bugün

Maliye Bakanlığı'nın eski Müsteşarı. 7 haziran 2015'teki genel seçimlerde aday olacakmış. acaba hangi partiden aday olacak? swh

internetten alınan özgeçmişi:

--spoiler--
Ağbal, 1968'de Bayburt'ta doğdu. istanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1989'da mezun olan Ağbal, 1998'de Exeter Üniversitesinden "genel işletme" dalında yüksek lisans derecesi aldı. Maliye Müfettiş Yardımcılığı görevine 1989'da başlayan Ağbal, 1993'te Maliye Müfettişliğine, 1999'da Maliye Başmüfettişliğine atandı. Maliye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi sırasında 2003'te Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanan Ağbal, 2004'ten itibaren Bakan Danışmanlığı görevini yürütmeye başladı.
Ağbal, 2006'da Bütçe Mali Kontrol Genel Müdürlüğüne vekaleten atandı. Aynı yıl içinde Gelir idaresi Başkan Yardımcılığına asaleten ataması yapılan Ağbal, 2007'de Bütçe Mali Kontrol Genel Müdürlüğüne asaleten atandı. Ağbal, 12 Haziran 2009'da Maliye Bakanlığı Müsteşarlığına getirildi.
--spoiler--
Büyük ihtimalle yeni hükümetin maliye bakanı olacak kişidir.
Maliye Bakanı olmuştur.
"Ama evet bu benim personel harcamalarımı azaltır. Bu benim için iyi. Verimsiz çalışanlar vardı. Kısa vadede çalışan sayısını azaltmak kötü değil. Bu size verim sağlayabilir çünkü daha az sayıda insanla aynı işi yapıyorsunuz. Bu ekonomik görüş, politik değil."

açıklaması ile etik değerinin ne kadar da ayaklar altında olduğunu göstermiştir.

işte durum bu farkımız ve hiç bir şekilde anlamayacağımız etik değerler...

Adam hiç insani yanından bakmıyor olaya. Yani hadi derim ölüm kalım meselesi tamam ama bakıyorum süleymanın hazinesine sahipmiş gibi harcamalar yapıp, ay sonunu zor bulan iki memurunu işten çıkartıyorsan sana sorarım o zaman,

bu işten çıkartmalar ile ne kadar kar yaptın? Kaç kişi bundan etkilendi. işten çıkanların ailelerini de hesaba katmak gerek tabii.

