNiN OĞLUDUR KENDiSi. DiNÇ BiLGiNiN iDDASINA GÖRE 12 EYLÜL DARBESiNDEN SONRA ÇANKAYA KÖŞKÜNE ÇAĞRILAN GAZETECiLERDEN BiRiSiYMiŞ VE DÖNEMiN Kara Kuvvetleri paşasıyla, Jandarma paşasıNDAN SAĞLAM FIRÇA YEMiŞ VE TEHDiTLER ALMIŞ, ARDINDAN CUMHURiYET GAZETESi KAPATILMIŞTIR.
  ... nadya komanaci biricid bardo
 5. 5.
  Ben atatürkçü değilim adlı eserinde şöyle yazar büyük atatürkçü:
  çağdaş uygarlığa sırt çevirmek atatürkçülükse biz atatürkçü değiliz.
  hayatta en hakiki mürşit ilim değilse biz atatürkçü değiliz.
  ulusal bağımsızlık başkalarının uydusu halinde yaşamak anlamına geliyor ve halkçılık ilkesi halkın bir mutlu azınlık elinde cennet vaatleri ile ömrü billah sömürülmesi sayılıyorsa biz atatürkçü değiliz..."

  nadir nadi, ben atatürkçü değilim.
  ... teleskop
 6. 6.
  Cumhuriyet gazetesinin diğer yöneticileri gibi Atatürkçülük kisvesi altında masonluk yapan biridir. Şu tespiti ilginçtir:

  "hitler, Atatürkü anlayan gerçek şeftir."
  nadir nazi, cumhuriyet, 22 haziran 1941
  ... tenete