Bizde belediyeler ticari işletme olarak çalışır ya (metrobüs örneği mesela) aynı devlet te böyle çalışıyor. Halkının mutluluğu önemli değil ki. Zaten çomar sürüsü dolu işsiz kaldığı zaman inönü'yü ecevit'i mustafa kemal atatürk'ü suçlarlar olur biter.
--spoiler--
Maliye Bakanı Naci Ağbal bedelli askerlik sorularına, "Şu anda bedelli askerlik gibi bir çalışma yok" cevabını verdi. Bakan Ağbal otomotivdeki yeni vergi düzenlemesi için ucuz otomobil alanın daha az vergi ödeyeceğini söyledi.
Maliye Bakanı Naci Ağbal CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı. işte bakanın o açıklamaları:
Düşük fiyatlı araçlarda verginin daha düşük olmasına ilişkin bir düzenleme olacak. Elektrikli araçlarla ilgili bir düzenleme yaptık.
Otomotiv sektörü ile karşılıklı görüşüyoruz. Yakın bir zamanda sistemi toptan değiştirecek.
Birçok çalışmamız hazır 2017 yılında böyle bir çalışmayı yapmayı ben istiyorum. Uzun süredir üzerinde çalışılıyor. Sektörün de bizimle ortak bakışları var.
Şu anda bedelli askerlik gibi bir çalışma yok.
Yasal düzenlemeyi meclis kapanmadan önce yaptık. Ocak 2017’de başlayacak. 45 yaşından gün almamış vatandaşlarımız işe girdiklerinde 2 aylık süreyle kendilerinden BES sigortası kesilecek. Kesilen para BES hesabına yatırılacak.
Kendi parasını kendi adına bir banka hesabında tutuyoruz. Vatandaşımız 2 aylık kesintiden sonra teşekkür ederim ben böyle tasarruf yapmak istemiyorum diyebilir.
‘KiMSENiN PARASI KESiLMEYECEK’
Hiçbir kaybı olmayacak vatandaşın. Son yıllarda önemli bir atılım gösterdik. Otomatik katılıma dayalı BES de bir çok ülkede başarıyla uygulandı. Vatandaşımız böyle bir uygulamaya başlayınca kendiliğinden sistemden çıkmıyor.
Kimsenin parası kesilip alınmayacak. Burada BES’te sizin paranız sizin adınıza sizin olmaya devam eden o para 2 ay üst üste bir bankanın BES hesabında duruyor. 3. ayda isteyen çıkar.
Türkiye ekonomik krize girme durumu olmayan bir ülke. Büyüyen bir ekonomi konjonktürü var.
Dışarıdaki yatırımcı bizden daha fazla itibar ediyor Türkiye’ye 2016 son çeyrekten itibaren yukarı doğru bir ivmelenmeyi göreceğiz.
‘VATANDAŞ DOLARA DEĞiL iŞiNE BAKSIN’
Ülke olarak alçak darbe girişiminin olumsuzluklarını silmeye çalışıyoruz ve ekonomiyi canlandırmaya çalışıyoruz. 1 haftalık 1 aylık göstergelere bakıp olumsuzluk oluşturmamak gerekiyor.
Hükümet olarak her gün ekonominin canlandırılması için art arda kararlar alıyoruz. Gerek Merkez Bankası gerek BDDK.
Yepyeni bir bütçe açıkladık. Hepsinin arkasında ekonominin canlandırılması var. Hepsi 1 ay 2 ay bunların.
Cebinde para var olduğunu düşünüyorum milletin. Vatandaş tüketim ve tasarruf kararı alırken önünü görmek ister.
insanlarda bir tedirginlik oldu. Vatandaş piyasaya çıkıyor işine bakıyor. Günlük dolar kuruna bakmakla bu ülkede ekonomi yönetilmez.
Bugün bir çok ülke büyümek için çırpınıyor. Türkiye’nin dışarıdaki olumsuz koşullara rağmen büyümeye devam ediyor.
Dolara değil işine baksın vatandaş.
VERGiSiNi ZAMANINDA ÖDEYEN MÜKELLEFE DÜZENLEME
Çiftçi için 30 milyar TL para ayırmışız bütçeden. Ekonomi büyürken kamu da büyümeye destek olacak. Yatırımı artıracağız. Vatandaş ekonomi canlanacaksa bütçe üzerinden destek olmamız gerekiyor.
Çok ciddi anlamda üretim maliyetlerini aşağı çekeceğiz. Esnafın çiftçinin ödemesine faiz desteği veriyoruz.
100 liralık bütçe harcamasının 20 lirasını eğitime yapıyoruz. Eğitimin kalitesini artırdık. Sağlık. Vatandaş bunun en iyisini kendisi biliyor.
Sosyal devlet bu bütçelerde var. Eskiden para faize giderdi. Tükiye’de 600 bin aileye 6 milyar TL destek veriyoruz. Ne derseniz bizim bütçemiz bir kalkınma bütçesi.
Gelecek sene için hedefimiz yüzde 4.5
Türkiye’nin büyüme potansiyeli yüzde 5’ler civarındaydı. Biz daha fazla yapısal reform yapacağız. Bunları yaparsak büyüme oranlarını çok rahat bir şekilde yakalayabiliriz.
Bir mükellefimiz bütün vergilerini zamanında ödemişse. Bizim bu mükellefi takdir etmemiz lazım. Vergi oranında bir miktar indirim yapmamız lazım. Vergi indirimi ne kadar olabilir diye geçmiş rakamlar üzerinden bir çalışma yapıyorlar.
Son 14 yıldır kamuya 500 bin öğretmen aldık. 2016-2017 yılında kamuya 60 bin çalışan alacağız. 60 binin iç dağılımı nasıl olacak bu konuyla ilgili çalışmayı bütçe kanunu bittikten sonra çalışacağız.
4 BiNiN ÜZERiNDE BiNAYA EL KONDU
Okullar MEB’e devredildi MEB tarafından kullanılıyor. Milletin elinden yasadışı yollarla elde edilen bu varlıklar. Türkiye’nin dört bir tarafından 4 binin üzerinde binaya el kondu ve ilgili kurumlara verildi.
Bu binalarda paralar ele geçirildi. 400 milyon TL’nin üzerinde bir nakide el konuldu.
ATO’nun beni ilgilendiren tek boyutu vergi mükellefleri var orada biz onların ortağıyız. Ekonomide şartlar iyi gitsin seçimi de kendileri yapsınlar.
--spoiler--
77,6 milyar lira'lık vergi borcunun yapılandırıldığını açıklamış Maliye Bakanı.

http://www.posta.com.tr/m...-acikliyor-haberi-1245391
2016 bütçesinin 29.3 milyar tl açık verdiğini açıklayan maliye bakanı.

http://www.bloomberght.co...utce-acigi-29-3-milyar-tl

edit: hedeflerinin 430 milyon tl altında olmuş açık.
Son dakika... Bakan Ağbal'dan kritik yapılandırma açıklaması - http://www.cnnturk.com/ek...k-yapilandirma-aciklamasi
Yeniden yapılandırma ödemelerinde sorun yaşanmaması için vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağını açıklamıştır.
halktan kopuk yaşayan siyasetçi, halk düşmanı.
bu adam ekonomi bakanı.
saka gibi bir bakan. zeki degil, o cok net anlasiliyor. ama etrafini da kendi gibi mal saniyor sanirim. ayrica varsayilanda gelen turk bakan ozelligi bu pismis kellede de var.
%40 vergilere imza atan maliye bakanı.

hastanede tedavi görmüş. nazar değdi sandım.
idrar yolları enfeksiyonu geçirdiği için hastanede tedavi görmüş.
nasıl desem böyle hayattan bezmiş bir havası var. yine saçmalarken bir gün gelecek, zikerim ekonominizi ben gidiyorum diyecek ve gidecek..
eroinman gibi bir tip. çekip çekip açıklama yapıyor..

görsel
müsteşar olabilmek için yeterli kariyer ve birikime sahip olduğu kesin. ancak bakanlığı ve siyasetçiliği tartışılır.
aday gösterilmemiştir.
Şu anda Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı yapıyor. Biraz eski DPT müsteşarlığı biraz Bütçe Genel Müdürlüğü karışımı bir iş.
Ekonomik krizin mimarlarından biriydi, unutulmamalı.
Bu isimde bir kimse daha tanıyorum, ünlü olmayan.
Yeni Merkez bankasi baskani. Eski baskan gibi bir gece kararnamesi ile goreve getirirmistir.
Bakalım bunu ne zaman sepetleyecekler.
görsel
Ya sen ne tatli bir adamsin.

"Görevden alınmam nedeniyle şukranlarımi arz ederim".

Beni bu lanetli illet makamdan kurtardıniz der gibi teşekkur etmiş.
Mb başkanlıgi yapmak iki ucu boklu degnek.
133 gün once bir gecede geldigi gibi bir gecede gitmiştir.evet.
Adam 4 ayda faizi 8 puan artırmış. Zararın neresinden dönülse kardır.
merkez bankası başkanlığı görevinden alınmış başkandır.
alınma sebebi isefaiz artırımları olmuş..

yeni başkan için prof. dr. (bkz: Şahap Kavcıoğlu)

https://www.sozcu.com.tr/...-gorevden-alindi-6324474/

bonus
bonus
güncel Önemli Başlıklar